Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

We Lwowie bardzo szybko można się zakochać już od pierwszego wejrzenia. Miasto zostało założone ok. 1250 r. przez króla Daniela I Halickiego, który nadał tę nazwę na cześć swojego syna Lwa. Przez wieki Lwów miał dla Korony znaczenie strategiczne: obronne i ekonomiczne, podobnie jak Kraków czy Gdańsk, był miastem królewskim. W XVII wieku mieszkało tu ok. 30 tys. ludzi, co plasowało Lwów na drugim, po Gdańsku, miejscu w Rzeczypospolitej. Serce Lwowa to przede wszystkim piękna starówka, zamknięta w kwadracie ulic i placów wyznaczających przebieg zlikwidowanych murów miejskich. Obecnie to największe miasto zachodniej Ukrainy i jedno z centrów kulturalnych kraju. Przez wieki zamieszkiwane przez społeczność polską, żydowską oraz w mniejszej liczbie przez ukraińską  i niemiecką. Od roku 1991 znajduje się w granicach niepodległej Ukrainy. Lwów to miejsce, w którym wschód łączy się z zachodem, w którym swoje piętno odcisnęło wiele kultur, pozostawia ślad  w sercu każdego, kto  choć raz je zobaczy. ..Miasto z wielokulturową – Lwów to swoista perła kultury Narodowej Ukrainy.

 

 

Dzień 1

Zbiórka uczestników w godzinach porannych (godz. i miejsce ustalone przez organizatora), wyjazd w kierunku Ukrainy, przekroczenie granicy. Przejazd do Lwowa. Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie katedry grekokatolickiej św. Jury. Spacer po Lwowie: rynek, katedra Łacińska, kościół Dominikanów, katedra Ormiańska. Spacer po Wałach Hetmańskich, Plac Mariacki i pomnik Adama Mickiewicza. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Ciąg dalszy zwiedzania. Przejazd na Łyczaków – zwiedzanie Cmentarza Łyczakowskiego i Cmentarza Obrońców Lwowa (Orląt Lwowskich). Czas wolny na zakupy. Wyjazd w drogę powrotną do kraju, przekroczenie granicy, powrót do miejsca wsiadania w godzinach późnowieczornych.

 

Termin wyjazdu:
Termin powrotu:
Ilość dni:2
Transportsamochod
Cenaod 230 zł
Cena zawiera:
  • zakwaterowanie: pokoje 2,3 i  – osobowe (1 nocleg);
  • wyżywienie (1 śniadanie, 1obiadokolacja);
  • transport: autokar z uchylnymi siedzeniami, klimatyzacją, video, kawiarką, WC;
  • opiekę pilota oraz usługi polskojęzycznego przewodnika;
  • ubezpieczenie NNW, KL

 

Cena nie zawiera:
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów opłaty graniczne i miejscowe – 10 euro płatne u pilota, opłata obligatoryjna
  • każdy z uczestników musi posiadać ważny paszport (min. 6 miesiące przed upływem jego ważności w dniu powrotu);
  • program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzania poszczególnych obiektów może ulec zmianie;
Polecamy również