Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

 

1.    DZIEŃ: 31.01.2019 WARSZAWA – MIASTO MEKSYK 

Spotkanie na lotnisku w warszawie o godz. 04:00. Wylot  do Meksyku o godzinie 06:35 z przesiadka w Paryżu. Wylot z Paryża 11:00. Przylot na miejsce o godzinie 16:20. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg w Mieście Meksyk.

2.    DZIEŃ: MIASTO MEKSYK

Po śniadaniu przejazd na Plac Główny miasta –  Zocalo. Pieszo deptakiem Madero udamy się na zwiedzanie największej barokowej Katedry Metropolitańskiej, gdzie znajduje się figura Jezusa Chrystusa od Trucizny oraz pomnik Jana Pawła II. Przejdziemy do świątyni azteckiej Templo Mayor – miejsce, gdzie znajdowała się wyspa, na której zostało założone dzisiejsze Miasto Meksyk, nazwane przez Azteków Tenochtitlan. Z punktu widokowego będziemy podziwiać jego ruiny. Wejdziemy również do Pałacu Narodowego, dzisiejszej siedziby administracyjnej Prezydenta Meksyku. Na jednym z jego dziedzińców znajdują się Murale Diego Riwiery, które przedstawiają 300 lat historii Meksyku i dawne kultury prehiszpańskie. * Otwarcie Pałacu często uzależnione jest od decyzji władz państwowych.

Przejedziemy na południe miasta do Xochimilco – nazwane przez Azteków Miejscem Kwiatów – w ciągu godziny pokonamy część jednego z kanałów. W czasie rejsu obsługa łodzi zaserwuje nam obiadokolację. Wieczorem powrót do hotelu.

3.    DZIEŃ: PLAC TRZECH KULTUR– BAZYLIKA – TEOTIHUACAN

Po śniadaniu wyjazd na Plac Trzech Kultur, symboliczne miejsce powstania nowej rasy metyskiej w wyniku połączenia ras hiszpańskiej i indiańskiej. Tutaj też Jan Diego zdawał relację Biskupowi Zumarraga z Objawień Najświętszej Marii Panny z Guadalupe. Przejazd do Bazyliki Najświętszej Marii Panny z Guadalupe, gdzie będziemy podziwiać ołtarz, na którym znajduje się oryginalny Wizerunek Panienki, pojawił się on na tilmie Jana Diego 12 grudnia 1531 roku. Zobaczymy Starą i Nową Bazylikę, ich przepiękne ogrody, wejdziemy do Kapliczki na Wzgórzu. Chwila czasu na zakupy dewocjonaliów. Przejazd do Teotihuacan, miejsce, gdzie według Azteków rodzili się bogowie. Miasto, które rozwijało się do VIII wieku. Tutaj będziemy mogli wejść na jedną z największych Piramid Słońca, zobaczymy również Piramidę Księżyca, Pałac Pierzastych Muszli czy Pierzastego Węża. Udamy się na degustacje tequili (płatna fakultatywnie). W lokalnym warsztacie poznamy obróbkę  kamienia – obsydian, z którego mieszkańcy Teotihuacan wyrabiali przepiękne maski i figurki, inkrustowane srebrem i kamieniami szlachetnymi.  Przejazd na obiad do lokalnej restauracji. Powrót do hotelu.

4.    DZIEŃ: MEKSYK – CHOLULA – TONATZINTLA – PUEBLA

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Puebli. Po drodze zwiedzimy Cholulę, miejsce gdzie Hiszpanie wybudowali na największej piramidzie kościół. Odwiedzimy również małe pueblo –  Tonatzintla gdzie będziemy podziwiać mały kościółek wybudowany w nietypowym stylu barokowym.

Następnie udamy się do Puebli. To jedno z piękniejszych miast kolonialnych, które zostało założone przez Hiszpanów i początkowo, miało spełniać funkcję stolicy. Zobaczymy Katedrę, Kaplicę Różańcową w kościele Santo Domingo – najpiękniejszy przykład baroku meksykańskiego. Spacerem przejdziemy po Słodkiej Uliczce – miejsce słynące z lokalnych łakoci. Zakwaterowanie w hotelu i kolacja.

5.    DZIEŃ: PUEBLA – CACAHUAMILPA  – TAXCO

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Taxco. Postój w Cacahuamilpa jest to jedna z najpiękniejszych jaskiń w środkowym Meksyku, z ogromnymi salami i niezliczoną ilością stalagmitów i stalaktytów – przez około godzinę będziemy mogli je podziwiać w różnych formach. Następnie udamy się do sklepu – warsztatu srebra, tutaj poznamy jak wydobywa się ten szlachetny metal, jego obróbkę i przepiękne wzory jakie tworzą lokalni rzemieślnicy. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Zakwaterowanie w hotelu.

6.    DZIEŃ: TAXCO – ACAPULCO 

Śniadanie. Do centrum miasta wjedziemy taksówkami typu VW Garbus. Zatrzymamy się na placu głównym miasteczka – Zocalo. Tam znajduje się kościół Santa Prisca wybudowany przez ojca dla syna. Przejazd do Acapulco. Hotel All inclusive . Nocleg.

7.    DZIEŃ: ACAPULCO

Śniadanie. Wypoczynek All inclusive. Nocleg.

8.    DZIEŃ: ACAPULCO

Śniadanie. Wypoczynek All inclusive. Przejazd na Jacht Bonanza i Skoki Quebrada. 

9.    DZIEŃ: ACAPULCO – VISTA HERMOSA – MIASTO MEKSYK

Śniadanie. Obiad w hacjendzie Vista Hermosa. Zakwaterowanie w hotelu w Mieście Meksyk.

10.  DZIEŃ: MUZEUM ANTROPOLOGII – BAZYLIKA – LOTNISKO

Śniadanie. Przejedziemy do Muzeum Antropologii, gdzie, między innymi, poznamy najważniejsze sale kultur prehiszpańskich – Teotihuacana i Azteca. W czasie przejazdu panoramicznego będziemy podziwiać najpiękniejszą Aleję Reforma, zdominowaną dzisiaj przez nowoczesne wieżowce, przejedziemy obok Pomnika Anioła Niepodległości, Krzysztofa Kolumba czy Diany Łowczyni Gwiazd. Przejazd do Bazyliki w Guadelupe. Msza święta. Czas wolny na własną modlitwę. Przejazd na lotnisko. Odlot do Polski o godzinie 21:55 z przesiadką w Amsterdamie/

11.  DZIEŃ: POWRÓT

Lądowanie w Amsterdamie o godzinie 15:10 czasu miejscowego. Wylot do Warszawy o godzinie 21:20. Przylot do Warszawy o godzinie 23:20 i zakończenie pielgrzymki.

 

 

 

Termin wyjazdu:
Termin powrotu:
Ilość dni:11
Transportsamolot, samochod
Cena
Cena zawiera:

Przelot samolotem Warszawa – Meksyk – Warszawa z przesiadką na jednym z portów europejskich,
Przejazdy na terenie Meksyku;
Zakwaterowanie w wymienionych hotelach
Wyżywienie wg programu – napoje dodatkowo płatne,
Godzinny rejs w Xochimilco, połączony z obiadem na łodziach i 5 piosenek los mariachis
Wjazd VW garbuskami do centrum Taxco
Ubezpieczenie KL i NNW,
Ubezpieczenie KL od chorób przewlekłych – pakiet rozszerzony,
Opieka polskojęzycznego przewodnika na terenie Meksyku,
Usługi przewodnika lokalnego w języku hiszpańskim lub angielskim,
System nagłaśniający tour guide
Składka na TFG
Rezerwacja mszy świętych w kościołach lub hotelach

CENA PODANA OD OSOBY W POKOJU DWUOSOBOWYM PRZY GRUPIE MIN. 43 OSOBY

Cena nie zawiera:

230 USD/osoby – bilety wstępów (Muzeum Antropologii, Teotihuacan, Cacahuamilpa, skoki Quebrada, rejs statkiem po zatoce św. Łucji), obowiązkowe napiwki dla bell bojów hotelowych kelnerów w czasie zaprogramowanych posiłków i pokojowych w hotelach oraz inne koszty związane z realizacją programu, napiwki dla kierowcy i przewodnika miejscowego.
Nie podlega rozliczeniu
Dopłata do pokoju jednoosobowego 400USD.
Napoje w czasie posiłków oprócz ALL inclusive w Acapulco
Wydatki indywidualne nie objęte programem
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 3%
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji obejmujące choroby przewlekłe – 9 %

Cena zostanie ponownie wyliczona w przypadku drastycznej zmiany kursu USD w stosunku do peso (MXN) lub zmiany ilości chętnych.
*Za klauzulę siły wyższej uważa się decyzje władz narodowych dotyczące zamknięcia jakichkolwiek obiektów wymienionych w programie z powodu świąt lub innych wydarzeń, a tym samym niemożność ich prezentacji grupie.

Zaliczka po zapisaniu się na listę w wysokości 2 000 zł na niżej podane konto.
Paszport musi być Ważny jeszcze 6 miesięcy licząc od daty powrotu

Polecamy również