Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

Położona na końcu półwyspu Bałkańskiego, graniczy z Albanią , Republiką Macedonii i Bułgarią na północy oraz  z Turcją na wschodzie. Grecję otaczają cztery morza: Morze Egejskie, Kreteńskie, Jońskie  oraz Morze Śródziemne.   Grecja to idealne miejsce, aby porządnie wypocząć. Plaże w Grecji są długie, zadbane i piaszczyste, a nadmorskie kawiarnie, jak gdyby nigdy nic, tętnią życiem.  Państwo to należy do jednych z najchętniej odwiedzanych krajów przez turystów w Europie. Największą popularnością cieszą się malowniczo położone wyspy (nazywane klejnotami Morza Egejskiego) takie jak Rodos, Kreta czy Santorini. Przybywają tam również ci, którzy pragną podziwiać antyczne zabytki, w które obfituje ten kraj. Najlepiej znanym jest Akropol. Wzgórze to, będące niegdyś ośrodkiem życia religijnego,  wieńczy monumentalna brama – Propyleje.

Niepowtarzalna atmosfera i romantyzm…

Wenecja  to miasto, które nikogo nie pozostawia obojętnym na swoje piękno. Jego magia sprawia, że na świecie jest kilka miejsc uważanych za zadziwiająco podobne do Wenecji, nieudolnie usiłując dorównać jej wiekowej potędze. Piętnaście wieków temu, ogarnięte najazdami grabieżczych Hunów cesarstwo rzymskie przemierzali uciekinierzy szukający bezpiecznego schronienia. Znaleźli je w miejscu, o którym w „normalnych” warunkach zdawało się być niemożliwym, do zamieszkania. Wenecję zdołał zdobyć Napoleon w ostatnich latach XVIII wieku. Lecz nim do tego doszło, zapisała się w historii jako najdłużej istniejąca republika w dziejach świata.

 

 

 

 

PROGRAM:

 

Dzień 1

Wyjazd z Polski . Przejazd przez Słowację, Węgry do Serbii. Obiadokolacja i nocleg tranzytowy w okolicach Belgradu.

 

Dzień 2

Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd w kierunku Kalambaki (Grecja). Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 3

Śniadanie. Zwiedzanie wiszących klasztorów – Meteory. Ten fenomen na skale światową, przyciąga dzisiaj wielu zwolenników wspinaczki skałkowej oraz tych wszystkich, którzy pragną poczuć atmosferę mrocznego Bizancjum. To co oferują dzisiaj zwiedzającym klasztory to prawdziwy raj dla oka: wspaniale freski, ikony, szaty liturgiczne . Przenoszą one nas do innej epoki, przybliżając istotę ascetyzmu i przede wszystkim zachwycają. Przejazd w kierunku Aten i zakwaterowanie w hotelu nad morzem.

 

Dzień 4

Śniadanie. Po wczesnym śniadaniu przejazd do stolicy i zwiedzanie najważniejszych zabytków Aten. Potęgę miasta poznamy zwiedzając m.in.: Akropol z Partenonem, Erechtejonem i Propylejami, Agorę Grecka, Forum Romanum, Świątynie Zeusa Olimpijskiego, Areopag. Podczas objazdu miasta będziemy mogli podziwiać teatralna zmianę warty pod Parlamentem oraz neoklasycystyczna zabudowę starówki. Wieczorem spacer po Place – niegdyś dzielnicy rzemieślniczej, a dzisiaj rozrywkowo – handlowej, nad która króluje podświetlony nocą Akropol. Przejazd na Peloponez i zakwaterowanie w hotelu.

 

Dzień 5

Śniadanie. Przejazd do Epidavros ze wspaniałym teatrem antycznym o rewelacyjnej akustyce. Wyjazd do portu i krotki rejs na wyspę Spetse. Między 1821  a  1832 rokiem wyspa odgrywała ważną rolę w  wojnie o Niepodległość Grecji i w walce przeciwko  Turkom. Spetses było miejscem schronienia greckiej bohaterki walk o niepodległość Laskariny Bouboulin. Współczesna fregata-  wojenna klasy Hydra, F 453 Spetsai oraz historyczny grecki  pancernik Spetsai otrzymały nazwy od wyspy.

Rejs łodziami motorowymi do uroczego miasteczka portowego. Na wyspie jest wstrzymany ruch kołowy wiec będziemy mieli czas na spacer po wyspie, która była miejscem schronienia słynnej Bubuliny (kobiety wałczącej przeciwko Turkom, jej działa do dzisiaj stoją w porcie) oraz  na kąpiele w turkusowych zatokach Spetses. Późnym popołudniem powrót do hotelu w Epidavros. Obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 6

Śniadanie. Pobyt w hotelu- plażowanie. Obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 7

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Koryntu i transfer do Patras i zakwaterowanie na promie do Wenecji. ( 2 doby). Nocleg w kajutach.

 

Dzień 8

Śniadanie. Podróż promem. Możliwość skorzystania na promie z basenu, leżaków. Obiadokolacja i nocleg w kajutach.

 

Dzień 9

Wczesne śniadanie na promie. Przypłynięcie Do Wenecji. Wykwaterowanie z kajut i przejście na ląd. Około 3 godzinny spacer po mieście z przewodnikiem, czas wolny. W godzinach popołudniowych wyjazd w kierunku Polski.

 

Dzień 10

Powrót do Polski.

 

Termin wyjazdu:
Termin powrotu:
Ilość dni:10
Transportsamochod
Cena
Cena zawiera:
  • 5 śniadań
  • kolacji
  • rejs na Spetses łodzią motorowa

 

Na życzenie klientów wynajmujemy pilotów na terenie Grecji 40e/dzien. Pilot odbiera grupe w pierwszym hotelu.

Cena nie zawiera:
  •  przeprawy promowej
  •  biletów do zwiedzanych obiektów
  •  lokalnych przewodników ok 20 e przy minimum 25 pax
  •  pilota

 

Ważne:

 

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu.

 

 

 

Polecamy również