Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

1.     DZIEŃ 7.07.19 – WARSZAWA-TBILISI

Spotkanie na lotnisku w Warszawie o godz. 4:00. Odprawa bagażowo – paszportowa. Wylot do Gruzji o godzinie 6:00. Lot z przesiadką. Lądowanie w Tbilisi o godz.15:45. Msza Święta w kościele katedralnym pw. Zaśnięcia NMP. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

2.     DZIEŃ 8.07.19– TBILISI  

Śniadanie. Całodzienna wycieczka po Tbilisi. Kościół Świętej Trójcy (Cminda Sameba) /największa świątynia gruzińska/, spacer po wielokulturowej tbiliskiej starówce, wjazd kolejką gondolową pod górujący nad miastem pomnik Matki Gruzji, przejście pod murami twierdzy Narikala, Abanotubani – najstarsza dzielnica miasta, z łaźniami siarkowymi i meczetem, most i kościół Metechi, z którymi związane są losy gruzińskich męczenników, katedra Sioni, w której przechowywany jest krzyż najważniejszej świętej gruzińskiej – Nino, bazylika Anczischati, najstarsza świątynia w Tbilisi, synagoga żydowska, słynny Most Pokoju. Obiadokolacja i nocleg.

3.     DZIEŃ 9.07.19– GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA

Śniadanie. Wycieczka w góry Wysokiego Kaukazu jedną z najciekawszych tras w kraju – Gruzińską Drogą Wojenną. Zwiedzanie Twierdzy Ananuri (XVI-XVII w.), urokliwie położonej nad zasilającym tutejszą elektrownię zbiornikiem wodnym Żinwali. Droga prowadzi wzdłuż rzeki Aragavi obok kurortu narciarskiego – Gudauri do Stepancmindy (dawniej Kazbegi). Miasto otoczone jest gigantycznymi górami z malowniczym widokiem na szczyt Kazbek (5047 m n.p.m.), jeden z sześciu najwyższych szczytów Kaukazu. Wjazd jeepami pod kościół Św. Trójcy (Cminda Sameba), zbudowany na wysokości 2170 m n.p.m. – jeden z symboli Gruzji. Powrót do Tbilisi. Obiadokolacja i nocleg

4.     DZIEŃ 10.07.19- KACHETIA

Po śniadaniu wyruszymy do Kachetii, której stolicą jest Telawi. Odwiedzimy założony w VI wieku kompleks klasztorny w Ikalto z trzema cerkwiami oraz pozostałościami po słynnej akademii, a także malowniczy, XI-wieczny klasztor Alawerdi z kopułą na wysokości 55 metrów. Zobaczymy jeden z ważniejszych zabytków architektury gruzińskiej: pozostałości po średniowiecznym mieście, dawnej stolicy Kachetii – Gremi, z zachowanym na wzgórzu kościołem św. Archaniołów i trzypoziomową wieżą mieszkalną – zamkiem. Czeka nas również degustacja wina w jednej z gruzińskich winiarni, gdzie dowiemy się co różni europejską i gruzińską metodę produkcji wina. Powrót do Tbilisi na nocleg. *Dla chętnych tradycyjna gruzińska supra (czyli uczta w cenie 20 USD os osoby) w restauracji. Nocleg.

5.     DZIEŃ 11.07.19– UPLISCYCHE

Śniadanie. Wyjazd do Upliscyche – najstarszego skalnego miasta Gruzji, którego historia sięga V w. p.n.e. Przejazd przez Gori, rodzinne miasto Stalina. Znajduje się tu muzeum Stalina (wejście dla chętnych, za dodatkową opłatą). Bordżomi – spacer po Parku Zdrojowym i kosztowanie leczniczej wody mineralnej. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Akhalcyche.    

6.     DZIEŃ 12.07.19– WARDZIA

Śniadanie. Wyjazd na południe wzdłuż głównej rzeki Kaukazu – Mtkvari. Imponująca twierdza Chertwisi, która według legendy,  miała stać w tym strategicznym miejscu już za czasów Aleksandra Wielkiego. Skalne miasto-klasztor Wardzia, przypominające plaster miodu. Wykute w skale za panowania króla Jerzego III i królowej Tamar (XII-XIII w.). Przejazd na przejście graniczne z Armenią. Giumri – drugie co do wielkości miasto Armenii. Przyjazd do stolicy- Erywania. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.    

7.     DZIEŃ 13.07.19– ERYWAŃ

Śniadanie. Zwiedzanie Erywania. Instytut Księgi Matenadaran z największą na świecie kolekcją manuskryptów, słynna Kaskada, Plac Wolności, Gmach Opery, Plac Republiki. Przejazd do wykutego w skale kompleksu klasztornego Geghard, gdzie przechowywano włócznię Longinusa, którą miał być przebity bok Chrystusa. Klasztor został założony przez św. Grzegorza Oświeciciela. Garni –  dawna twierdza, gdzie znajduje się tu unikalny zabytek – świątynia boga słońca Mitry. Stąd rozciąga się przepiękna panorama na dolinę rzeki Azat. Powrót do Erywania. Obiadokolacja i nocleg.

 

 

8.     DZIEŃ 14.07.19– ECZMIADZYN

Śniadanie. Wyjazd do pięknego monastyru KhorWirap, skąd rozciąga się panorama na znajdującą się po tureckiej stronie świętą górę Ormian – Ararat (5165 m n.p.m.). Na jej szczycie w czasie Potopu miała osiąść Arka Noego. Według podań, w studni na terenie klasztoru przez 13 lat był więziony św. Grzegorz Oświeciciel, założyciel kościoła ormiańskiego. Przejazd do Eczmiadzynu – „ormiańskiego Watykanu”, siedziby katolikosa – Głowy Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego. Miejsce to miało zostać wybrane przez samego Chrystusa – nazwa „eczmiadzyn”oznacza „miejsce zstąpienia Jednorodzonego”. Kościół i klasztor św. Ripsime oraz kościół św. Gajene (VII wiek). (wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO). Zwiedzanie monumentalnej świątyni Zwartnoc, zbudowanej z kamienia wulkanicznego. Powrót do Erywania. Obiadokolacja i nocleg.        

9.     DZIEŃ 15.07.19– JEZIORO SEVAN

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas na zakupy na słynnym ormiańskim bazarze Wernisaż. Przejazd nad Sevan – największego jeziora Kaukazu zwanym „Morzem Armenii”. Zwiedzanie urokliwie położonego zespołu klasztornego Savanavank (VIII-IXw.), znany jako „Czarny Klasztor”.  Przejazd przez uzdrowisko Dilidżan i zwiedzanie średniowiecznych zespołów klasztornych: Sanahin – położony wśród gęstej zieleni oraz Haghpat (X w.) – wpisany na listę UNESCO, gdzie w przeszłości wykładano nauki humanistyczne. Przekroczenie granicy z Gruzją. Przejazd do Tbilisi. Obiadokolacja i nocleg.

10  DZIEŃ 16.07.19– MCCHETA – WARSZAWA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Mcchety – duchowej stolicy Gruzji. Wyjazd do kościoła Dżwari (VI w.), który góruje nad miastem. Stąd jest piękny widok na „gruziński Wawel” i łączące się rzeki Aragwi i Mtkwari. Katedra SvetiCchoveli (Drzewa Życia), wpisana na listę UNESCO. Tu złożono szatę Pana Jezusa i tu znajdują się groby gruzińskich królów z dynastii Bagratydów. Wizyta w żeńskim klasztorze Samtavro, w którym pochowano króla Miriana i królową Nanę – władców, którzy w 337 roku przyjęli chrześcijaństwo. Przejazd na lotnisko w Tbilisi. Odprawa paszportowo – bagażowa. Wylot do Polski o godz.16:35. Lot z przesiadką. Lądowanie w Warszawie o godz. 20:30. Zakończenie pielgrzymki.

Termin wyjazdu:2019.07.07
Termin powrotu:2019.07.16
Ilość dni:10
Transportsamolot, samochod
Cena4300 PLN
Cena zawiera:

- przelot samolotem: Warszawa – Tbilisi –Warszawa,
– ubezpieczenie KL i NNW,
– ubezpieczenie KL choroby przewlekła,
– na miejscu przejazdy autokarem/busem z klimatyzacją,
– opiekę przewodnika polskojęzycznego,
– zakwaterowanie w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienką,
– wyżywienie: śniadania i obiadokolacją.
– Systemu tour guide

Cena nie zawiera:

- 100 USD bilety wstępów do zwiedzanych obiektów oraz zwyczajowe napiwki, a także inne opłaty związane z realizacją programu: płatne u pilota po przylocie do Gruzji. Opłata obligatoryjna,
– Wydatków osobistych,
– napoje do kolacji płatne dodatkowo.

- Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu,
– Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu,
– Przy zapisie na wyjazd wpłata zaliczki 1000 zł na konto,
– Decyduje kolejność zgłoszeń – ilość miejsc ograniczona,
– W umowie zgłoszenia należy podać: imiona i nazwisko, PESEL, miejsce zamieszkania i nr tel. kontaktowego, e-mail oraz numer i serię paszportu wraz z datą jego wydania i terminem ważności,
– Zastrzegamy sobie wzrost ceny w przypadku wzrostu kursów USD i EURO.

Polecamy również