Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

1.               DZIEŃ 12.09.19

Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie o godz. 20:20. Odprawa bagażowo – paszportowa. Wylot do Tbilisi o godzinie 22:25. Przylot do Tbilisi o godzinie 04.05. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie.

2.               DZIEŃ 13.09.19

Śniadanie. Całodzienna wycieczka po Tbilisi. Zawitamy do największej świątyni gruzińskiej – Kościoła Świętej Trójcy (Cminda Sameba), pospacerujemy po wielokulturowej tbiliskiej starówce, wjedziemy kolejką gondolową pod górujący nad miastem pomnik Matki Gruzji, przejdziemy pod murami twierdzy Narikala, odwiedzimy najstarszą dzielnicę miasta – Abanotubani – z łaźniami siarkowymi i meczetem, zobaczymy most i kościół Metechi, z którymi związane są losy gruzińskich męczenników, katedrę Sioni, w której przechowywany jest krzyż najważniejszej świętej gruzińskiej – Nino, a także najstarszą świątynię w Tbilisi – bazylikę Anczischati, synagogę żydowską, oraz słynny Most Pokoju.

*  Msza Święta kościele katedralnym pw. Zaśnięcia NMP. Powrót do hotelu  na obiadokolację i nocleg.

3.               DZIEŃ 14.09.19

Po śniadaniu wyruszymy w stronę gór Wysokiego Kaukazu jedną z najciekawszych tras w kraju – Gruzińską Drogą Wojenną. Po drodze zwiedzimy twierdzę Ananuri (XVI-XVII w.), urokliwie położoną nad zasilającym tutejszą elektrownię zbiornikiem wodnym Żinwali. Następnie, jadąc wzdłuż rzeki Aragavi, miniemy kurort narciarski Gudauri i dotrzemy do Stepancmindy (dawniej Kazbegi). Miasto otoczone jest gigantycznymi górami z malowniczym widokiem na szczyt Kazbek (5047 m n.p.m.), jeden z sześciu najwyższych szczytów Kaukazu.

* Dla chętnych – wjazd jeepami pod kościół Św. Trójcy (Cminda Sameba), zbudowany na wysokości 2170 m n.p.m. – jeden z symboli Gruzji (10 lari – ok. 16 zł). Powrót do Tbilisi. Obiadokolacja. Nocleg.

4.               DZIEŃ 15.09.19

Po śniadaniu wyruszymy do Kachetii, której stolicą jest Telawi. Odwiedzimy założony w VI wieku kompleks klasztorny w Ikalto z trzema cerkwiami oraz pozostałościami po słynnej akademii, a także malowniczy, XI-wieczny klasztor Alawerdi z kopułą na wysokości 55 metrów. Zobaczymy jeden z ważniejszych zabytków architektury gruzińskiej: pozostałości po średniowiecznym mieście, dawnej stolicy Kachetii – Gremi, z zachowanym na wzgórzu kościołem św. Archaniołów i trzypoziomową wieżą mieszkalną – zamkiem. Czeka nas również degustacja wina w jednej
z gruzińskich winiarni, gdzie dowiemy się co różni europejską i gruzińską metodę produkcji wina. Powrót do Tbilisi na nocleg. *Dla chętnych tradycyjna gruzińska supra (czyli uczta w cenie 20 USD os osoby) w restauracji. Nocleg.

5.               DZIEŃ 16.09.19

Po śniadaniu przejedziemy do duchowej stolicy Gruzji – Mcchety. Wjedziemy pod górujący nad miastem Kościół Dżwari (VI w.), skąd roztacza się niezapomniany widok na „gruziński Wawel” oraz łączące się rzeki Aragwi i Mtkwari. Następnie odwiedzamy wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO katedrę Sveti Cchoveli (Drzewa Życia), gdzie złożono szatę Pana Jezusa i gdzie znajdują się groby gruzińskich królów z dynastii Bagratydów. Udajemy się również do żeńskiego klasztoru Samtavro, w którym pochowano króla Miriana i królową Nanę – władców, którzy w 337 roku przyjęli chrześcijaństwo. Tu można pomodlić się również u grobu XX-wiecznego świętego – Gabriela. Powrót do Tbilisi. Wizyta w Muzeum Narodowym, gdzie obejrzymy słynną ekspozycję „Złoto Kolchidy”. Spacer najbardziej reprezentacyjną arterią miasta, ulicą Szoty Rustawelego (XII-wiecznego poety gruzińskiego, autora epopei narodowej „Rycerz w tygrysiej skórze”). Zobaczymy Plac Wolności z kolumną świętego Jerzego i dawną siedzibą miejskiego ratusza, Pałac Młodzieży będący w przeszłości pałacem gubernatora Kaukazu, budynek parlamentu, kościół Kaszwetii, piękny gmach Teatru Rustawelego, operę w stylu neomauretańskim. Czas wolny, w którym można będzie zrobić zakupy na popularnym pchlim targu, zwanym „Suchym Mostem”. Obiadokolacja i nocleg.

6.               DZIEŃ 17.09.19

Po śniadaniu ruszymy do Upliscyche – najstarszego skalnego miasta Gruzji, którego historia sięga V w. p.n.e. Przejedziemy przez Gori, rodzinne miasto Stalina, w którym znajduje się poświęcone mu muzeum (wejście dla chętnych, za dodatkową opłatą). W miejscowości uzdrowiskowej Bordżomi można będzie pospacerować po Parku Zdrojowym oraz skosztować leczniczej wody mineralnej. Obiadokolacja. Nocleg w okolicach Akhalcyche.

7.               DZIEŃ 18.09.19

Śniadanie. Kierujemy się na południe, jadąc wzdłuż głównej rzeki Kaukazu – Mtkvari. Po drodze zobaczymy imponującą twierdzę Chertwisi, która – jak głoszą legendy – miała stać w tym strategicznym miejscu już za czasów Aleksandra Wielkiego. Następnie odwiedzimy przypominające plaster miodu skalne miasto-klasztor Wardzia, wykute za panowania króla Jerzego III i królowej Tamar (XII-XIII w.). Po przerwie kawowej przejazd w stronę przejścia granicznego.  Przez Giumri, drugie pod względem wielkości miasto Armenii, jedziemy do stolicy – Erywania. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg

8.               DZIEŃ 19.09.19

Po śniadaniu spacer po Erywaniu. Odwiedzimy Instytut Księgi Matenadaran z największą na świecie kolekcją manuskryptów, zobaczymy słynną Kaskadę, przejdziemy przez Plac Wolności z gmachem Opery, a także Plac Republiki. Następnie wyruszymy do wykutego w skale kompleksu klasztornego Geghard, gdzie przechowywano włócznię Longinusa, którą miał być przebity bok Chrystusa. Klasztor został założony przez św. Grzegorza Oświeciciela. Odwiedzimy również Garni, gdzie na terenie dawnej twierdzy znajduje się unikalny zabytek – świątynia boga słońca Mitry. Stąd rozciąga się przepiękna panorama na dolinę rzeki Azat. Po powrocie do Erywania obiadokolacja i nocleg.

9.               DZIEŃ 20.09.19

Po śniadaniu wyruszymy do pięknego monastyru Khor Wirap, skąd rozciąga się panorama na znajdującą się po tureckiej stronie świętą górę Ormian – Ararat (5165 m n.p.m.). Na jej szczycie w czasie Potopu miała osiąść Arka Noego. Według podań, w studni na terenie klasztoru przez
13 lat był więziony św. Grzegorz Oświeciciel, założyciel kościoła ormiańskiego. Przejazd do Eczmiadzynu – „ormiańskiego Watykanu”, siedziby katolikosa – Głowy Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego. Miejsce to miało zostać wybrane przez samego Chrystusa – nazwa „Eczmiadzyn” oznacza „miejsce zstąpienia Jednorodzonego”. Zobaczymy wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO kościół i klasztor św. Ripsime oraz kościół św. Gajene (VII wiek). W drodze powrotnej do Erywania obejrzymy pozostałości po zbudowanej z kamienia wulkanicznego monumentalnej świątyni Zwartnoc.  Obiadokolacja i nocleg.

10.           DZIEŃ 21.09.19

Po śniadaniu czas na zakupy na słynnym ormiańskim bazarze Wernisaż. Przejazd nad Sevan, zwany „Morzem Armenii” – największe jezioro Kaukazu. Zwiedzimy urokliwie położony zespół klasztorny Savanavank (VIII-IX w.), znany jako „Czarny Klasztor”. Kierując się na północ, przejedziemy przez uzdrowisko Dilidżan. Obiadokolacja i nocleg.

11.           DZIEŃ 22.09.19

Wykwaterowanie. Około godz. 2:00 przejazd na lotnisko w Erywaniu . Wylot do Warszawy o godzinie 04:45. Przylot do Warszawy o godzinie 06:30.

Termin wyjazdu:2019.09.12
Termin powrotu:2019.09.22
Ilość dni:11
Transportsamolot, samochod
Cena4100 PLN
Cena zawiera:

-

przelot samolotem: Warszawa – Tbilisi, Erywań – Warszawa.
– ubezpieczenie KL i NNW,
– ubezpieczenie KL choroby przewlekła,
– na miejscu przejazdy autokarem/busem z klimatyzacją,
– opiekę przewodnika polskojęzycznego,
– zakwaterowanie w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienką, w hotelach ** /
– wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
– Systemu tour guide
– Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

- 100 USD bilety wstępów do zwiedzanych obiektów oraz zwyczajowe napiwki, a także inne opłaty związane z realizacją programu: płatne u pilota po przylocie do Gruzji. Opłata obligatoryjna,
– wieczór gruziński płatny dodatkowo 20 USD,
– napoje do kolacji płatne dodatkowo

ZGŁOSZENIA PRZYJMUJE
– O. OKTAWIAN TEL. 604 695 927
– Matteo Travel tel. 504 189 508
Zaliczka po zapisaniu się na listę w wysokości 1000 zł na niżej podane konto.
II rata w wysokości 3100 płatna do dnia 12.08.2019r.
Paszport musi być ważny jeszcze minimum 6 miesięcy od daty powrotu planowanej pielgrzymki.
Wpłaty w PLN: Bank PKO BP SA: 87 1020 4391 0000 6402 0108 7113

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy po dacie powrotu,
Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu,
Przy zapisie na wyjazd wpłata zaliczki 1000 zł na niżej podane konto w terminie 10 dni.
Decyduje kolejność zgłoszeń – ilość miejsc ograniczona,
Zastrzegamy sobie wzrost ceny w przypadku wzrostu kursów USD i EURO.
Cena ustalona przy minimalnej liczbie – 35 osób. W przypadku mniejszej liczby osób zastrzegamy sobie ponowną kalkulację ceny

Polecamy również