Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

 Budapeszt  to miasto pełne pięknych kamienic, kościołów, placów, pomników i fontann. Szczególnie okazale prezentuje się nocą, kiedy mosty i budynki są fantastycznie oświetlone i nie widać, że niektóre miejsca mają lata świetności za sobą. Miasto wówczas tętni życiem, licznymi restauracjami i dźwięczną muzyką. W tamtejszym klimacie, zabytki odzyskują one swoje piękno.  W Budapeszcie splendor imperium habsburskiego splata się z wpływami orientalnymi i pozostałościami po starożytnych Rzymianach, , zachowując piękno i klasykę budowli, świątyń czy placów.  O winie Egri Bikaver, czyli węgierskiej Byczej Krwi słyszał chyba każdy. Na początku lat 90. nieco zapomniane, obecnie znów wraca do łask i zaprasza do swej ojczyzny – Egeru.  To historyczne miasto położone nad  potokiem Eger. Miasto słynie głównie z dużego kąpieliska termalnego, przyciągającego grono turystów i podróżników.

 

 

 

PROGRAM:

 

Dzień 1

 

Przyjazd do Budapesztu, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta min. Kościółek Skalny Paulinów Zakwaterowanie i  obiadokolacja.  Wieczorny przejazd autokarem przez miasto – „Budapeszt  by  night” Baszta Rybacka, okolice  Parlamentu  z  pięknym widokiem na wzgórze Gellerta.

(Możliwość wieczornego  rejsu po Dunaju –  około 10 euro /os.)

Powrót do hotelu. Nocleg.

 

Dzień 2

 

Śniadanie, wyjazd na Wzgórze Zamkowe, zwiedzanie m.in.:, neogotyckiego  Zamku Królewskiego, trzech najsłynniejszych mostów Budapesztu: Wolności, Łańcuchowego i Elżbiety, a także Bazyliki, w której przechowywana jest najważniejsza relikwia Węgrów – zasuszona dłoń króla św. Stefana. Spacer po ulicy Vaci, która tętni życiem 24 godziny na dobę, jest tu mnóstwo restauracji i sklepów z pamiątkami. Przejazd na Plac Bohaterów. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 3

 

Śniadanie. Przejazd do  Szentendre – „Montmartre Dunaju” – spacer po barokowej starówce. Przejazd do Egeru – „barokowego miasta wina”, spacer po starówce. Muzeum marcepana,  klasycystyczna bazylika. Zakwaterowanie wyjazd na obiadokolację w Dolinie Pięknej Pani. Nocleg.

 

Dzień 4

 

Śniadanie. Kąpiel w basenach – około 1800 forintów / osoba.

Wyjazd z Egeru powrót do Polski w godzinach późnowieczornych.

 

 

 

Termin wyjazdu:
Termin powrotu:
Ilość dni:4
Transportsamochod
Cena
Cena zawiera:
 • przejazd autokarem (toaleta, barek, video, klimatyzacja),
 • 3 noclegi w  hotelu **/***  (pok. 2, 3 os.
  z łazienkami),
 •   2 obiadokolacje , 3 śniadania,
 •   uroczysta kolacja w Dolinie Pięknej Pani w Egerze
 • opłaty graniczne,
 • opieka pilota oraz polskojęzycznego przewodnika w Budapeszcie i Egerze
 •   ubezpieczenie KL, NNW, 
Cena nie zawiera:
 •  biletów wstępów do zwiedzanych obiektów około 15 euro ( zależne od kursu euro) – płatne u pilota w dniu wyjazdu,
 • wstępu na baseny koło 1800 forintów,

Ważne:

 

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu.

Polecamy również