Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

 

 

 

1.    DZIEŃ 27.09 – śr

Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie o godz. 20:30. Odprawa. Wylot do Tbilisi o godz. 22.30

2.    DZIEŃ – 28.09 – czw

Lądowanie w Tbilisi 04:05. Całodzienna wycieczka po Tbilisi. Wizyta w katolickim kościele katedralnym pw. Zaśnięcia NMP (Msza św.), w katedrze prawosławnej Sioni, z XI wieku, w kościele katedralnym Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego, synagodze żydowskiej i w meczecie muzułmańskim. Wszystkie te budowle sakralne znajdują się wzdłuż ulicy Leselidze i świadczą o wielkiej tolerancji religijnej narodu gruzińskiego. Zwiedzanie Starego Miasta, świątyni Metechi z XII wieku, dzielnicy Abanotubani z główną twierdzą miasta Narikala. Pamiątkowe zdjęcie u pomnika Matki Gruzji. Powrót na kolację i nocleg.

3.    DZIEŃ – 30.09 – pt

Śniadanie od godz.8.00. Zwiedzanie Mtskhety, dawnej  stolicy Gruzji położonej 20 km od Tbilisi. Historycy datują początki miasta na II w. p.n.e. Mtskheta była stolicą gruzińskiego królestwa Iberii w latach 500 p.n.e. – 500 n.e. Tutaj Gruzini przyjęli chrześcijaństwo na początku IV w. Samo miasto oraz zabytki architektoniczne są wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.

W Mtskheta znajduje się katedra Svetitshoveli (życiodajny słup), gdzie złożono Szatę Pana Jezusa. Po oddaniu hołdu tej cudownej relikwii życia i śmierci Chrystusa, spacer do starego, położnego na wzgórzu małego kościółka Sanktuarium Krzyża św. – Dżvari.

 Wyjazd do Gori. Spotkanie w obozie dla uchodźców z dziećmi, ofiarami wojny  rosyjsko- gruzińskiej w 2008 r. Przejazd obok muzeum Stalina (wejście dla chętnych indywidualnie za dodatkową oplatą). Gori jest jego rodzinnym miastem. Zwiedzanie Uplistsikhe z VII w p.Ch  – miasta wykutego w skale. Powrót do Tbilisi na obiadokolacje i nocleg.

4.    DZIEŃ – 01.10. sb

Po śniadaniu podróż do Kachetii, a dokładnie do Bodbe  do grobu św. Nino. Zwiedzamy Sighnaghi, miasta z panoramą na dolinę Alazani oraz Kaukaz Wschodni. Wyjazd do Gurdżiani, zwiedzanie 300-letniej piwnicy z winami, degustacja wina z kwewri (amfor zakopanych w ziemi). Dalej przejazd do Cinandali. Zwiedzanie domu – muzeum księży Czawczawadze (XIX w.) Wyjazd do centrum administracyjnego Kachetii – miasta Telavi.  Kolacja i nocleg.

5.    DZIEŃ – 02.10. niedz

Poranne śniadanie i wyprawa w góry Wysokiego Kaukazu. Gruzińską Wojenną Drogę, historyczną drogę wiodącą w góry Kaukazu, jedyną między Morzem Czarnym i Kaspijskim. Po drodze zwiedzamy imponującą twierdzę Ananuri (XVI -XVII w.), a potem jedziemy wzdłuż rzeki Aragavi do miejscowości wypoczynkowej Gudauri. Jedziemy w stronę Kaukazu Środkowego i dojeżdżamy do Kazbegi. Miasto otoczone jest gigantycznymi górami z malowniczym widokiem na jedną z najwyższych gór – Kazbek (5047 m), jedną z sześciu 5000-metrowych szczytów Kaukazu. Zgodnie z legendą Prometeusz był przykuty do góry Kazbek. Klimat tego małego kaukaskiego miasteczka górskiego jest niepowtarzalny. Stąd wielu wspinaczy górskich wyrusza na podbój Kaukazu. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg

6.    DZIEŃ – 03.10. pn

Poranne śniadanie i wizyta w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Tbilisi, gdzie pracują polscy księża, którzy opowiedzą o trudach pracy wśród Gruzinów. Wyjazd na Mtatsminda (Święta Góra), zwiedzanie Muzeum Narodowego w Tbilisi, spacer po głównej ulicy Shoty Rustaveli, wizyta w nowej katedrze prawosławnej Sameba (Trójcy Św.)

Możliwość zrobienia zakupów na tradycyjnym gruzińskim bazarze i na „Suchym Moście”. Wieczorem dla chętnych przejazd do Tbilisi na „wieczór Gruziński”, specjalna kolacja gruzińska w jednej z restauracji (20 USD) . Dla pozostałych kolacja w hotelu.

7.    DZIEŃ – 04.10

Po śniadaniu podróż do Imereti. W ciągu wieków Imeretia odgrywała ważną rolę w gruzińskiej historii. Kutaisi , czyli główne miasto regionu a zarazem drugie co wielkości w kraju, okresowo bywało stolicą całej gruzińskiej monarchii. Przez wieki w Kutaisi rezydowali władcy państw obejmujących zachodnie regiony Gruzji. Królewskie czasy zapisały się bogato w miejscowej architekturze.

Poza rolą polityczną Imeretia pełniła także funkcję prężnego ośrodka kultury i życia monastycznego. Odwiedzimy najokazalszy kompleks klasztorny z bogatymi freskami w miejscowości Gelati. W rezerwacie Sataplia zobaczymy wielkie odciski dinozaurów a także jaskinie w wapiennych skałach ze stalaktytami i stalagmitami. Powrót do Tbilisi na kolację.

8.    DZIEŃ 05.10

Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko w Tibilisi. Wylot do Warszawy 04:50. Lądowanie w Warszawie na lotnisku Okęcie i zakończenie wycieczki o godzinie 06:35.

Termin wyjazdu:2017.09.27
Termin powrotu:2017.10.05
Ilość dni:8
Transportsamolot, samochod
Cena3190 zł
rezerwacja GRUZJA
Cena zawiera:

przelot samolotem: Warszawa – Tibilisi –Warszawa,
ubezpieczenie KL i NNW + pakiet rozszerzony o choroby przewlekłe,
na miejscu przejazdy busem z klimatyzacją,
opiekę przewodnika polskojęzycznego,
noclegi ze śniadaniem i obiadokolacją, pokoje 2-3 osobowe z łazienką
TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

Cena nie zawiera:

bilety wstępów do zwiedzanych obiektów oraz zwyczajowe napiwki, a także inne opłaty związane z realizacją programu: 50 USD – płatne u pilota po przylocie do Gruzji. Opłata obligatoryjna
wieczór gruziński płatny dodatkowo 20 USD, napoje do kolacji płatne dodatkowo.

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu. Do Gruzji można wjeżdżać na dowód osobisty
Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu.
cena skalkulowana przy kursie USD do 4,1 zł/USD. Jeśli kurs przekroczy 1USD = 4 ,1 zł, cena ulegnie zmianie.
System tour guide według zamówienia grup płatny dodatkowo

Polecamy również