Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

Położony między morzem Azowskim a morzem Czarnym Krym zachwyca różnorodnością budowli, stylów architektonicznych i krajobrazem, a także urzeka swoją ciekawą historią. Na niewielkim skrawku lądu nad Morzem Czarnym na Ukrainie znajduje się wszystko, czego potrzeba  do atrakcyjnych wakacji – górskie i nizinne krajobrazy, miejsca do wypoczynku i wędrówek, a także niezwykłe zabytki. Splatają się tu przeróżne kultury (m.in. ukraińska, ormiańska, tatarska) i religie. Są tu pozostałości po miastach greckich, skalne domostwa Karaimów, pałace i kurhany tatarskie.  Brzegów półwyspu strzegą niedostępne twierdze i zamki, przypominające o minionych sprzed kilkuset laty. Nie bez powodu  Krym nazywany jest „światem w miniaturze”. Ze względu na swoje piękne i niezwykłe atrakcje, które oferuje turystom jest jednym z najpiękniejszych zakątków Europy.

 

 

Dzień 1

Wyjazd z Polski, przejazd na trasie przez Lwów – możliwość wymiany pieniędzy. Przyjazd do Humania ok. godziny 22.00 – 23.00 – obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Zofiówki – parku krajobrazowego, darze miłości lidera targowicy, zdrajcy narodowego Szczęsnego Potockiego dla jego trzeciej żony, słynnej piękności Zofii Wittowej Potockiej. Przejazd w kierunku Odessy (ok. 300km.). Spacer po jednym z najbardziej kosmopolitycznych miast Ukrainy, min.: Schody Potiomkinowskie, pałac Woroncowa, Budynek Starej Giełdy, pałac Gagarina, Prymorsky Bulwar, budynek Opery. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie:  Około godzinny 8.00 wyjazd w kierunku Półwyspu Krymskiego na trasie Odessa – Mikołajów – Chersoń – Symferopol – Jałta (ok. 600 km). Zakwaterowanie w hotelu ok. godziny 22.00, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. zwiedzanie Jałta, miejscowości usytuowanej amfiteatralnie w masywie góry Aj – Petri –  bulwar nadmorski. Czas na plażowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Około 1,5 godz. przejazd do  Bakczysaraju, zwiedzanie: pałac chanów tatarskich, harem, cmentarz, „Fontanna Łez”, Uspienski Monastyr (cerkiew wykuta w skale), wycieczka piesza ok. 3 – 4 godz. na terenie skalnego miasta „Czufut Kale”. Powrót do hotelu około godziny 20.00, obiadokolacja, nocleg

Dzień 6

Śniadanie. Około godzinny przejazd do Sewastopola, zwiedzanie – port morski, miejsce stacjonowania floty wojennej Rosji, podziwianej podczas półgodzinnego rejsu stateczkiem wycieczkowym, antyczne miasto – Chersonez Taurydzki, Bałakława – wykute w skałach sztolnie, w których w czasie ZSRR mieściła się baza okrętów podwodnych, obecnie udostępniona turystycznie. Przyjazd do hotelu ok. godz. 20.00, obiadokolacja, dla chętnych wieczorny spacer na promenadę w Jałcie, nocleg

Dzień 7

Śniadanie.  Przejazd do Nowego Światu – ok. 2 godziny. To miasteczka hrabiego Lwa Golicyna i miejsca produkcji słynnego szampana krymskiego, a także wspaniały rezerwat nazywany przez niektórych „nadmorskim amfiteatrem skalnym. Około 2 godzinny spacer po rezerwacie w czasie którego przejdziemy ścieżką Golicyna (półką skalną wykutą w skale Koba – Kaja), prowadzącą do Groty Golicyna, w której trzymał on wino i ugaszczał nimi gości. Następnie przejdziemy do Zatoki Sinej gdzie będzie czas na kąpiel wodną. Następnie wejście na przylądek Kapczik i powrót do miasteczka. Czas wolny. Przejazd trasą Sudak – Ałuszta – Jałta do hotelu. Późna obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8

Śniadanie. Zwiedzanie: Liwadia – pałac – letnia rezydencja cara Mikołaja II, miejsce Konferencji Jałtańskiej, ogrody, Ałupka – pałac hrabiego Woroncowa, ogrody Chaosu Jaskółcze Gniazdo (romantyczny pałacyk na klifie nadmorskim – symbol Krymu). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Humania ok. godz. 22.00, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10

Śniadanie, godz. 7.00, wykwaterowanie. Całodzienny przejazd w kierunku Polski. Powrót do miejsca wsiadania w godzinach nocnych.

Termin wyjazdu:
Termin powrotu:
Ilość dni:10
Transportsamochod
Cenaod 2 190 zł
Cena zawiera:
  • zakwaterowanie:  pokoje  2 + 3 + łazienka (9 noclegów)
  • wyżywienie (9 śniadań, 9 obiadokolacji )
  • transport autokarem z klimatyzacją,
  • opieka pilota i polskojęzycznego przewodnika na Ukrainie;
  • ubezpieczenie KL i NNW,

 

Cena nie zawiera:
  • cena nie obejmuje biletów wstępów – płatnych u pilota wycieczki w dniu wyjazdu – ok. 75 EURO,
  • każdy z uczestników musi posiadać ważny paszport (min. 6 miesiące przed upływem jego ważności w dniu powrotu);
  • program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzania poszczególnych obiektów może ulec zmianie;
  • organizator nie ponosi odpowiedzialności za zamknięte obiekty turystyczne z przyczyn od niego niezależnych.

 

Polecamy również