Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

Lwów  został założony ok. 1250 r. przez króla Daniela I Halickiego, który nadał tę nazwę na cześć swojego syna Lwa. Przez wieki Lwów miał dla Korony znaczenie strategiczne: obronne i ekonomiczne Podobnie jak Kraków czy Gdańsk, był miastem królewskim. W XVII wieku mieszkało tu ok. 30 tys. ludzi, co plasowało Lwów na drugim, po Gdańsku, miejscu w Rzeczypospolitej. Serce Lwowa to piękna starówka, zamknięta w kwadracie ulic i placów wyznaczających przebieg zlikwidowanych murów miejskich.

 

Dzień 1

Wyjazd z Polski. Przejazd w kierunku granicy. Lwów. Zwiedzanie Lwowa: Cmentarz na Łyczakowski, stare miasto z katedrą łacińską i ormiańską, Kamienica Królewska i Czarna, gmach opery lwowskiej. Czas wolny. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Olesko – zamek, gdzie urodził się Jan III Sobieski, zbiory Lwowskiej Galerii Obrazów. Podhorce – zamek Koniecpolskich, kościół. Poczajów – prawosławne sanktuarium Maryjne. Krzemieniec – ruiny zamku na Górze Bony, dworek Słowackiego, Liceum Krzemienieckie. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zbaraż – zamek Zbaraskich, kościół bernardynów. Skała Podolska – ruiny zamku Lanckorońskich i Tarłów. Kamieniec Podolski. Zakwaterowanie w hotelu – obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

 Śniadanie. Kamieniec Podolski – twierdza, rynek, katedra, Chocim – którego największą atrakcją jest zamek – forteca, skąd roztacza się przepiękna panorama na Dniestr spacer po polach wielkich bitew. Okopy Św Trójcy -przejazd przez Okopy  miejsce opiewane przez Krasińskiego w „Nie – Boskiej komedii”. obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Kamieniec Podolski. Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Jazłowiec – zamek Poniatowskich i zakon ss. Niepokalanek. Wyjazd na granicę. Powrót do domu w nocy.

Termin wyjazdu:
Termin powrotu:
Ilość dni:5
Transportsamochod
Cenaod 890 zł
Cena zawiera:
  • autokar klasy lux z klimatyzacją i WC, DVD.
  • ubezpieczenie KL  i NNW,
  • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
  • polskojęzyczny przewodnik,
  • hotele ** i *** pokoje 2-3 osobowe z łazienką
  • wyżywienie śniadania i obiadokolacje
Cena nie zawiera:
  • DODATKOWE OPŁATY I NAPIWKI ( 20  EURO/OS) – PŁATNE W DNIU WYJAZDU PILOTOWI
  • Przypominamy o ważności paszportu minimum 6 miesięcy przed końcem daty ważności licząc od daty powrotu.

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu.

 

 

 

 

Polecamy również