Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

Położona nad Sekwaną metropolia to jedna z najgęściej zaludnionych stolic na świecie. Do symboli Paryża należą Łuk Triumfalny upamiętniający zwycięstwa armii francuskiej i ciągnące się od niego Pola Elizejskie. Żelaznym punktem każdej wycieczki do Francji jest też najbardziej znane francuskie muzeum – Luwr, do którego wchodzi się przez oryginalną szklaną piramidę. Wśród niemal 170 tys. eksponatów można podziwiać tu dzieła sztuki egipskiej, greckiej, włoskiej, francuskiej, niemieckiej, hiszpańskiej, angielskiej oraz holenderskiej i flamandzkiej. Mierząca 320 metrów wieża Eiffla to główny znak rozpoznawalny Francji i samego Paryża. Zbudowano ją z okazji paryskiej Wystawy Światowej w 1889, by zademonstrować możliwości ówczesnej technologii. Sto lat temu nikt nie przypuszczał, że stanie się ona nie tylko wizytówką Paryża, ale i całej Francji. Paryż to także raj dla wszystkich, którzy uwielbiają robić zakupy. Turyści najchętniej kupują tu markową odzież, perfumy, porcelanę, kryształy i inne luksusowe towary, z których Paryż zawsze słynął. Warto zwrócić uwagę także na wyroby rzemiosła artystycznego i przysmaki tutejszej kuchni.

 

 

 

PROGRAM:

 

Dzień 1

Wyjazd. Przejazd Przez Polskę w okolice Zagrzebia. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. 

 

Dzień 2 

Wczesne śniadanie i dalsza podróż w stronę Francji. Po drodze zwiedzanie Luksemburga. Obiadokolacja. Przyjazd do hotelu późnym wieczorem. Zakwaterowanie i nocleg. 

 

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do centrum Paryża. Całodzienne autokarowo – piesze zwiedzanie pod opieką pilota. Luwr. Muzeum Orsay – malarstwo i rzeźba, Dzielnica Artystów spacer Mont Marte, Brazylijka Sacre Coeur. Plac Artystów (możliwość zakupu pamiątek). Obiadokolacja w paryskiej restauracji. Powrót autokarem na nocleg do hotelu.

 

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Wersalu. Zwiedzanie pałacu – czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 5

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Paryża, Cmentarz Pere La Chaise gdzie został  pochowany Chopin, rejs statkiem po Sekwanie, Wieża Eiffla, Ogrody Luksemburskie, Panteon sławnych francuzów/ pochowana Maria Skłodowska. Obiadokolacja Dla chętnych możliwość udziału w spektaklu w Moulin Rouge 2 godzinne przedstawienie. Nocleg.

 

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd przez Reims we Francji. Zwiedzanie Katedry Koronacyjnej i dalszy całonocny przejazd do Polski.

 

Dzień 7

Przyjazd do Polski w godzinach południowych. 

Termin wyjazdu:
Termin powrotu:
Ilość dni:7
Transportsamochod
Cena
Cena zawiera:
  • przejazd autokarem,
  • 5 noclegów w hotelach – pokoje 2-3 osobowe,
  • wyżywienie: 5 śniadań i 5 obiadokolacji,
  • opiekę pilota,
  • ubezpieczenie;
Cena nie zawiera:
  • napojów dodatkowo płatnych do posiłków,
  • wydatków osobistych,
  • biletów wstępu oraz opłat za przewodników miejscowych 
  • wieczór w Moulin Rouge

 

Ważne:

 

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu.

 

 

 

Polecamy również