Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

„Nie odrzucajcie mojej miłości. Nie rezygnujcie ze zbawieni i z życia wiecznego z powodu upadków i marności  życia doczesnego. Jestem pośród Was, aby Was prowadzić i jak Matka ostrzegam Was. Chodźcie ze mną.”

(orędzie  z 2 sierpnia 2099 r. )

Na terenie Bośni i Hercegowiny znajduje się sławne na cały świat miejsce pielgrzymek - Medjugorie. Ten ośrodek kultu, w którym według świadków do dzisiaj objawia się Matka Boska, stanowi ważny element religijności Chorwatów. Miejscowość w Bośni i Hercegowinie położona w południowej części Hercegowiny na południowy zachód od Mostaru. Nazwa miasta w języku chorwackim oznacza dosłownie „ teren między górami” czy też „międzygórze”. To właśnie tutaj , w Medjugorie znajduje się jedno z najmłodszych sanktuariów maryjnych , do którego  zmierzają pielgrzymi z całego świata, aby poznać przesłania Gospy i stać się świadkami,  bądź samym doświadczyć cudów…

 

 

 

 

PROGRAM:

 

Dzień 1

Zbiórka uczestników. Wyjazd w kierunku Barwinka. Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię, Czarnogórę – przejazd nocny.

 

Dzień 2

Przyjazd w godzinach przedpołudniowych do miasta ULCNIJ, zakwaterowanie, ciepły posiłek (późne śniadanie lub lunch). Czas na odpoczynek (możliwość plażowania). Obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 3

Śniadanie. Całodzienna wycieczka do ALBANII. Zwiedzanie miasta KRUJE – nazywanego albańskim Krakowem. Oryginalna albańska zabudowa i stary bazar pozwoli nam przenieść się w przeszłość. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 4

Śniadanie. Wycieczka do BARU – miasta zbudowanego przez Wenecjan, największego portu. W starożytności i wczesnym średniowieczu zwane było Antibarum, z racji tego, iż było siostrzanym miastem włoskiego Bari, leżącym dokładnie po drugiej stronie Adriatyku. Przejazd do BUDWY, gdzie na szczególną uwagę zasługuje stare miasto, położone na wysuniętym w głąb Adriatyku cyplu. Spacer po STARYM ULCINJ mieście meczetów. Starówka licząca ponad II tysiące lat jest wysunięta w głąb morza. Powrót do hotelu na obiadokolację. Nocleg.

 

Dzień 5

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Dubrownika, spacer po starówce z przewodnikiem. Czas wolny. Przejazd do Medjugoria. Zakwaterowanie w pensjonacie  i obiadokolacja. Wieczorem udział w nabożeństwach.

 

Dzień 6

Śniadanie. Góra Objawień. O godzinie 11.00 Msza Święta w języku polskim. Wyjazd do Mostaru – zachwycającym swoim orientalnym klimatem, z najcenniejszym zabytkiem – kamiennym starym mostem (wpisanym na listę UNESCO) nad rzeką Neretwą, łączącym dwie części miasta muzułmańską i chrześcijańską. Powrót do Medjugoria i obiadokolacja. Wieczorem udział w nabożeństwach.

 

Dzień 7

Śniadanie, pakowanie bagaży do autokaru, przejazd na Kriżevac – odprawienie drogi krzyżowej. Obiadokolacja. Wyjazd w drogę powrotną do Polski w godzinach wieczornych.

 

Dzień 8

Przejazd przez Chorwację, Węgry i Słowację. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

Termin wyjazdu:
Termin powrotu:
Ilość dni:8
Transportsamochod
Cena
Cena zawiera:

 

  • zakwaterowanie (5 noclegów) w tym 3 noclegi w Hotelu Vielika Plaza w miejscowości Ulcinij – HOTEL JEST POŁOŻONY ok. 200 m. OD MORZA.  Pokoje: 2 i 3  osobowe – łazienka i WC, klimatyzacja, restauracja, bar, oraz 2 noclegi w pensjonacie w Medjugoria – pokoje 2 i 3 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym,
  • opiekę pilota na całej trasie,
  • transport, autokar z klimatyzacją, toaletą, barkiem i video,
  • ubezpieczenie KL, NNW – pakiet rozszerzony o choroby przewlekłe, 
  • wyżywienie  HB: 6 śniadań i 6 obiadokolacji.
Cena nie zawiera:
  • biletów wstępu oraz opłat za przewodników miejscowych  – ok. 30 euro płacone u pilota w dniu wyjazdu,
  • posiłków  tranzytowych,
  • dodatkowych napoi do posiłków, 

Ważne:

 

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu. 

Polecamy również