Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

 

Dzień  1 : 
Zbiórka uczestników wycieczki na lotnisku. Odprawa paszportowo – celna i odlot do Tel Avive. Po przylocie  przejazd na nocleg w Betlejem. Obiadokolacja

Dzień 2: TEL AVIV – WADI QUELT – JERYCHO – MADABA

Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) – krótki postój pod Qarantal – Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora. Dla chętnych możliwość wjazdu na Górę Kuszenia kolejką linową do Klasztoru Kuszenia (15 USD/os). Przejazd na granicę z Jordanią do przejścia Sheik Hussein. Formalności graniczne i przekroczenie granicy. Przejazd do Madaby na obiadokolację i nocleg.

Dzień  3 : MADABA – G. NEBO – AL KARAK

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Madaby, miasta mozaik, gdzie znajduje się najstarsza znana mozaikowa mapa Ziemi Świętej. Następnie wjazd na Górę Nebo skąd rozciąga się widok na Dolinę Jordanu i gdzie Mojżesz umarł i został pochowany. Przejazd do Al Karak – zamku Krzyżowców, zbudowanego w 1142 r na ruinach wcześniejszej cytadeli z czasów Nabatejczyków. Kerak leżał na tzw. „Drodze Królewskiej” szlaku prowadzącym z północy na południe. Przejazd do Petry na obiadokolację i nocleg.

Dzień  4 : PETRA

Śniadanie. Wizyta we wspaniałym czerwono-różowym mieście – Petrze. Do wyboru – spacer lub przejazd na grzbiecie konia do Kanionu Siq. Zwiedzanie „Skarbca” wykutego w różowej skale. Następnie rzymski teatr, grobowce królewskie i rzymska droga. Dla wytrwałych – godzinny spacer do „Klasztoru” uznawanego za najlepsze miejsce w Petrze. Po południu jeep safari przez przepiękną pustynię Wadi Rum znaną dzięki Lawrencowi z Arabii. Powrót do hotelu w Petrze na obiadokolację i nocleg.

Dzień  5 :  M. MARTWE – BETANIA N/JORDANEM – AMMAN

Śniadanie. Przejazd nad Morze Martwe, jedno z najwspanialszych zjawisk naturalnych na świecie. Jest to najniżej położone miejsce na świecie (aktualnie -420 m). Kąpiel i relaks. Następnie przejazd do Betanii nad Jordanem – oryginalnego miejsca chrztu Pana Jezusa. Mimo, że wykopaliska w tym miejscu trwają dopiero od 1996 r, możliwe dzięki pokojowemu porozumieniu z Izraelem, odkryto tu już ponad 20 kościołów, jaskinie i baseny chrzcielne datowane na czasy rzymskie i bizantyjskie. Przejazd przez Amman – nowoczesną i starożytną stolicę Jordanii. Jest to jedno z najstarszych, bez przerwy zamieszkałych miast na świecie. Znany jako Starotestamentowy Rabbath-Ammon, stolica Ammonitów od ok 1200 r pne, wspominany również jako „miasto wody”. Wizyta w Cytadeli – ruiny starożytnej Filadelfii oraz Muzeum i panorama na teatr rzymski. Obiadokolacja i nocleg w Ammanie.

Dzień  6 :  JERASH – UMM QIES – BETLEJEM

Śniadanie. Przejazd do Jerash, położonego ok 48 km na północ od Ammanu w spokojnej dolinie pomiędzy górami Gilead –  jest jednym z największych i najlepiej zachowanych miejsc rzymskiej architektury na świecie poza Włochami. Następnie przejazd do umm Qies, położonego 110 km na północ od Ammanu na wys 378 m npm z przepięknym widokiem na rzekę Yarmouk i Wzgórza Golan oraz Jezioro Galilejskie. Znane jako Gadara, jedno z najwspanialszych miast grecko-rzymskiego Dekapolis, jest to bibiljne miejsce gdzie Jezus rozkazał dwóm demonom wejść w stado świń. Przejazd na granicę z Izraelem. Formalności graniczne. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Betlejem.

Dzień 7:  BETLEJEM – G. SYJON – ŚCIANA PŁACZU

Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem – Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny. Pole Pasterzy – gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu). Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Możliwość wyjazdu na wycieczkę „Jerozolima nocą”. W programie: Menora, Knesset, dzielnica ortodoksyjnych Żydów – Mea Shearim, panorama na oświetlone nocą Stare Miasto, Ściana Płaczu nocą i przejście przez Dzielnicę Żydowską Starego Miasta (min 25 osób – ok. 25 USD/os – jeśli pojadą wszyscy to 20 USD/os).

Dzień 8:    JEROZOLIMA: G. OLIWNA – DROGA KRZYŻOWA

Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster – Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa – Via Dolorosa – do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę.

Przejazd na lotnisko w Tel Avivie. Odlot. Po wylądowaniu zakończenie wycieczki.  

Termin wyjazdu:
Termin powrotu:
Ilość dni:8
Transportsamolot
Cenaod 3 790 zł
Cena zawiera:
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem do 49 miejsc
 • anglojęzyczny przewodnik w Jordanii
 • polskojęzyczny pilot na terenie Izraela i Jordanii,
 • 7 noclegów w hotelach (***) ze śniadaniem i obiadokolacją pokoje 2-3 osobowe z łazienką. Według naszej opinii hotele w Jordanii są o wiele lepsze i kwalifikują się na 4(****)
 • wiza grupowa do Jordanii
Cena nie zawiera:
 • 100 USD płatne na miejscu po przylocie (obligatoryjne napiwki, opłaty graniczne i wstępy, wiza grupowa do Jordanii, przejazd konno do kanionu Siq w Petrze, 2-godzinne jeep safari po pustyni Wadi Rum)
 • dojazd do lotniska
 • dopłata do pokoju jednoosobowego – 170 USD/os
 • napoje do posiłków
 • lunche
 • prywatne wydatki
 • inne nie objęte programem
 • Z uwagi na zmiany w cenach paliw oraz opłat lotniskowych, cena może ulec zmianie. Na miesiąc przed wylotem linie lotnicze aktualizują koszty przelotu – co może wpłynąć na cenę.
 • Cena skalkulowana przy kursie $ do 3,1 zł/$. Jeśli kurs przekroczy 1$ = 3,2  zł, cena ulegnie zmianie
 • Paszport ważny minimum 6 miesięcy – proszę podać datę ważności przed odlotem.
 • Osoby z wizą libijską, libańską i syryjską winny wymienić paszport gdyż może się zdarzyć, iż nie zostaną wpuszczone na teren Izraela.
 • Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu. 
Polecamy również