Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

Meksyk istnieje w swoich obecnych granicach niewiele ponad 150 lat – wcześniej obejmował także Teksas, Nowy Meksyk i Kalifornię, należące obecnie do USA. Mimo że jego powierzchnia stanowi zaledwie jedną czwartą obszaru Stanów Zjednoczonych, jest to kraj wielu niespodzianek zarówno pod względem geograficznym, jak i społecznym. Urwiska do zatoki Acapulco, gwarne miasto Meksyk, prekolumbijskie piramidy na Wyżynie Meksykańskiej, ruiny ośrodków Majów w południowej i wschodniej części kraju, zachwycają swoim urokiem. Całe zachodnie wybrzeże jest skąpane w słońcu przez co najmniej 9 miesięcy w roku, stąd nazywa się je  meksykańską riwierą. Wiele miast w środkowej części kraju położonych jest tak wysoko, że dają wytchnienie nawet w największe upały. Meksyk jest krajem, który zachwyci zarówno miłośników relaksującego urlopu nad morzem, jak i osoby zainteresowane kulturą i historią. Zwiedzając malownicze miasto z okresu kolonializmu, wioski indiańskiej, kolorowe targi czy tajemnicze piramidy,  doświadczyć można tysiącletniej kultury oraz radości życzliwych tam ludzi. Niezapominane są odwiedziny największego światowego Sanktuarium Matki Bożej z Guadelupe. Szacowana rocznie liczba pielgrzymów tego miejsca nie ma sobie równych nigdzie na świecie.

 

 

 

 

PROGRAM:

 

Dzień 1

 

Spotkanie na lotnisku w jednym z miast Polski. Odlot do Meksyku przez jeden z europejskich portów lotniczych. Przylot do Meksyku w godzinach wieczornych, spotkanie z przewodnikiem  i przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i obiadokolacja.

 

 

Dzień 2    Zocalo – Katedra – Reforma – Muzeum Antropologii

 

Śniadanie, wyjazd o godzinie 9.00 – msza w Katedrze Metropolitanskiej

Pałac Narodowy z freskami Diego Riwera – przedstawiają 300 lat historii Meksyku, namalowane na ścianach dziedzińca Pałacu Narodowego, w którym znajdują się biura Prezydenta Meksyku. Diego namalował nie tylko historię, ale również swoja wizję przyszłości Meksyku. Pałac Narodowy znajduje się na miejscu dawnej rezydencji ostatniego z królów Azteków Moktezumy. 

Świątynia Główna Azteków Templo Mayor z zewnątrz.  Centrum religijne dawnego Tenochtitlan ,tutaj znajdują się Świątynie najważniejszych bogów azteckich: boga wojny Huitzilopochtli i boga deszczu Tlaloc. Na dawnym centrum ceremonialnym zostało wybudowane dzisiejsze miasto Meksyk, między innymi Katedra i Pałac Narodowy.

Katedra Metropolitańska. Jedna z pierwszych świątyń, których budowę rozpoczęto zaraz po konkwiście Meksyku. Największa w Meksyku. Charakteryzuje się mieszanką stylów architektonicznych. Najpiękniejsze przykłady baroku. Słynna Kaplica przebaczenia z uwielbiana przez Meksykanów figurą Jezusa Chrystusa od Trucizny. Ołtarz Króli, dzieło mistrzowskie baroku meksykańskiego.

Przejazd najpiękniejsza i najbardziej reprezentacyjną ulicą Meksyku – Reforma. Powstała za czasów cesarza Maksymiliana, i miała naśladować francuskie Champs Elysee. Dzisiaj wzdłuż Reformy ustawiono pomniki najbardziej znanaych osobistości historii Meksyku i Ameryk – Krzysztof Kolumb, Cuahutemoc i najważniejszy Pomnik Anioła Niepodległości wystawiony z okazji 100- letniej rocznicy  wybuchu Rewolucji Narodowowyzwoleńczej w 1810 roku.

Dojazd do Chapultepec, zwiedzanie Muzeum Antropologii. Największe muzeum zbiorów kultur mezoamerykanskich, poczynając od najstarszej olmeckiej , a kończąc na azteckiej z XV wieku. Zaprojektowany przez najbardziej znanego architekta meksykańskiego Pedro Ramirez Vazquez. Wizyta w muzeum około półtorej godziny. Zobaczymy niektóre sale reprezentujące najważniejsze kultury prekolumbijskie.

Powrót do hotelu około godziny 18.30 (Kolacja hotel)

 

 

Dzień 3    Bazylika Najswietszej Marii Panny y Gwadelupe i Xochimilco

 

Śniadanie, godzina 9.00 wyjazd i pobyt na terenie Bazyliki

Bazylika Najświętszej Marii Panny z Guadalupe – msza święta o godzinie 10 rano. Po mszy zwiedzanie kompleksów Bazyliki Najświętszej Marii Panny. Dawna Bazylika – dzisiejsza Świątynia Przebaczenia Jezusa Chrystusa. Bazylika współczesna, w której znajduje się tilma Jana Diego z odbitym wizerunkiem Matki Bożej z Guadalupe. Parafia Indian – wybudowana na miejscu dwóch pierwszych kapliczek, wzniesionych na miejscu, które wskazała Panienka z Tepeyac. Miejsce pochówku Jana Diego. Ogrody Tepeyac z przepiękna fontanną „Ofiarowanie”. Kaplica del Cerrito, miejsce na które Matka Boża wysłała Jana Diego po kwiaty. Dawny Klasztor Kapucynek. Kaplica Studzienki. Czas na dokonanie zakupów w sklepie oficjalnym Bazyliki.

Około godziny 13.30 przejazd do Xochimilco – godzinny rejs łodziami po kanałach. Xochimilco w języku nahuatl Azteków oznacza „miejsce kwiatów”. Dziesiaj jedyne miejsce, które pozwala nam wyobrazić sobie jak wyglądało Tenochtitlan wybudowane przez Azteków. Kanały wodne i ogrody kwietne. Xochimilco znajduje się pod Patronatem Unesco. Obiad na łodziach.

Powrót do hotelu około godziny 18.00

 

 

Dzień 4    Teotihuacan i Bazylika

 

Śniadanie. 8.30 

Teotihuacan – najważniejsze miasto prekolumbijskie Mezoameryki, rozwijało sie od pierwszego wieku przed naszą erą, do VIII wieku naszej ery. W latach apogeum osiągnęło liczbę około 200.000 mieszkańców. Do niedawna nieznane były przyczyny upadku miasta. Cytadela Pierzastego Węża Quetzacoatla – jedyna budowla, która zachowała oryginalną dekorację z czasów prekolumbijskich. Pałac Pierzastych Muszli – najstarsza budowla kompleksu z przepięknie zachowanym freskiem procesji papug. Pałac Pierzastych Motyli, Plac Księżycowy ze słynną Piramidą Księżyca. Piramida Słońca, która jest  najwyższą – 64 metry, możliwość wejścia na szczyt Piramidy.

 

Warsztat obsydianu – przed zwiedzaniem strefy archeologicznej udamy się do warsztatu świętego kamienia azteków obsydian. Poznamy jego pochodzenie i zasady obróbki tego kamienia. Możliwość zakupu oryginalnych pamiątek ze świętego kamienia  obsydianu .

Obiad typu szwedzki stół przy Piramidach. Po obiedzie przejazd do Bazylik. Msza Święta. Powrót do hotelu kolo godziny 18.30

 

 

Dzień 5   Tenango del Aire – Cacaxtla – Oaxaca

 

Wyjazd godzina 7.30 – 8.00. Przejazd do Tenango del Aire. Msza święta i spotkanie z polskimi księżmi pallotynami.

Przejzad do Cacaxtla – miejsce gdzie znajduje się dawny Palac Gubernatora – będziemy podziwiać przepiękne malunki naścienne wykonane przez Majow dla Gubernatora Cacaxtla. Największa piramida Mezoameryki, która została pokryta ziemią, aby obronić ją przed  Hiszpanami. Dzisiaj na samym szczycie znajduje się Kościół, wybudowany przez konkwistadorów. Postój przy ogromnych kaktusach na zdjęcie. Przejazd do Oaxaca – jedno z najpiękniejszych miast kolonialnych. Spacer po centrum miasta : Katedra, targ z niezliczona ilością zapachów i kolorów.

Przyjazd do hotelu – kolacja.

 

 

Dzień 6   Mitla – Tule – Teotitlan – fabryka mezcalu

 

9.00 wyjazd do Monte Alban. Strefa archeologiczna Zapoteków, tutaj znaleziono grobowce z drogocennymi ofiarami. Zobaczymy słynne płaskorzeźby Danzantes – Tancerzy. Obserwatorium astronomiczne. Monte Alban zachwyci nas swoim położeniem , wybudowane na szczycie góry specjalnie zniwelowanym dla budowy tego centrum religijnego. Następnie przejedziemy do Mitla – strefa zamieszkana przez Misteków słynąca z przepięknych dekoracji greki. Około godziny 14 zatrzymamy się w fabryce produkującej mezcal – słynny trunek alkoholowy z robakiem produkowany tylko w tym regionie. Przejazd do Teotitlan – miejscowość gdzie Indianie do dnia dzisiejszego tkają z wełny owczej przepiękne materiały wykorzystując barwniki naturalne używane jeszcze za czasów prehiszpańskich. Największe i najstarsze drzewo Ameryki Tule.

Kolacja w hotelu.

 

 

Dzień 7   Oaxaca – Cholula – Tonatzintla – Puebla

 

Śniadanie. Przejazd w kierunku Puebla. Postój w Cholula największa piramida Mezoameryki, która została pokryta ziemią, aby obronić ją przed  Hiszpanami. Dzisiaj na samym szczycie znajduje się Kościół, wybudowany przez konkwistadorów Przejazd do Tonantzinta – przepiekny kosciolek barokowy wybudowany przez Indian. dojazd do Puebla. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po centrum miasta – Katedra, Kosciol Santo Domingo z Kaplica Najświętszej Marii Różańcowej. Targ rzemiosła – el Parian. 

 

 

Dzień 8  Jaskina Cacahuamilpa – Taxco

 

Śniadanie. Przejazd do najpiękniejszych jaskiń Cacahuamilpa- przepiękne stalagmity i stalaktyty. Dwugodzinny spacer po jaskiniach. Następnie udamy się w kierunku Taxco- stolica srebra. Pięknie położone na wzgórzu. Zobaczymy Kościół Santa Prisca – wybudowany w ciągu 10 lat przez ojca dla syna. Całe wnętrze kościoła pokryte jest płatkami złota. Przepiękny styl barokowy. Również udamy się do warsztatu, gdzie poznamy sposób jego produkcji wyrobów ze  srebra. Czas na zakupy pamiątek.

Powrót do hotelu około godziny 21.00 (Kolacja hotel)

 

 

Dzień 9   Przejazd do Acapulco. Hotel All Inclusive.

 

Dzień 10       Czas na plażę.

 

Dzień 11        Czas na plażę.

 

Dzień 12      Przejazd na lotnisko w Meksyku – po drodze – obiad w przepięknej XVI wiecznej Hacjendzie Vista Hermosa. Zwiedzanie Hacjendy. Dojazd  na lotnisko. Odlot do Polski.

 

Dzień 13    Przylot do Polski z przesiadką w jednym z krajów europejskich.

Termin wyjazdu:
Termin powrotu:
Ilość dni:13
Transportsamolot
Cena
Cena zawiera:
 •  biletów lotniczych
 •  hotel w standardzie 3,5 i 4 gwiazdki na trasie. Pobyt w Accapulco w hotelu o wyższym standardzie All inclusive
 •  koktajle  powitalne w hotelach
 •  śniadanie typu szwedzki stół
 •  wyżej wspomniane posiłki
 •  transport autobusem klimatyzowanym – Mercedes Benz lub Irizar
 •  opiekę przewodnika w języku polskim w czasie całego pobytu grupy w Meksyku
 •  ubezpieczenie KL i NNW

 

Cena nie zawiera:
 • wstępy ok. 100 usd płatne po przylocie na miejscu (poniżej wymienione miejsca)
 •  godzinny rejs łodziami w Xochimilco
 •  bilety wstępów do następujących obiektów: Teotihuacan, Muzeum Antropologii, Cholula, Xochicalco, Monte Alban, Santo Domingo Oaxaca, Mitla, Tula
 • napiwki dla walizkowych w Meksyku (wliczone w powyższe 100 usd plus sprzątnie i całość obsługi)
 • napoi przy posiłkach z wyjątkiem kawy i herbaty przy kolacjach wskazanych w programie
 • datków dla kościołów za msze (taca) + napiwki ok. 3usd/dzień
 •  dopłata do pokoju jednoosobowego : 270 usd

Ważne:

 

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu.

 

 

 

Polecamy również