Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

Jerozolima jest nazywana Świętym Miastem, gdyż spotykają się w niej trzy wielkie religie –  judaizm, chrześcijaństwo i islam. Dla Żydów to najważniejszy ośrodek kultury duchowej i narodowej. Dla chrześcijan, miasto, gdzie Jezus poniósł śmierć i zmartwychwstał. Dla muzułmanów miejsce, z którego Mahomet wzniósł się do nieba.

Jordania, niewielki kraj w sercu Bliskiego Wschodu, oferuje gościom wiele atrakcji. Kraj nazwany w 1919 r. Transjordanią wyłonił się po I wojnie światowej ze zgliszcz imperium osmańskiego między Jordanem a arbitralnie wytyczoną linią wśród piasków Pustyni Arabskiej. Nabatejskie miasto Petra to zabytek wyjątkowy, dodatkowo pociągający przez to, że jest trudno dostępny.  Na historię tego regionu od najdawniejszych czasów wpływ miał ostry kontrast pomiędzy żyzną doliną Jordanu a pustynią rozciągającą się w jej bezpośrednim sąsiedztwie.

Każda wycieczka niesie ze sobą osobiste doznanie. Stąpając niegdyś śladami Jezusa, niektórzy traktują pobyt w Ziemi Świętej jako podróż zbliżającą ich do Pana. Zaś różowe wąwozy Wadi Ramm w Jordanii oraz wielobarwne skały pustynne,  nawet Amman, nowoczesna stolica na wzgórzach zachwycają i wzbudzają pragnienie powrotu w te strony.

 

 

Dzień  1 :    WYJAZD NA LOTNISKO

Po przylocie przejazd na nocleg w Betlejem. Obiadokolacja

Dzień 2:      TEL AVIV – WADI QUELT – JERYCHO – MADABA

Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) – krótki postój pod Qarantal – Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora. Dla chętnych możliwość wjazdu na Górę Kuszenia kolejką linową do Klasztoru Kuszenia (15 USD/os). Przejazd na granicę z Jordanią do przejścia Sheik Hussein. Formalności graniczne i przekroczenie granicy. Przejazd do Madaby na obiadokolację i nocleg.

Dzień  3 :     MADABA – G. NEBO – AL KARAK

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Madaby, miasta mozaik, gdzie znajduje się najstarsza znana mozaikowa mapa Ziemi Świętej. Następnie wjazd na Górę Nebo skąd rozciąga się widok na Dolinę Jordanu i gdzie Mojżesz umarł i został pochowany. Przejazd do Al Karak – zamku Krzyżowców, zbudowanego w 1142 r na ruinach wcześniejszej cytadeli z czasów Nabatejczyków. Kerak leżał na tzw. „Drodze Królewskiej” szlaku prowadzącym z północy na południe. Przejazd do Petry na obiadokolację i nocleg.

Dzień  4 :     PETRA

Śniadanie. Wizyta we wspaniałym czerwono-różowym mieście – Petrze. Do wyboru – spacer lub przejazd na grzbiecie konia do Kanionu Siq. Zwiedzanie „Skarbca” wykutego w różowej skale. Następnie rzymski teatr, grobowce królewskie i rzymska droga. Dla wytrwałych – godzinny spacer do „Klasztoru” uznawanego za najlepsze miejsce w Petrze. Po południu jeep safari przez przepiękną pustynię Wadi Rum znaną dzięki Lawrencowi z Arabii. Powrót do hotelu w Petrze na obiadokolację i nocleg.

Dzień  5 :     M. MARTWE – BETANIA N/JORDANEM – AMMAN

Śniadanie. Przejazd nad Morze Martwe, jedno z najwspanialszych zjawisk naturalnych na świecie. Jest to najniżej położone miejsce na świecie (aktualnie -420 m). Kąpiel i relaks. Następnie przejazd do Betanii nad Jordanem – oryginalnego miejsca chrztu Pana Jezusa. Mimo, że wykopaliska w tym miejscu trwają dopiero od 1996 r, możliwe dzięki pokojowemu porozumieniu z Izraelem, odkryto tu już ponad 20 kościołów, jaskinie i baseny chrzcielne datowane na czasy rzymskie i bizantyjskie. Przejazd przez Amman – nowoczesną i starożytną stolicę Jordanii. Jest to jedno z najstarszych, bez przerwy zamieszkałych miast na świecie. Znany jako Starotestamentowy Rabbath-Ammon, stolica Ammonitów od ok 1200 r pne, wspominany również jako „miasto wody”. Wizyta w Cytadeli – ruiny starożytnej Filadelfii oraz Muzeum i panorama na teatr rzymski. Obiadokolacja i nocleg w Ammanie.

Dzień  6 :    JERASH – UMM QIES – BETLEJEM

Śniadanie. Przejazd do Jerash, położonego ok 48 km na północ od Ammanu w spokojnej dolinie pomiędzy górami Gilead –  jest jednym z największych i najlepiej zachowanych miejsc rzymskiej architektury na świecie poza Włochami. Następnie przejazd do umm Qies, położonego 110 km na północ od Ammanu na wys 378 m npm z przepięknym widokiem na rzekę Yarmouk i Wzgórza Golan oraz Jezioro Galilejskie. Znane jako Gadara, jedno z najwspanialszych miast grecko-rzymskiego Dekapolis, jest to bibiljne miejsce gdzie Jezus rozkazał dwóm demonom wejść w stado świń. Przejazd na granicę z Izraelem. Formalności graniczne. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Betlejem.

Dzień 7:  BETLEJEM – G. SYJON – ŚCIANA PŁACZU

Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem – Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny. Pole Pasterzy – gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu). Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą” (ok. 25 USD/os).

Dzień 8:        JEROZOLIMA: G. OLIWNA – DROGA KRZYŻOWA

Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster – Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa – Via Dolorosa – do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Przejazd na lotnisko w Tel Avivie. Odlot do domu

Termin wyjazdu:
Termin powrotu:
Ilość dni:8
Transportsamolot
Cenaod 3 890 zł
Cena zawiera:
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem do 49 miejsc
 • anglojęzyczny przewodnik w Jordanii
 • polskojęzyczny pilot na terenie Izraela i Jordanii,
 • 7 noclegów w hotelach (***) ze śniadaniem i obiadokolacją pokoje 2-3 osobowe z łazienką. Według naszej opinii hotele w Jordanii są o wiele lepsze i kwalifikują się na 4(****)
 • przejazd konno do kanionu Siq w Petrze
 • 2-godzinne jeep safari po pustyni Wadi Rum
 • wiza grupowa do Jordanii
Cena nie zawiera:
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów  oraz zwyczajowe napiwki a także wiza :  ok. 100 USD oddzielnie płatne u przewodnika lub osoby koordynującej
 • dopłata do pokoju jednoosobowego – 170 USD/os
 • napoje do posiłków
 • prywatne wydatki
 • inne nie objęte programem
 • Cena skalkulowana przy kursie $ do 3,1 zł/$. Jeśli kurs przekroczy 1$ = 3,2  zł, cena ulegnie zmianie
 • Paszport ważny minimum 6 miesięcy – proszę podać datę ważności przed odlotem.
 • Osoby z wizą libijską, libańską i syryjską winny wymienić paszport gdyż może się zdarzyć, iż nie zostaną wpuszczone na teren Izraela.
 • W związku z lotami czarterowymi informujemy, że dokładna godzina wylotu może ulec zmianie o ± 24 godziny.
 • Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu.
Polecamy również