Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

DZIEŃ 1                Tel Avive  – jaffo – Abu Gosg – Betlejem

Zbiórka uczestników pielgrzymki, odprawa celno – paszportowa. Przylot do Tel-Aviu (Ben Gurion Airport). Zwiedzanie Jaffo – najstarszej dzielnicy Tel Avivu. Następnie Abu Gosh – kościół joannitów z XII w. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ2                 Betlejem – Hebron* – Mamre – Herodion

Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem – Pole Pasterzy, Bazylika i Grota Narodzenia oraz Kościół św. Katarzyny i Grota Mleczna. Przejazd autokarem do Hebronu – zachowane sanktuarium herodiańskie, czczone jako miejsce pochówku patriarchów i ich żon. Mamre – miejsce zawarcia przymierza między Bogiem i Abrahamem (wjazd do Hebronu i Mamre jest uzależniony od sytuacji politycznej). Herodion – ruiny pałacu Heroda i twierdza z czasów dwóch powstań żydowskich. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Możliwość wyjazdu na wycieczkę „Jerozolima nocą”. W programie: Menora, Knesset, dzielnica ortodoksyjnych Żydów – Mea Shearim, panorama na oświetlone nocą Stare Miasto, Ściana Płaczu nocą i przejście przez Dzielnicę Żydowską Starego Miasta (min 25 osób – ok. 25 USD/os – jeśli pojadą wszyscy to 20 USD/os).

DZIEŃ 3                Tel Beer Szeba – Tel Arad – Ein Gedi – Nahal Dawid – M. Martwe

Śniadanie. Tel Beer Szeba – brama pustyni Negew, miasto ściśle związane z historią Abrahama. Tel Arad – ruiny miasta Kanaanejczyków i cytadeli izraelskiej sprzed niewoli babilońskiej. Ein Gedi („źródło koziołka”) – rezerwat Nahal Dawid – spacer wąwozem do wodospadu i kąpiel w Morzu Martwym. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ 4                Jerozolima

Śniadanie. Jerozolima – spacer po Starym Mieście, przejście Tunelem Zachodniej Ściany, Ściana Płaczu – święte miejsce judaizmu, Bazylika Grobu Pańskiego. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ 5                 Muharaqa – Akko – Megiddo – Nazaret

Śniadanie. Muhraqa w górach Karmel – miejsce „pojedynku” Eliasza z prorokami Baala. Akko – średniowieczne miasto i port. Megiddo – apokaliptyczny Armagedon, twierdza z czasów Salomona. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

DZIEŃ 6                Nazaret – Banias – Nimrod

Śniadanie. Nazaret – nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania i miejsc związanych z życiem Jezusa. Banias (Cezarea Filipowa) – spacer wśród strumieni Jordanu. Nimrod – zamek krzyżowców. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

DZIEŃ 7                 Jbeit Szean – Jerycho – Góra Kuszenia

Śniadanie. Beit Szean (Scytopolis) – ruiny rzymsko-bizantyjskiego miasta Dekapolu. Jerycho – Tel El Sultan – wzgórze z reliktami najstarszego miasta w Palestynie, zwiedzanie pałacu Hiszama z VIII w. Nawiedzenie prawosławnego klasztoru na Górze Kuszenia pod Jerychem. Przejazd przez Pustynię Judzką. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Nawiedzenie kościoła i grobowca Łazarza w Betanii. Miasto Dawida oraz Muzeum Izraela: Sanktuarium Księgi i makieta Jerozolimy z I w. Po południu przejazd na lotnisko. Odprawa i odlot   do kraju.  Zakończenie pielgrzymki. 

Termin wyjazdu:
Termin powrotu:
Ilość dni:8
Transportsamolot
Cenaod 3 090 zł
Cena zawiera:
 • Przelot samolotem
 • Ubezpieczenie KL, NNW i bagaż
 • Ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • Na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem w miejsca zwiedzania
 • Polskojęzyczny przewodnik
 • 7 noclegów w hotelach *** (kategoryzacja miejscowa) ze śniadaniem i obiadokolacją pokoje 2-3 osobowe z łazienką
Cena nie zawiera:
 • Niektórych wstępów oraz zwyczajowych napiwków. W związku z tym na miejscu przewodnikowi należy zapłacić  150 UDS – opłata obligatoryjna.
 • Napoje do kolacji płatne dodatkowo.
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
 • Datków na tacę na Mszy Świętej,
 • Cena skalkulowana przy kursie $ do 3,1 zł/$. Jeśli kurs przekroczy 1$ = 3,2  zł, cena ulegnie zmianie
 • Paszport ważny minimum 6 miesięcy – proszę podać datę ważności przed odlotem.
 • Osoby z wizą libijską, libańską i syryjską winny wymienić paszport gdyż może się zdarzyć, iż nie zostaną wpuszczone na teren Izraela.
 • W czasie pielgrzymki wizyta w betlejemskim sierocińcu, prowadzonym przez polskie Siostry Elżbietanki (mile widziane podarunki dla dzieci i sióstr).
 • W związku z lotami czarterowymi informujemy, że dokładna godzina wylotu może ulec zmianie o ± 24 godziny.
 • Zgłoszenia do wyczerpania miejsc.
 • Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu. 
 • * Konieczna zmiana autokaru na palestyński w dniu trzecim
Polecamy również