Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

 

 

 

 1. DZIEŃ                                    PRZEJAZD
Wyjazd z Rzeszowa około godz. 2.00. Przejazd przez Słowację, Węgry do Serbii. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach granicy Serbsko-Macedońskiej. Obiadokolacja i nocleg.  

2. DZIEŃ                                    PRZEJAZD, SALONIKI
Śniadanie. Dalsza podróż w kierunku Grecji. Przejazd do Salonik, zwiedzanie miasta:  Biała Wieża, Kościół św. Dimitriosa. Mury obronne miasta. Czas wolny na Placu Arystotelesa. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

3. DZIEŃ                                     KAWALI, FILIPII, DIMITROS
Po śniadaniu wyjazd do Kavalii (Neapolis) miasta portowego, do którego św. Paweł przypłynął podczas swojej pierwszej, misyjnej podróży do Grecji, następnie przejazd do Filipii, od której Św. Paweł rozpoczął  w 49 r. swą misję w Europie. W Filippi św. Paweł ochrzcił pierwszą osobę na kontynencie europejskim – św. Lidię.  Zwiedzanie tego miejsca oraz ruin starożytnego miasta i więzienia, w którym przetrzymywano św. Pawła. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. * Msza w Filippi.

4. DZIEŃ                                    METEORY 
Po śniadaniu przejazd do Verii (starożytna Berea) – wejście do Katedry Metropolitalnej, pomnik Św. Pawła. Dojazd do słynnych Meteorów – zwiedzanie klasztorów usytuowanych na szczytach skalnych. Wizyta w 2 monastyrach: męskim oraz żeńskim. Zwiedzimy wnętrza cerkwi z doskonale zachowanymi bizantyjskimi freskami, ikonami, ikonostasami. W lokalnym muzeum zobaczymy sprzęt gospodarstwa domowego, bogate krucyfiksy, ręcznie pisane ewangelie oraz szaty liturgiczne – wszystkie te rzeczy wyrabiane przez mnichów ascetów mieszkających pomiędzy skalami. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg w Kalambace. * Msza w hotelu.

5. DZIEŃ                                    KANAL KORYNCKI, MYKENY, KORYNT
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Argolidy, postój nad Kanałem Korynckim (fenomen stworzony przez człowieka), następnie przejazd do Koryntu ze świątynia Apollina i bema z której do Koryntian przemawiał Św. Paweł. Spacer po części greckiej i rzymskiej. Następnie przejazd do Myken i zwiedzanie cytadeli mykeńskiej i grobu Agamemnona. Przejazd do Tolo. Kolacja i odpoczynek nad morzem. * Msza w Koryncie.

6. DZIEŃ                                     TOLO i NAFPLIO
Dzień wolny nad morzem. Świadczenia w hotelu. Popołudniu wyjazd do bajecznego Nafplio. Spacer po starówce i zwiedzanie endeckiego miasta oraz pierwszej stolicy niepodległej Grecji. Wizyta w kościele katolickim. * Msza w Nafplio wieczorem . Powrót na kolacje.

7. DZIEŃ                         DZIEŃ WOLNY
Dzień wolny, świadczenia w hotelu.

8. DZIEŃ                         ATENY i TERMOPILE
Po wczesnym śniadaniu przejazd na zwiedzanie Aten. Potęgę miasta poznamy zwiedzając m.in: Akropol z Partenonem, Erechtejonem i Propylejami, Agorę Grecką, Forum Romanum, Świątynie Zeusa Olimpijskiego. Wejdziemy na Areopag, z którego św.  Paweł przemawiał do Ateńczyków. Podczas objazdu miasta będziemy mogli podziwiać teatralna zmianę warty pod Parlamentem oraz neoklasycystyczna zabudowę starówki. Czas wolny na Place – dzielnica rzemieślnicza pełna kolorów i znakomitych smaków. Przejazd do hotelu na północ, postój w Termopilach. Zakwaterowanie w okolicach Salonik lub na Riwierze Olimpijskiej. Obiadokolacja.

9. DZIEŃ                         PRZEJAZD
Śniadanie, wyjazd w kierunku Polski. Przejazd przez Grecję, Serbię. Jazda nocna.

10. DZIEŃ                                     PRZEJAZD
Dalsza podróż w kierunku Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach przedpołudniowych.

Termin wyjazdu:2018.07.06
Termin powrotu:2018.07.15
Ilość dni:10
Transportsamochod
Cenaod 1990 zł
rezerwacja GRECJA 6-15.07.2018
Cena zawiera:

transport autokarem z uchylanymi siedzeniami, klimatyzacją i barkiem,
ubezpieczenie KL i NNW,
ubezpieczenie KL od chorób przewlekłych – pakiet rozszerzony,
8 noclegów w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienką, hotele kat ***
wyżywienie: śniadania (przeważnie w formie bufetu) i obiadokolacje serwowane,
opiekę pilota na całej trasie przejazdu,
system słuchawkowy Tour Guide
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

105 euro – opłata za bilety wstępu (Akropol, 2 klasztory w Meteorach, Korynt, Epidauros, Mykeny, Fillipi, lokalnych przewodników), opłata klimatyczna w hotelach.
napoi do kolacji innych niż woda,
innych usług niż wyżej wymienionych,

DODATKOWE ATRAKCJE:
wieczór grecki – 35 euro od osoby

Cena obliczona przy kursie euro max 1 euro = 4,25 zł.
Program jest ramowy, zastrzegamy sobie możliwość zmian w programie,

Polecamy również