Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

Norwegia i Szwecja   kojarzą się przede wszystkim ze sportami zimowymi, sympatycznymi Trollami ukrywającymi się  w dzikich górach, a także z najpiękniejszymi i słynnymi na cały Świat Fiordami.  Same Fiordy  to ogromne rozłamy skalne, przez które morze wcina się głęboko w ląd, Ren rodzaj głębokich zatok, często rozgałęzionych, charakteryzuje się stromymi i ciekawymi brzegami, zapierającymi dech w piersiach, swoimi widokami.  Fiordy są one wizytówką Norwegii,  i jej największym cudem natury.  Nadają temu miejscu niepowtarzalny urok.  Do najbardziej znanych i najciekawszych fiordów Norwegii należą Hardangerfjorden i Sognefjorden  oraz Geirangerfjord. Norwegia to kraj, do którego z pewnością chce się wracać.

 

 

PROGRAM:

 

Dzień 1

Przejazd do Świnoujścia.  Zbiórka uczestników wycieczki na terminalu promów morskich w Świnoujściu. Zaokrętowanie na prom, rejs do Ystad. Na promie restauracja, dyskoteka, kino, nocleg.

 

Dzień 2

 Śniadanie na promie,  przejazd wzdłuż zachodniego wybrzeża Szwecji przez Göteborg w kierunki Oslo. Przejazd w kierunku granicy szwedzko-norweskiej –  Iddefjord, dla chętnych możliwość spaceru po moście łączącym dwa brzegi fiordu, przejazd dolinami Numedal i Uvdal oraz płaskowyż Hardangervidda.  Przejazd doliną Hemsedal do Leardal. Obiadokolacja. Zakwaterowanie w ośrodku wczasowym otoczonym wysokimi  skalnymi górami, nocleg.

 

Dzień 3

W godzinach rannych – 3-godzinny rejs statkiem wzdłuż Sognefjord, najdłuższego i najgłębszego fiordu na świecie. Przeprawa przez wąski Neroyfjord z wodospadami i klifami górskimi do miejscowości Gudvangen. Przejazd do miejscowości Flam, czas wolny, dla chętnych możliwość przejażdżki kolejką górską Flam-Myrdal-Flam. Przejazd najdłuższym tunelem świata (24,5 km). Powrót do Leardal,  obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 4

W godzinach rannych przeprawa przez Sognefiord, przejazd do jęzora lodowca Jostedalsbreen – największy lodowiec stałego lądu Europy. Krótki postój, dalej przejazd wzdłuż Lusterafjorden oraz przepiękną i malowniczą drogą Sognefjell, gdzie możemy napotkać stada dziko pasących się reniferów. Krótki postój w Lom z możliwością zwiedzenia kościółka typu stavkirke, dalej do wioski Geiranger. Obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 5

Śniadanie.  Przejazd wzdłuż Geirangrefjordu, następnie przejazd „Drogą Orłów”, przeprawa promowa przez Norddalsfjorden mrożącą krew w żyłach słynną „Drogą Trolli”, przejazd doliną Romsdalen, wzdłuż rzeki Rauma. Po drodze mijamy liczne urwiska skalne i wodospady. Krótka przerwa w małej górskiej miejscowości Dombas. Przejazd doliną Gundbrandsdal do Lillehammer, wizyta na  terenach  Olimpijskiego Parku  Sportów Zimowych. Obiadokolacja na terasie, przejazd do Oslo,  nocleg.

 

Dzień 6

Śniadanie.  Zwiedzanie miasta, zobaczymy m.in.: uroczystą odprawę warty Gwardii Królewskiej, ratusz  miejski w którym wręczana jest pokojowa nagroda Nobla, twierdzę Akerhus, rejs statkiem po Oslofiordzie, muzeum łodzi Vikingów na półwyspie Bygdoy, park Vigelanda, przejazd na. Nocny przejazd do Trelleborga ( podczas przejazdu obiadokolacja). Przeprawa promowa do  Sassnitz, (rejs trwa ok. 4 godzin – kabiny – 4 osobowe)

 

Dzień 7

Przyjazd do Polski.  W czasie przejazdu obiad. Powrót w godzinach nocnych.

 

 

Termin wyjazdu:
Termin powrotu:
Ilość dni:7
Transportsamolot
Cena
Cena zawiera:
 • transport: autokar z uchylanymi siedzeniami, klimatyzacją, video, kawiarką i WC,
 • 2 międzynarodowe przeprawy promowe,
 • zakwaterowani:
  • 2 nocleg w hotelu lub motelu
   (pokoje 2-, 3- osobowe z wc
   i prysznicem oraz dostępem do kuchni),
  • nocleg w hotelu *** w okolicach Geirangerfjord,
  • 2 noclegi na promie (kabiny
   4-osobowe wewnętrzne z wc i prysznicem) Ście – Ystad,

nocleg w hotelu *** w Oslo ( pokoje 2-, 3 – osobowe z prysznicami / WC) 

 • wyżywienie:
  • 4 śniadania w hotelach,
  • śniadanie na promie Świnoujście – Yast,
  • 2 obiady na trasie Mielec – Świnoujście, ( dzień 1 i 8)
  • 5 obiadokolacji (dzień 2,3,4,5,6,),
 • statkiem po Sognefjord, ubezpieczenie KL i NNW.
 • opiekę pilota na całej trasie,
 • opiekę przewodnika,
 • bilety wstępu: w Oslo oraz na rejs po Oslofjord, rejs
Cena nie zawiera:
 • dopłata do kabiny 3-osobowej 30 PLN od osoby/ noc , 2–osobowej 40 PLN od osoby/ noc, 
 • 1-osobowej 110 PLN za noc.
 • dopłata do kabiny zewnętrznej 10 PLN od osoby. 

Transport:

 

Miejsce: Terminal promów morskich w Świnoujściu.
Polecamy również