Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

1.               DZIEŃ (pon) 8.07.2019

Spotkanie na lotnisku Chopinaw Warszawie o godz. 20:30. Odprawa bagażowo – paszportowa. Wylot do Tbilisi o godzinie 22:30.

2.               DZIEŃ(wt.) 9.07.2019

Przylot do Tbilisi o godz.04:00. Przejazd do hotelu w Tserovani, zakwaterowanie i śniadanie. Zwiedzanie Tbilisi. Zawitamy do największej świątyni gruzińskiej – Kościoła Świętej Trójcy (Cminda Sameba), pospacerujemy po wielokulturowej tbiliskiej starówce, wjedziemy kolejką gondolową pod górujący nad miastem pomnik Matki Gruzji, przejdziemy pod murami twierdzy Narikala, odwiedzimy najstarszą dzielnicę miasta – Abanotubani – z łaźniami siarkowymi i meczetem, zobaczymy most i kościół Metechi, z którymi związane są losy gruzińskich męczenników, katedrę Sioni, w której przechowywany jest krzyż najważniejszej świętej gruzińskiej – Nino, a także najstarszą świątynię w Tbilisi – bazylikę Anczischati, synagogę żydowską, oraz słynny Most Pokoju.

*  Msza Święta kościele katedralnym pw. Zaśnięcia NMP.Powrót do hotelu  na obiadokolację i nocleg.

3.               DZIEŃ (śr) 10.07.2019

Po śniadaniu wyruszymy w stronę gór Wysokiego Kaukazu jedną z najciekawszych tras w kraju – Gruzińską Drogą Wojenną. Po drodze zwiedzimy twierdzę Ananuri (XVI-XVII w.), urokliwie położoną nad zasilającym tutejszą elektrownię zbiornikiem wodnym Żinwali. Następnie, jadąc wzdłuż rzeki Aragavi, miniemy kurort narciarski Gudauri i dotrzemy do Stepancmindy (dawniej Kazbegi). Miasto otoczone jest gigantycznymi górami z malowniczym widokiem na szczyt Kazbek (5047 m n.p.m.), jeden z sześciu najwyższych szczytów Kaukazu.

* Dla chętnych – wjazd jeepami pod kościół Św. Trójcy (CmindaSameba), zbudowany na wysokości 2170 m n.p.m. – jeden z symboli Gruzji (10 lari – ok. 16 zł).

Powrót do Tserovani. Obiadokolacja. Nocleg.

4.               DZIEŃ (czw) 11.07.2019

Po śniadaniu wyruszymy do Kachetii, której stolicą jest Telawi. Odwiedzimy założony w VI wieku kompleks klasztorny w Ikalto z trzema cerkwiami oraz pozostałościami po słynnej akademii, a także malowniczy, XI-wieczny klasztor Alawerdi z kopułą na wysokości 55 metrów. Zobaczymy jeden z ważniejszych zabytków architektury gruzińskiej: pozostałości po średniowiecznym mieście, dawnej stolicy Kachetii – Gremi, z zachowanym na wzgórzu kościołem św. Archaniołów i trzypoziomową wieżą mieszkalną – zamkiem. Czeka nas również degustacja wina w jednej z gruzińskich winiarni, gdzie dowiemy się co różni europejską i gruzińską metodę produkcji wina. Powrót do Tserovani na nocleg.*Dla chętnych tradycyjna gruzińska supra (czyli uczta w cenie 20 USD os osoby) w restauracji.Nocleg.

5.               DZIEŃ  (pt) 12.07.2019

Po śniadaniu ruszymy do Upliscyche – najstarszego skalnego miasta Gruzji, którego historia sięga V w. p.n.e. Przejedziemy przez Gori, rodzinne miasto Stalina, w którym znajduje się poświęcone mu muzeum (wejście dla chętnych, za dodatkową opłatą). W miejscowości uzdrowiskowej Bordżomi można będzie pospacerować po Parku Zdrojowym oraz skosztować leczniczej wody mineralnej. Obiadokolacja. Nocleg w okolicach Akhalcyche.

6.               DZIEŃ  (sob) 13.07.2019

Śniadanie. Kierujemy się na południe, jadąc wzdłuż głównej rzeki Kaukazu – Mtkvari. Po drodze zobaczymy imponującą twierdzę Chertwisi, która – jak głoszą legendy – miała stać w tym strategicznym miejscu już za czasów Aleksandra Wielkiego. Następnie odwiedzimy przypominające plaster miodu skalne miasto-klasztor Wardzia, wykute za panowania króla Jerzego III i królowej Tamar (XII-XIII w.). Po przerwie kawowej przejazd w stronę przejścia

 

 

 

granicznego. Przez Giumri, drugie pod względem wielkości miasto Armenii, jedziemy do stolicy – Erywania.Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg

7.               DZIEŃ  (ndz) 14.07.2019

Po śniadaniu spacer po Erywaniu. Odwiedzimy Instytut KsięgiMatenadaran z największą na świecie kolekcją manuskryptów, zobaczymy słynną Kaskadę, przejdziemy przez Plac Wolności z gmachem Opery, a także Plac Republiki. Następnie wyruszymy do wykutego w skale kompleksu klasztornego Geghard, gdzie przechowywano włócznię Longinusa, którą miał być przebity bok Chrystusa. Klasztor został założony przez św. Grzegorza Oświeciciela. Odwiedzimy również Garni, gdzie na terenie dawnej twierdzy znajduje się unikalny zabytek – świątynia boga słońca Mitry. Stąd rozciąga się przepiękna panorama na dolinę rzeki Azat. Po powrocie do Erywania obiadokolacja i nocleg.

8.               DZIEŃ  (pon)  15.07.2019

Po śniadaniu wyruszymy do pięknego monastyru KhorWirap, skąd rozciąga się panorama na znajdującą się po tureckiej stronie świętą górę Ormian – Ararat (5165 m n.p.m.). Na jej szczycie w czasie Potopu miała osiąść Arka Noego. Według podań, w studni na terenie klasztoru przez 13 lat był więziony św. Grzegorz Oświeciciel, założyciel kościoła ormiańskiego.Przejazd do Eczmiadzynu– „ormiańskiego Watykanu”, siedziby katolikosa – Głowy Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego. Miejsce to miało zostać wybrane przez samego Chrystusa – nazwa „eczmiadzyn” oznacza „miejsce zstąpienia Jednorodzonego”. Zobaczymy wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO kościół i klasztor św. Ripsime oraz kościół św. Gajene (VII wiek).W drodze powrotnej do Erywania obejrzymy pozostałości po zbudowanej z kamienia wulkanicznego monumentalnej świątyni Zwartnoc.  Obiadokolacja i nocleg.

9.               DZIEŃ (wt) 16.07.2019

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Czas na zakupy na słynnym ormiańskim bazarze Wernisaż. Przejazd nad Sevan, zwany „Morzem Armenii” – największe jezioro Kaukazu. Zwiedzimy urokliwie położony zespół klasztorny Savanavank (VIII-IX w.), znany jako „Czarny Klasztor”.Kierując się na północ, przejedziemy przez uzdrowisko Dilidżan, a następnie odwiedzimy średniowieczne zespoły klasztorne: położony wśród gęstej zieleni Sanahin oraz wpisany na listę UNESCO Haghpat (X w.), gdzie w przeszłości wykładano nauki humanistyczne.

Przekroczenie granicy z Gruzją. Przejazd do Tserowani.Obiadokolacja, nocleg.

10.           DZIEŃ  (śr)17.07.2019

Po śniadaniu przejedziemy do duchowej stolicy Gruzji – Mcchety. Wjedziemy pod górujący nad miastem Kościół Dżwari (VI w.), skąd roztacza się niezapomniany widok na „gruziński Wawel” oraz łączące się rzeki Aragwi i Mtkwari. Następnie odwiedzamy wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO katedrę SvetiCchoveli (Drzewa Życia), gdzie złożono szatę Pana Jezusa i gdzie znajdują się groby gruzińskich królów z dynastii Bagratydów. Udajemy się również do żeńskiego klasztoru Samtavro, w którym pochowano króla Miriana i królową Nanę – władców, którzy w 337 roku przyjęli chrześcijaństwo. Tu można pomodlić się również u grobu XX-wiecznego świętego – Gabriela. Powrót do Tbilisi. Wizyta w Muzeum Narodowym, gdzie obejrzymy słynną ekspozycję „Złoto Kolchidy”. Spacer najbardziej reprezentacyjną arterią miasta, ulicą Szoty Rustawelego (XII-wiecznego poety gruzińskiego, autora epopei narodowej „Rycerz w tygrysiej skórze”). Zobaczymy Plac Wolności z kolumną świętego Jerzego i dawną siedzibą miejskiego ratusza, Pałac Młodzieży będący w przeszłości pałacem gubernatora Kaukazu, budynek parlamentu, kościół Kaszwetii, piękny gmach Teatru Rustawelego, operę w stylu neomauretańskim. Czas wolny, w którym można będzie zrobić zakupy na popularnym pchlim targu, zwanym „Suchym Mostem”. Obiadokolacja. Nocleg.

11.           DZIEŃ  (czw) 18.07.2019

Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko. Wylot o godzinie 04:55.Przylot do Warszawy o godzinie 06:40. Zakończenie pielgrzymki.

Termin wyjazdu:2019.07.08
Termin powrotu:2019.07.18
Ilość dni:11
Transportsamolot, samochod
Cena3900 PLN
Cena zawiera:

- przelot samolotem: Warszawa – Tbilisi –Warszawa
– ubezpieczenie KL i NNW,
– ubezpieczenie KL choroby przewlekła,
– na miejscu przejazdy autokarem/busem z klimatyzacją,
– opiekę przewodnika polskojęzycznego,
– zakwaterowanie w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienką,
– wyżywienie: śniadania i obiadokolacją.
– Systemu tour guide
– Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera:

- 100 USD bilety wstępów do zwiedzanych obiektów oraz zwyczajowe napiwki, a także inne opłaty związane z realizacją programu: płatne u pilota po przylocie do Gruzji. Opłata obligatoryjna,
– wieczór gruziński płatny dodatkowo 20 USD,
– napoje do kolacji płatne dodatkowo.

- Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu,
– Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu,
– Przy zapisie na wyjazd wpłata zaliczki 1000 zł na niżej podane konto w terminie 14 dni,
– Decyduje kolejność zgłoszeń – ilość miejsc ograniczona,
– W umowie zgłoszenia należy podać: imiona i nazwisko, PESEL, miejsce zamieszkania i nr tel. kontaktowego, oraz numer i serię paszportu wraz z datą ważności,
– Zastrzegamy sobie wzrost ceny w przypadku wzrostu kursów USD i EURO.
– Msza Święta w każdym dniu.

Polecamy również