Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

Przez wiele lat Francja była krajem pełnym wewnętrznych kontrastów – podzielona na zurbanizowaną i uprzemysłowioną północ i rolnicze południe, rozdarta pomiędzy intelektualnymi elitami a wiejską siłą roboczą, pomiędzy eleganckim i nadającym ton Paryżem a prowincjonalnymi miasteczkami. Choć w ostatnich latach wiele się tu zmieniło, kraj franków pozostaje wspaniałym i wyjątkowym krajem. Słynna na cały Świat kuchnia francuska, zadowoli każde podniebienie. Dlatego też odwiedzając Francję, warto machnąć ręką na wszelkie diety i choć na kilka wieczorów oddać się rozkoszy degustacji wspaniałego, francuskiego posiłku. Francja jest olbrzymim krajem pełnym kontrastów i niespodzianek. Zróżnicowany krajobraz Francji urzeknie zarówno miłośników łagodnych widoków gajów oliwnych  i tarasów winnych, jak i urwistych zatok i dostojnych Alp.

 

 

 

PROGRAM:

 

Dzień 1 POLSKA – BELGIA

O północy pakowanie bagaży, wyjazd autokaru w kierunku Francji. Przejazd autokarem przez Polskę, Niemcy do Belgii: Obiadokolacja, zakwaterowanie i nocleg w Liege.

 

Dzień 2  – PARYŻ

Przejazd do Paryża. Msza Święta w kaplicy Cudownego Medalika przy Rue du Bac, związanej z życiem św. Katarzyny Laboure, św. Ludwiki i św. Wincentego, a Paulo. Tu w XIX w. miały miejsce Objawienia Matki Bożej. Po południu udamy się na wieżę Eiffl’a, skąd będziemy podziwiać panoramę miasta. Obiadokolacja. Wieczorem (dla chętnych dodatkowo płatny) rejs statkiem po Sekwanie. Podczas rejsu będziemy podziwiać cudownie oświetlony Paryż. Powrót do hotelu, nocleg. Następnie przejazd do hotelu w okolicy Paryża, zakwaterowanie, nocleg.

 

Dzień 3  – PARYŻ

Rano, po śniadaniu przejedziemy na zwiedzanie Paryża. Zwiedzimy Katedrę Notre-Dame i Bazylikę Sacre Coeur. Następnie przejedziemy do Wersalu. Zwiedzanie Pałacu z zewnątrz oraz spacer po ogrodach. Czas wolny. Powrót do Paryża, obiadokolacja i możliwość spaceru na placu koło wieży Eiffl’a – Paryż nocą. Nocleg.

 

Dzień 4  – PARAY LE MONIALE – ARS

Rano, po śniadaniu przejedziemy do Paray Le Moniale – objawienia św. Marii Małgorzaty Alacouqe. Następnie przejazd do Ars, miasta świętego proboszcza – Jana Marii Vianney. Zobaczymy kościół i konfesjonał, nawiedzimy kaplicę serca, w której znajduje się relikwiarz z sercem świętego proboszcza. Zobaczymy również plebanię, niezmienioną od jego czasów oraz pomnik upamiętniający spotkanie Proboszcza z małym pastuszkiem. Dalej przejedziemy do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 5   – LE PUY

Wczesnym rankiem wyjazd w kierunku Le Puy jedno z najstarszych miejsc kultu maryjnego we Francji. Tu już od najdawniejszych czasów czczona jest Matka Boża „Królowa Chrześcijan”. Stąd też zaczynali swój szlak pątnicy udający się do Compostelli tzw. Drogą Owerniacką. Nawiedzimy piękną XI-wieczną katedrę wraz z zespołem klasztornym, a także przedromański kościół St-Michel-d’Aiguilhe, wzniesiony na stromej, wulkanicznej skale. Przyjazd do Lourdes w godzinach wieczornych, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

 

Dzień 6   – LOURDES

Lourdes – miejsce licznych pielgrzymek chorych i niepełnosprawnych z całego świata. Przed południem zwiedzanie Lourdes i ok. południa wyjazd w Pireneje. Obiadokolacja. Wieczorem możliwość uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym ze świecami. Nocleg.

 

Dzień 7   – LOURDES

Całodniowy pobyt w Lourdes. Czas wolny na osobistą modlitwę i kontemplację. /Dla chętnych możliwość skorzystania z kąpieli w wodzie ze źródełka – po południu od godz. 14.00 do 16.00 lub wyjazd w Pireneje na spacer po pięknych dolinach górskich. O godz. 17.00 wspólna Droga Krzyżowa. Obiadokolacja. Wieczorem możliwość uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym ze świecami. Nocleg.

 

Dzień 8 – LOURDES – CARCASSONNE – AVIGNIONE

Rano msza św. w Grocie i po śniadaniu wyjazd w kierunku La Salette. Po drodze zatrzymamy się na krótko w Carcassonne. Potem przejazd do Avignon, gdzie zobaczymy z zewnątrz Pałac Papieski, Katedrę Notre Dames, Most St. Benezet. Późnym popołudniem wyjazd do La Salette. Obiadokolacja, nocleg w okolicach La Salette.

 

 

Dzień 9  – LA  SALETTE

La Salette, miejsce gdzie w przepięknej scenerii alpejskich szczytów znajduje się sanktuarium Płaczącej Madonny. Czas na osobistą modlitwę, msza św. w godzinach południowych, wyjazd w kierunku Szwajcarii /wodospady n/Renem/ – ok. godz. 17.00 – odpoczynek przy wodospadach. Przejazd przez granicę do Niemiec. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 10      NIEMCY – POLSKA

Wcześnie rano,po obfitym śniadaniu –  wyjazd w kierunku Polski. 

Termin wyjazdu:
Termin powrotu:
Ilość dni:10
Transportsamochod
Cena
Cena zawiera:
  • przejazd komfortowym autokarem,
  • 9 noclegów w hotelach – pokoje 2-3 osobowe,
  • wyżywienie :9 śniadań i 9 obiadokolacji,
  • opiekę pilota- przewodnika,
  • ubezpieczenie;
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i inne obligatoryjne opłaty
Cena nie zawiera:

Ważne:

 

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu. 

Polecamy również