Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

Hellada – kraj wyspiarski, górzysty i morski. Południowa cześć Grecji ma wiele do zaoferowania i jest miejscem, które na długi czas pozostanie w pamięci każdego, kto zdecydował spędzić swój czas tutaj. Wulkany, pobliskie wyspy, doskonała kuchnia, wspaniałe winnice, historia i zawsze ciepłe morze – to gwarancja udanego pobytu. Peloponez to Grecja w pigułce – raj na ziemi.

Tolo to dziś jeden z popularniejszych kurortów turystycznych, o prawdziwie magicznej atmosferze. Położona w małej zatoce argolidzkiej z piaszczystą plaża i krystaliczną wodą, otoczona nadbrzeżnymi tawernami oferującymi smaki wyśmienitej kuchni greckiej. Piękne górzyste krajobrazy, bliskość ciekawych i antycznych zabytków przyciąga latem mnóstwo turystów, witanych z tradycyjną grecką gościnnością.

W samym miasteczku Tolo znajdą Państwo wszystko to czego potrzebują, aby przeżyć niezapomniane wakacje: restauracje, kawiarnie oraz bary, aby również wieczorem spędzać miło czas.

   

 

     ZAKWATEROWANIE: FLISVOS HOTELS       http://www.flisvoshotel.gr/flisvos.php

Kompleks hotelowy składający się z 3 budynków. Do dyspozycji gości basen, obszerne restauracje, w tym podczas kolacji ta z widokiem na morze. Hotele zapewniają komfortowy wypoczynek a bliskość morza, basen i znakomite posiłki w formie bufetu nie wspominając o samej miejscowości zapewniają atmosferę. Miejscowość Tolo i zatoka Argos Rońska – z pewnością przeniosą nas w klimat terenów wyspiarskich bajecznej Grecji. Zawsze cieple morze pozwoli aby podczas kąpieli solankowych poczuć właściwości naturalnego SPA. 

Hotel oferuje Państwu zakwaterowanie w pokojach jedno-, dwu- trzyosobowych i czteroosobowych, które są przestronne i nowocześnie urządzone. Pokoje dysponują balkonem z widokiem na morze lub centrum kurortu. Wyposażone są w: telewizor z dostępem do kanałów telewizji satelitarnej, sejf, klimatyzacje, lodówkę, bezpośrednia linie telefoniczna. Łazienka wyposażona jest w wannę lub prysznic, bezpłatny zestaw kosmetyków oraz suszarkę do włosów.
 

      POSIŁKI:

śniadania w formie bufetu 

obiadokolacje w formie bufetu

     

     WYCIECZKI: 

           Postój nad Kanałem Korynckim w dniu wylotu. Przekopywany był od 602 r p.n.e do 1896 r. Jest niemalże w całości stworzony przez człowieka przy minimalnym wkładzie maszyn. Łączy 2 morza : Jońskie i Egejskie oraz skraca drogę miedzy wyspami i kontynentami. Będziemy mieli okazje stanąć na moście granicznym i z wysokości 75 m spojrzeć na efekt pracy: Periandera, Kaliguli, Juliusza Cezara, Nerona i innych wielkich tego świata.
Zwiedzanie starożytnej Asini: projekcja filmu w j.angielskim oraz zwiedzanie wzgórza Akropolu nad urwiskiem. W czasach mykeńskich istniało tu ważne miasto, które w 740 r.p.n.e zostało zniszczone przez zazdrosnych mieszkańców potężnego wówczas miasta Argos. Miała być to zemsta za sojusz mieszkańców miasta ze Spartą. W czasach hellenistycznych zostało odbudowane. Obecnie zobaczyć tu można pozostałości cytadeli, grobów mykeńskich oraz wiele ciekawych przedmiotów.
             Zwiedzanie klasztoru Ag Moni. Jeden z najstarszych klasztorów prawosławnych, ukryty we wzgórzach Argolidy każdego dnia na kilka godzin otwiera swoje bramy.  Klasztor Agia Moni został założony w XI w n.e. uważany jest za jeden z najstarszych. Do dnia dzisiejszego zamieszkują go mniszki, które bardzo przyjaźnie odnoszą się do przyjezdnych. Będziemy mieli okazje zwiedzić cerkiew, która zachwyca swoja bryła architektoniczna. Mimo, że freski uległy znacznemu zniszczeniu bogata historia oraz lokalizacja sprawiają, iż każdy, kto przybywa tutaj bez trudu przenosi się duchowo w okres Bizancjum i ascezy. Poznamy życie mniszek, posłuchamy o ascezie ówczesnej i obecnym życiu w murach klasztoru. Następnie przejazd na zwiedzanie
            Zwiedzanie Nafplio – weneckiego miasta, pierwszej stolicy młodej, niepodległej Grecji z fortecami i bastionami. Zobaczymy uroczą starówkę, cerkiew św. Spiridona, pod której zamordowano pierwszego prezydenta Grecji, Plac Konstytucji.  Dla chętnych sprawdzian sil, 899 schodów do fortu Palamedesa skąd roztacza się wspaniały widok na miasto z meczetami oraz zatokę Argosaronską.
 

Termin wyjazdu:
Termin powrotu:
Ilość dni:8
Transportsamolot
Cena
Cena zawiera:

przelot na trasie WAW-ATH-WA (bagaz 23 kg, podręczny 8 kg)
zakwaterowanie 7 nocy w hotelu FLISVOS w Tolo
transfer lotnisko-hotel-lotnisko
śniadania i obiadokolacje
ubezpieczenie KL i NNW + pakiet rozszerzony o choroby przewlekłe.

Cena nie zawiera:

napoi do obiadokolacji innych niż woda,
bilet do Asini,
taksy klimatycznej ( ok 1 euro/dzień/os.)
innych usług niż wyżej wymienione (np. serwis na plaży)
dopłata do pokoju jednoosobowego – 150 euro

napoi do obiadokolacji innych niż woda,
bilet do Asini,
taksy klimatycznej ( ok 1 euro/dzień/os.)
innych usług niż wyżej wymienione (np. serwis na plaży)
dopłata do pokoju jednoosobowego – 150 euro

Polecamy również