Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

 Ciepłe morze okalające dziesiątki zielonych wysp, wspaniałe zabytki, cywilizacja licząca 4000 lat, zapach lawendy, biało – niebieskie domy, przepyszna kuchnia grecka – to wszystko sprawia, iż jest to wspaniałe miejsce na udane wakacje.  Na północno- zachodnim brzegu położonej w środkowej Grecji, równiny tesalskiej, niedaleko miasta Kalampaka, rozciągają się masywne skały zbudowane z piaskowca. Są to twory będące pozostałością prehistorycznego osadu rzecznego, który spływał do Oceanu. Na przestrzeni ponad dwudziestu milionów lat, powstałe górotwory popękały, tworząc masywne, pokrętne podstawy. Całość nazywana jest Meteorami, co w języku greckim oznacza dosłownie –  wzniesiony w górę. To właśnie na ich szczytach powstały słynne  Monastyry, będące wyrazem gorliwej wiary dawnych prawosławnych mnichach. Istnieje legenda, według której św. Atanazy – założyciel Wielkiego Meteora, wzbił się na szczyt skały na skrzydłach orła. Tak powstał najstarszy Monastyr, założony w 1336 roku.   Trwające wówczas wojny między Bizancjum a Serbią, skłaniały pretendentów do tronów, aby szukać schronienia w tych, niemalże niedostępnych dla wrogów miejscach.

 

 

 PROGRAM:

 

Dzień 1

Wyjazd z Polski. Przejazd przez Słowację, Węgry do Serbii. Obiadokolacja  i nocleg tranzytowy w okolicach Belgradu.

 

Dzień 2

Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd w kierunku Kalambaki (Grecja). Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Kastraki a następnie spacer do pustelni Św. Jorgosa Mandili, aby z bliska poczuć atmosferę ascezy oraz posłuchać historii o świętym. Następnie przejazd do jednego z męskich monastyrów. Zwiedzanie, czas wolny na zdjęcia. Przejazd w stronę Trikali, 8 km za Kalambaka zatrzymamy się aby zobaczyć Klasztor, który wchodził w skład bizantyjskich budowli w Meteorach. Monastyr Ag. Teodorous, dzisiaj zamieszkały jest przez mniszki, które chętnie pokażą nam pustelnie świętych znajdująca się na terenie klasztoru oraz opowiedzą o codziennym życiu i pracach. Przejazd w stronę Delf. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

 

Dzień 4

Po wczesnym śniadaniu zwiedzanie Delf: Sanktuarium Apollina, jeden z 7 czakramów posiadający pozytywną energią dla organizmu ludzkiego, skarbce, teatr. Przejdziemy do gimnazjonu, w którym sportowcy przygotowywali się do ponadnarodowych igrzysk pokojowych ku czci Apollina. Przejazd do Klasztoru św. Lukasza z X w – zwiedzanie. Zakwaterowanie w Loutraki, miasteczku nad zatoka koryncka. Czeka nas niebywała okazja spędzenia nocy za murami klasztoru Św. Patapiosa. Żeński klasztor i mniszki w nim żyjące wprowadzą nas w niebywałą atmosferę wyciszenia, zadumy, spokoju. Klasztor umieszczony jest na zboczu wznoszącego się nad miastem wzgórza Gernia, jest wyjątkowym miejscem dla  greckich pielgrzymów ze względu na doskonale zachowane  ciało świętego. Młode kobiety przychodzą do groty, aby prosić o  pomoc w poczęciu potomka. Noc w klasztorze.

 

Dzień 5

Poranek i śniadanie z mniszkami. Przejazd w stronę Koryntu. Wizyta  w miejscu kazań Św. Pawła, postój w porcie Kenchries, do którego  święty przybił swa łodzią. Kolejnym wyjątkowym miejscem tego dnia  będzie wizyta w Klasztorze – Zamku Matki Boskiej Kalmiou, umieszczonym wysoko w górach Argolidy. Mniszki oprowadza nas po  starej i współczesnej części monastyru. W drodze do hotelu  zatrzymamy się w Epidavros, aby wejść do jednego z najlepiej  zachowanych antycznych teatrów, w którym do  dnia dzisiejszego odbywają się spektakle teatralne.  Przejazd do hotelu w Epidavros.  Kolacja i nocleg.

 

Dzień 6

Po śniadaniu ok. 1 godzinny  transfer do portu i krotki rejs w stronę wyspy Spetses. Jest to jedna z piękniejszych i ciekawszych wysp zat. Argosaronskiej. Wspólnie przejdziemy do męskiego klasztoru Św. Mikołaja, zobaczymy typowa wiejską wyspiarska chatę, pospacerujemy po kamiennych traktach wyspy oraz będziemy mieli czas na kąpiele w lazurowych wodach zatoki. Popołudniu powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

 

Dzień 7

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Aten, zwiedzanie miasta: Akropol, Agora grecka, Forum Romanum, świątynia Zeusa Olimpijskiego, zmiana warty pod Parlamentem. Przejazd do hotelu. Wieczorem spacer po Place – niegdyś dzielnicy rzemieślniczej, a dziś najbardziej rozrywkowej. Powrót na kolacje i nocleg do hotelu.

 

Dzień 8

Po wczesnym śniadaniu wyjazd w okolice Karpenis. To wyjątkowe miejsce, gdzie zatrzymał się czas. Celem naszej podroży będzie wizyta w jednym z najbardziej tajemniczych miejsc dla prawosławia greckiego. Będziemy mieli okazje zwiedzić klasztor Matki Boskiej Proussiotisy. Jest to miejsce zamieszkałe przez mniszki, które nie pokazują swojego oblicza i życie spędzają na zupełnym milczeniu i modlitwie. Zobaczymy odbite stopy w skale Matki Boskiej, która w tym właśnie miejscu dokonała wielu cudów zapisanych w kronikach Karpenisi. Nocleg w monastyrze.

 

Dzień 9

Wczesnym rankiem wyjazd w stronę Verii – Berea, postój w miejscu kazań Św. Pawła, a następnie zwiedzanie Salonik. Wieczorem przejazd do hotelu na nocleg.

 

Dzień 10

Wcześnie rano wyjazd do Kavwali, Filippi – zwiedzanie miejsc związanych ze Św. Pawłem. Powrót do Salonik. Powrót do hotelu na kolacje i nocleg.

 

Dzień 11

Śniadanie, wyjazd w kierunku Belgradu na nocleg tranzytowy. Obiadokolacja.

 

Dzień 12 

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Polski.

Termin wyjazdu:
Termin powrotu:
Ilość dni:12
Transportsamochod
Cena
Cena zawiera:
 • Zakwaterowanie:
  • 9 noclegów w hotelach ***/****  w pokojach  2 i 3 osobowych,
  • 2 noclegi w klasztorach: Loutraki i Karpenisi
 • Wyżywienie:
  • 11 obiadokolacji
  • 9 śniadań w hotelach, (w klasztorze śniadania we własnym zakresie, będzie możliwość zrobienia dzień wcześniej zakupów w markecie),
 • transport, autokar z klimatyzacją, toaletą, barkiem i video,
 • opiekę pilota na trasie i licencjonowanych przewodników w Grecji,
 • ubezpieczenie KL ( w tym od chorób przewlekłych), NNW,
 • rejs na wyspę Spetses.
Cena nie zawiera:
 • posiłków tranzytowych
 • napoi do posiłków innych niż woda mineralna,
 • biletów wstępów ok. 50 euro, płatne w dniu wyjazdu u pilota wycieczki,

 

Informacje praktyczne:

 

 • Program jest ramowy. Zastrzegamy sobie możliwość zmian w programie.
 • Przypominamy o ważności paszportu minimum 6 miesięcy przed końcem daty ważności licząc od daty powrotu.
 • Proponujemy zabrać ze sobą odpowiednią ilość odzieży i obuwia; kostium kąpielowy, klapki, nakrycie głowy, kremu z filtrem do opalania, przybory higieniczne. Prosimy zabrać ze sobą podstawowe leki (na przeziębienie, ból gardła, itp.) oraz środki na uczulenia i oparzenia słoneczne.
Polecamy również