Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

Dzień  1           TEL AVIV – JERASH – UMM QIES

Przylot na lotnisko Ben Gurion w Tel Avivie. Przejazd na granicę z Jordanią do przejścia Sheik Hussein. Formalności graniczne i przekroczenie granicy. Przejazd do Jerash, położonego ok 48 km na północ od Ammanu w spokojnej dolinie pomiędzy górami Gilead –  jest jednym z największych i najlepiej zachowanych miejsc rzymskiej architektury na świecie poza Włochami. Następnie przejazd do umm Qies, położonego 110 km na północ od Ammanu na wys 378 m npm z przepięknym widokiem na rzekę Yarmouk i Wzgórza Golan oraz Jezioro Galilejskie. Znane jako Gadara, jedno z najwspanialszych miast grecko-rzymskiego Dekapolis, jest to bibiljne miejsce gdzie Jezus rozkazał dwum demonom wejść w stado świń. Przejazd do Ammanu na obiadokolację i nocleg.

Dzień  2          AMMAN – BETANIA N/JORDANEM – M. MARTWE

Śniadanie. Przejazd przez Amman – nowoczesną i starożytną stolicę Jordanii. Jest to jedno z najstarszych, bez przerwy zamieszkałych miast na świecie. Znany jako Starotestamentowy Rabbath-Ammon, stolica Ammonitów od ok 1200 r pne, wspominany również jako „miasto wody”. Wizyta w Cytadeli – ruiny starożytnej Filadelfii oraz Muzeum i panorama na teatr rzymski. Następnie przejazd do Betanii nad Jordanem – oryginalnego miejsca chrztu Pana Jezusa. Mimo, że wykopaliska w tym miejscu trwają dopiero od 1996 r, możliwe dzięki pokojowemu porozumieniu z Izraelem, odkryto tu już ponad 20 kościołów, jaskinie i baseny chrzcielne datowane na czasy rzymskie i bizantyjskie. Przejazd nad Morze Martwe, jedno z najwspanialszych zjawisk naturalnych na świecie. Jest to najniżej położone miejsce na świecie (aktualnie -420 m). Kąpiel i relaks. Powrót do Ammanu na obiadokolację i nocleg.

Dzień  3           MADABA – G. NEBO – AL KARAK

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Madaby, miasta mozaik, gdzie znajduje się najstarsza znana mozaikowa mapa Ziemi Świętej. Następnie wjazd na Górę Nebo skąd rozciąga się widok na Dolinę Jordanu i gdzie Mojżesz umarł i został pochowany. Przejazd do Al Karak – zamku Krzyżowców, zbudowanego w 1142 r na ruinach wcześniejszej cytadeli z czasów Nabatejczyków. Kerak leżał na tzw „Drodze Królewskiej” szlaku prowadzącym z północy na południe. Przejazd do Petry na obiadokolację i nocleg.

Dzień  4          PETRA

Śniadanie. Wizyta we wspaniałych czerwono-różowym mieście – Petrze. Do wyboru – spacer lub przejazd na grzbiecie konia do Kanionu Siq. Zwiedzanie „Skarbca” wykutego w różowej skale. Następnie rzymski teatr, grobowce królewskie i rzymska droga. Dla wytrwałych – godzinny spacer do „Klasztoru” uznawanego za najlepsze miejsce w Petrze. Po całodziennym zwiedzaniu Petry powrót do hotelu w Petrze na obiadokolację i nocleg.

Dzień  5          PETRA – WADI RUM

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Druga wizyta w Petrze. Po południu jeep safari przez przepiękną pustynię Wadi Rum znaną dzięki Lawrencowi z Arabii. Przejazd do hotelu w Aqabie na obiadokolację i nocleg.

Dzień  6          AQABA – AMMAN

Śniadanie. Relaks nad M. Czerwonym. Po południu przejazd do Ammanu na obiadokolację i nocleg.

Dzień  7         AMMAN – TEL AVIV

Śniadanie. Transfer na granicę z Izraelem. Formalności graniczne i przekroczenie granicy. Transfer na lotnisko w Tel Avivie. Wylot do Polski.

 

Termin wyjazdu:
Termin powrotu:
Ilość dni:7
Transportsamolot
Cenaod 3 790 zł
Cena zawiera:
 • na miejscu w Jordanii przejazdy klimatyzowanym autokarem do 49 miejsc
 • polskojęzyczny pilot na terenie Izraela i Jordanii,
 • 6 noclegów w hotelach klasy turystycznej(***) ze śniadaniem i obiadokolacją pokoje 2-3 osobowe z łazienką.
 • przejazd konno do kanionu Siq w Petrze
 • 2-godzinne jeep safari po pustyni Wadi Rum
 • angielskojęzyczny przewodnik w Jordanii
Cena nie zawiera:
 • 90 USD płatne na miejscu po przylocie (obligatoryjne napiwki i opłaty graniczne)
 • dopłata do pokoju jednoosobowego – 190 USD/os
 • napoje do posiłków
 • prywatne wydatki
 • inne nie objęte programem
 • Cena skalkulowana przy kursie $ do 3,1 zł/$. Jeśli kurs przekroczy 1$ = 3,2  zł, cena ulegnie zmianie
 • Paszport ważny minimum 6 miesięcy – proszę podać datę ważności przed odlotem.
 • Osoby z wizą libijską, libańską i syryjską winny wymienić paszport gdyż może się zdarzyć, iż nie zostaną wpuszczone na teren Izraela
 • W związku z lotami czarterowymi informujemy, że dokładna godzina wylotu może ulec zmianie o ± 24 godziny.
 • Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu.
Polecamy również