Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

Przez wiele lat Francja była krajem pełnym wewnętrznych kontrastów – podzielona na zurbanizowaną i uprzemysłowioną północ i rolnicze południe, rozdarta pomiędzy intelektualnymi elitami a wiejską siłą roboczą, pomiędzy eleganckim i nadającym ton Paryżem a prowincjonalnymi miasteczkami. Choć w ostatnich latach wiele się tu zmieniło,  kraj franków  nadal pozostaje wspaniałym i wyjątkowym krajem. Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w La Salette, przyciąga w to miejsce rok w rok wielu pielgrzymów z całego Świata. Podobnie jak  Sanktuarium przy Rue du Bac – miejscu objawień Najświętszej Maryi Panny z 1830 r. –  świętej Katarzynie Labouré. Słynna na cały Świat kuchnia francuska, zadowoli każde podniebienie. Dlatego też odwiedzając Francję, warto machnąć ręką na wszelkie diety i choć na kilka wieczorów oddać się rozkoszy degustacji wspaniałego, francuskiego posiłku.  Zróżnicowany krajobraz Francji urzeknie zarówno miłośników łagodnych widoków gajów oliwnych i tarasów winnych, jak i urwistych zatok i dostojnych Alp.    Francja jest olbrzymim krajem pełnym kontrastów i niespodzianek…

 

 

 

 

PROGRAM:

 

Dzień 1

Wyjazd z Polski. Nocny przejazd do Niemiec.

 

Dzień 2

Śniadanie. Możliwość Mszy Św. przy relikwiach Świętej Szaty Jezusa znajdująca się w Katedrze Św. Piotra w Trewirze. Bazylika ta jest najstarszym kościołem w Niemczech. Zgodnie z przekazem Ewangelii o tunikę Chrystusa żołnierze rzymscy rzucili losy przed rozpoczęciem drogi na Golgotę. Według tradycji, szatę miała przywieźć z Ziemi Świętej w 326 r. cesarzowa Helena, matka Konstantyna Wielkiego. Przejazd przez Luxemburg do Reims we Francji. Zwiedzanie Katedry Koronacyjnej. Kolacja w Reims. Dojazd na nocleg w okolicę Paryża.

 

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do centrum Paryża. Całodzienne autokarowo – piesze zwiedzanie pod opieką pilota na trasie: Wyspa Św. Ludwika – Hotel Lambert – miejsca związane z Wielką Emigracją Polską XIX wieku – Katedra Notre Dame – Dzielnica Łacińska: Sorbona, Panteon, Ogród i Pałac Luksemburski. Obiadokolacja w paryskiej restauracji. Dalsze zwiedzanie: Dzielnica Montmartre, Bazylika Sacre Coeur (możliwość Mszy Św.). Plac Artystów (możliwość zakupu pamiątek). Powrót autokarem na nocleg do hotelu.

 

Dzień 4

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Sanktuarium przy Rue du Bac (możliwość Mszy Św.). Miejsce objawień Najświętszej Maryi Panny z 1830 świętej Katarzynie Labouré. Modlitwa przed jej relikwiami i relikwiami św. Ludwiki de Marillac (założycielki Szarytek – Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia). Możliwość nabycia cudownych medalików. Nawiedzenie domu generalnego Misjonarzy św. Wincentego a Paulo. Modlitwa przed szklaną trumną św. Wincentego a Paulo. Przejazd na Plac Inwalidów (grobowiec Napoleona) – Pola Elizejskie – Łuk Triumfalny- Wieża Eiffla. Wyjazd z Paryża i przejazd do położonego na skale Sanktuarium Czarnej Madonny w Rocamadour. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 5

Po śniadaniu i porannej Mszy św. w Sanktuarium Czarnej Madonny w Rocamadour przejazd do Lourdes. Zapoznanie się z miejscem związanym z życiem św. Bernadetty Soubirous: młyn de Boly – dom rodziny Soubirous, kościół parafialny. Nawiedzenie i modlitwy w Grocie, Bazylice Różańcowej i Bazylice Niepokalanego Poczęcia. Jest możliwe, nawiedzenie podziemnej bazyliki Piusa X. Zaopatrzenie się w wodę ze źródła w Grocie Massabielle (Objawień). Możliwość zarezerwowania kąpieli w wannach z cudowną wodą, udział w uroczystościach religijnych. Wieczorem udział w tradycyjnej Procesji Maryjnej z lampionami. Obiadokolacja i nocleg w Lourdes.

 

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w La Salette w Alpach Francuskich. Po drodze zwiedzanie średniowiecznego, bajkowo położonego miasta Carcassonne. W przypadku wczesnego wyjazdu w Lourdes również jest możliwość zatrzymania się w mieście papieży, drugim Rzymie – Awinion. W czasie 2- godzinnego pobytu można odwiedzić Pałac Papieski (z zewnątrz), Katedrę Notre Dame, Ogrody Papieskie, Most St. Benezet z XIV- zwany mostem złamanym. Obiadokolacja i nocleg w La Salette. Udział w procesji maryjnej wieczorem z lampionami, jeśli górska pogoda pozwoli.

 

Dzień 7

Po Mszy św. i śniadaniu wyjazd do Polski ok. godz. 10 rano. Przejazd przez Szwajcarie i Niemcy.

 

Dzień 8

Przyjazd do Polski w godzinach porannych/przedpołudniowych. 

Termin wyjazdu:
Termin powrotu:
Ilość dni:8
Transportsamochod
Cena
Cena zawiera:
  • przejazd autokarem,
  • 5 noclegów w hotelach – pokoje 2-3 osobowe,
  • wyżywienie :5 śniadań i 5 obiadokolacji,
  • opiekę pilota,
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów  – wstępy w Lourdes, Avignon,
  • ubezpieczenie;
Cena nie zawiera:
  • napojów dodatkowo płatnych do posiłków,
  • wydatków osobistych, 

Ważne:

 

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu.

 

 

 

Polecamy również