Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

 

 

 

  1. DZIEŃ 04.2018             KOWNO

Zbiórka uczestników o godzinie 4.00 (Chełm); 5.00 Lublin i wyjazd w kierunku Litwy. Przyjazd do KOWNA  w godzinach popołudniowych. Spacer po mieście z przewodnikiem Zwiedzanie starówki – plac ratuszowy, kościół Witolda, katedra, miejsce zamieszkania Adama Mickiewicza, pomnik Maironisa, miejsce spotkania się rzek Wilii i Niemna, spacer ul. Wileńską ku Al. Wolności, pałacyk prezydencki w międzywojniu, pomnik Witolda, katedra św. Piotra i Pawła. Zakwaterowanie w hotelu około godziny 18.30 i obiadokolacja.  

  1. DZIEŃ 04.2018             SZAWLE

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu  i przejazd  kierunku Tallina (ok. 550 km). Po drodze zwiedzanie Szawlii – Góra Krzyży – jedynego sanktuarium, gdzie znajduje się kilkadziesiąt tysięcy krzyży. W 1993 r. Mszę świętą celebrował papież Jan Paweł II. Msza św. w Szawlach. Dalsza podróż. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Tallina.

  1. DZIEŃ 04.2018             TALLIN

Śniadanie. Przejazd do TALLINA. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem i zwiedzanie miasta od godz. 9.00 –12.00 min. starówka miejska wpisana na listę UNESCO. Przejazd do Sankt Petersburga. Przyjazd do hotelu do Petersburga na obiadokolację i nocleg.

  1. DZIEŃ 04.2018             TWIERDZA PIETROPAWŁOWSKA

Śniadanie. Autokarowa wycieczka po mieście ze zwiedzaniem – place i prospekty Petersburga a także TWIERDZY PIETROPAWŁOWSKIEJ – od założenia tej twierdzy w roku 1703 datowany jest początek Sankt Petersburga wraz z SOBOREM ŚW. PIOTRA I PAWŁA, miejsca pochówku carów Rosji w tym członków rodziny ostatniego cara Mikołaja II Obiadokolacja. Nocleg.

  1. DZIEŃ 04.2018             PETERHOF I CARSKIE SIOŁO

Śniadanie. Przejazd do PETERHOFA – letniej rezydencji Piotra I nad zatoka Fińską – zwiedzanie pięknego parku o powierzchni 101 h, z ogromną ilością fontann łącznie z kaskadą złoconych fontann. Następnie przejazd do CARSKIEGO SIOŁA pałacu Katarzyny II gdzie znajduje się autentycznie odtworzona bursztynowa komnata(na jej budowę i wykończenie zużyto  6 ton bursztynu). Obiadokolacja. Nocleg.

  1. DZIEŃ 04.2018             ERMITAŻ

Śniadanie. Zwiedzanie jednego z największych muzeów świata  – ERMITAŻU (wnętrza). W pięciu carskich pałacach z XVIII i XIX w. zgromadzono min. sztukę antyczną, dzieła Leonarda da Vinci, Rembrandta, Tycjana, Rubensa, malarstwo flamandzki, holenderskie, sztukę francuską, hiszpańską. Także same wnętrza Ermitażu stanowią przykłady dzieł sztuki na czele z Sala Złotą, gdzie ściany od podłogi po sufit są złocone. Rejs łodzią po kanałach Sankt Petersburga. Następnie zwiedzanie Ogrodu Letniego odrestaurowanego jak za czasów Piotra I . Następnie zwiedzanie SOBORU ŚW. IZAAKA – jednego z największych soborów na świecie o unikatowym wnętrzu. Obiadokolacja. Nocleg.

  1. DZIEŃ 05.2018 PSKÓW

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu przejazd do hotelu w okolice Rygi (ok 600 km). Na trasie postój w Pskowie, jednym z najstarszych miast w średniowiecznej Rusi (IX-X w.) Panorama miasta z najstarszymi zabytkami; Kreml z XIII wiecznymi obwarowaniami, Sobór Trójcy Świętej Dalsza podróż, zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek. Obiadokolacja. Nocleg.

  1. DZIEŃ 05.2018             RYGA

Śniadanie. Msza św. Przyjazd do RYGI, spotkanie z przewodnikiem miejscowym. Zwiedzanie starego miasta wpisanego na światową listę UNESCO. Zobaczymy min. ratusz, XIII w. Domski Sobór z bardzo cennymi organami( zwiedzanie wewnątrz), średniowieczne kamienice kupieckie, kościół katolicki św. Jakuba, kościoły ewangelickie. Około godz.12.00 wyjazd w drogę do Wilna. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

  1. DZIEŃ 05.2018             WILNO

Śniadanie. Zwiedzanie Wilna z przewodnikiem: Cmentarz na Rosie, Ostra Brama (możliwość odprawienia mszy świętej, uniwersytet, pałac prezydencki, plac katedralny i katedra. Domek, gdzie był malowany obraz „Jezu ufam Tobie” przy ul. Rossa, Kościół, św. Piotra i Pawła. Obiad. Około godz. 18-tej wyjazd w drogę powrotną do Polski . Lublina. Przyjazd na miejsce w godzinach nocnych

Termin wyjazdu:2018.04.25
Termin powrotu:2018.05.03
Ilość dni:9
Transportsamochod
CenaSPRZEDANE
rezerwacja KRAJE NADBAŁTYCKIE
Cena zawiera:

przejazd autokarem (toaleta, barek, video, klimatyzacja),
8 noclegów: w hotelach **/*** (pok. 2, 3 os. z łazienkami),
wyżywienie jak w programie: 8 x śniadanie,
9 x obiadokolacja,
opieka pilota
ubezpieczenie KL, NNW,
ubezpieczenie KL od chorób przewlekłych
Przewodnicy w Kownie, Tallinie, Petersburgu, Rydze, Wilnie
opłaty graniczne i miejscowe;
Opłaty drogowe i parkingowe,
system Tour Guide – indywidualny system nagłaśniający.
Składka na TFG

Cena nie zawiera:

biletów wstępów do zwiedzanych obiektów w Wilnie, Rydze i Sankt Petersburgu , oplata meldunkowa w Sankt Petersburgu ok 110. – opłata obligatoryjna – cena podana według cennika wstępów z 2017 r.
wizy do Rosji oraz koszty wyrabiania wizy ok. 180 zł +25 euro – w przypadku odmowy przez Konsulat Rosyjski wydania wizy opłata nie jest zwracana
dopłata do jedynki w wysokości 170 euro

cena 450 euro + 700 zł grupa od min 42 osoby
do celów wyrobienia wizy trzeba dostarczyć zdjęcie oraz paszport ważny jeszcze min 180 dni od momentu zakończenia wyjazdu,

Polecamy również