Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

„Litwo Ojczyzno moja, ty jesteś jak zdrowie, ile cię trzeba cenić ten tylko się dowie, kto cię stracił…” – Adam Mickiewicz.

 Z Litwą, która przez wieki tworzyła z Polską jeden organizm państwowy, łączą nas tradycje kulturowe i wspólna historia. W Wilnie czy Kownie na każdym kroku zobaczymy polskie ślady i na nowo odkryjemy zapomniane dziedzictwo przeszłości. Miłośnicy zabytków, imprez kulturalnych i festiwali powinni odwiedzić Wilno,  które zachwyca urokliwą Starówką i barokowymi zabytkami. Malowniczo położone Troki i jedno z najważniejszych litewskich centrów kulturalnych – Kowno. Litewska stolica – Wilno, która w latach 1919-1939 znajdowała się w granicach Polski czaruje wspaniałymi miejscami. Na ulicach wciąż można usłyszeć język polski i zauważyć rodzime akcenty. Niektórzy twierdzą, że łatwiej je pokochać, niż zrozumieć. Przez setki lat żyły tu obok siebie i przenikały się rozmaite mniejszości narodowe, tworząc osobliwą tożsamość Wilna. Ten tygiel kultur zachował się do dziś. Natomiast Kowno to drugie co do liczebności miasto na Litwie.

 

 

 

 

PROGRAM:

 

Dzień 1

Wyjazd z Polski, nocny przejazd na Litwę.

 

Dzień 2

Przyjazd do Wilna, spotkanie z przewodnikiem o godz. 9.00 zwiedzanie miasta ; część autokarowa : Góra Trzech Krzyży, Cmentarz na Rossie – grobowiec matki Marszałka Piłsudskiego wraz z sercem Marszałka , groby legionistów, „górka literatów”, kościół Piotra i Pawła. Spacer po starówce – Muzeum Adama Mickiewicza ( wejście do środka z przewodnikiem), Stare Miasto, Ostra Brama, Kościoły św. Anny, św. Ducha, Katedra, Uniwersytet Wileński. Przejazd do hotelu, obiadokolacja,  nocleg.

 

Dzień 3

Po śniadaniu i wykwaterowaniu  przejazd do Trok; zwiedzanie Zamku Książąt Litewskich, czas wolny: zakup pamiątek na bazarze, dla chętnych degustacja pierogów litewskich. Przejazd do Kowna, zwiedzanie z przewodnikiem: Stare Miasto, Ratusz, Zamek Kowieński, Dom Perkuna, Muzeum Diabłów, Bazylika. Wyjazd w kierunku Augustowa. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Wieczorny spacer po Augustowie. Nawiedzenie Bazyliki Mniejszej NSJ – nocleg.

 

Dzień 4

Śniadanie. Zwiedzanie Suwalskiego Parku Krajobrazowego (punkt widokowe w Smolnikach, Góra Cisowa zwana Suwalską Fudżrjamą, mosty w Stańczykach tzw. „Wiadukty północy”, Pokameduński Zespołu Klasztorny w Wigrach. Czas wolny w Augustowie. Obiadokolacja, nocleg.

  

Dzień 5

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną, po drodze zwiedzanie GRABARKI (prawosławna Częstochowa), przyjazd w godzinach wieczornych – zakończenie wycieczki.

 

 

 

Termin wyjazdu:
Termin powrotu:
Ilość dni:5
Transportsamochod
Cena
Cena zawiera:
 • zakwaterowanie: pokoje 2,3 – osobowe z łazienkami (3 noclegi),
 • hotel o standardzie ***,
 • wyżywienie (3 śniadania, 3 obiadokolacje);
 • transport: autokar  klasy Lux  z, klimatyzacją, video, kawiarką, WC,
 • opieka pilota i polskojęzycznego przewodnika na Litwie;
 • ubezpieczenia KL (w tym od chorób przewlekłych) i NNW,
Cena nie zawiera:
 •  w cenę wycieczki nie są wliczone ceny biletów wstępu do zwiedzanych obiektów około 40 zł,

Ważne:

 

 • program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzania poszczególnych obiektów może ulec zmianie,
 • biuro nie ponosi odpowiedzialności za zamknięte z przyczyn losowych obiekty zwiedzania,
 • uczestnicy są zobowiązani do posiadania ważnego dowodu tożsamości uprawniającego do przekraczania granicy, (dowód osobisty, paszport),
 •   cena jest ustalona przy minimalnej ilości uczestników – 40 osób,

 

Polecamy również