Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników wyjazd w kierunku Włoch. Przejazd przez Słowację, Węgry i Słowenię. Przejazd na nocleg do Tarvisio. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2           PADWA

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w drogę do Rzymu. Po drodze nawiedzenie relikwii św. Antoniego w Padwie. Dalsza podróż. Przyjazd do hotelu w okolicach Rzymu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3          WATYKAN I MUZEA WATYKAŃSKIE

Śniadanie. Wyjazd do Rzymu Watykan: Bazylika św. Piotra –  nowy grób bł. Jana Pawła II. Zwiedzanie Muzeów Watykańskich. Z całą pewnością Muzea Watykańskie należą do najważniejszych i najbogatszych muzeów na całym świecie. Szczególnie obfita jest kolekcja rzymskiej sztuki klasycznej, urzekająca jest galeria obrazów Pinacoteca, niezwykłe są też komnaty apartamentów papieży Aleksandra VI Borgii i Juliusza II (Sale Rafaela). Ukoronowaniem wędrówki po muzeach jest kontemplacja tej unikatowej księgi sztuki i wiary jaką jest Kaplica Sykstyńska. Bazylika św. Pawła za Murami, w której znajdują się szczątki Świętego. Obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4          RZYM BAROKOWY I ANTYCZNY  

Śniadanie. Zwiedzanie  Rzymu z przewodnikiem: Piazza Navona, Panteon, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie. Koloseum  starożytny amfiteatr rzymski (bez wejścia do środka), przejście wzdłuż  Forum Romanum – miejsce gdzie narodził się Rzym,  jeśli czas pozwoli zobaczymy również plac Wenecki oraz  Kapitol. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5                 RZYM CHRZEŚCIJAŃSKI

Śniadanie. Wyjazd do Rzymu spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Bazylika Św. Pawła za murami, Św. Jana na Lateranie  i  Święte Schody – dawna rezydencja papieży.  Zwiedzanie Katakumb św. Kaliksta – należą one do największych i najciekawszych w Wiecznym Mieście. Swą nazwę zawdzięczają diakonowi, św. Kalikstowi, który w III wieku został zarządcą tego cmentarza. Od tej pory teren ten stał się oficjalnym miejscem pochówku Rzymian. Przejazd  drogą Via Appia – najstarsza droga od czasów rzymski przy której znajduje się kościół Domine Quo Vadis.

DZIEŃ 6                PADWA

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w drogę powrotną. Przejazd nocny przez Słowenię, Węgry i Słowację.

DZIEŃ 7    

 Powrót do Polski w godzinach popołudniowych.

Termin wyjazdu:
Termin powrotu:
Ilość dni:7
Transportsamochod
Cenaod 1 490 zł
Cena zawiera:
 • transport: autokar z uchylanymi siedzeniami, klimatyzacją, video, kawiarką i WC,
 • zakwaterowanie jak w programie w pokojach 2,3, – osobowych,
 • wyżywienie jak w programie – śniadania (włoskie)  i obiadokolacje,
 • opiekę pilota,
 • opłaty tranzytowe i  wjazdowe do miast włoskich
 • ubezpieczenie KL i NNW,
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych,
Cena nie zawiera:
 • posiłki tranzytowe,
 • biletów wstępu, opłaty za przewodników lokalnych ( Rzym, Padwa), ok. 50 euro (opłata obligatoryjna – zbierane przez pilota w dniu wyjazdu)
 • CENA JEST USTALANA KAŻDORAZOWO PRZY UWZGLĘDNIENIU MIEJSCA WYJAZDU, TERMINU, LICZBY UCZESTNIKÓW ORAZ ŻYCZEŃ KLIENTÓW
 • cena skalkulowana przy kursie EURO do 4,15 zł/euro. Jeśli kurs przekroczy 1euro  = 4,2  zł, cena ulegnie zmianie
 • program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu. W miarę możliwości czasowych, program może ulec rozszerzeniu.
Polecamy również