Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

Położony w południowo-wschodniej części Europy kraj posiadający niezwykłą przyrodę, warunki do uprawiania sportów oraz interesujące zabytki i miejsca – Rumunia zachwyca swoim pięknem i zachęca co raz większa rzeszę turystów spragnionych pięknych krajobrazów. Naznaczona wyniosłymi Karpatami Rumunia jest krainą ponadczasowej urody. Długo odizolowana od pędu ku nowoczesności pozostała dziewiczym terenem, łagodnie falujących pól i surowych szczytów, jodłowych borów i opanowanych przez barwne ptactwo – zielonych mokradeł. W tym pięknym kraju  możemy z całą pewnością liczyć na wielką gościnność i szacunek tamtejszej ludności.  Dużym uznaniem cieszy się wiernie pielęgnowany zwyczaj całowania Kobiet w rękę. W wielu miejscach spotkamy mieszkańców w regionalnych strojach, które noszone są nie tylko na potrzeby turystyki, ale dlatego, że folklor jest tam bardzo żywy i otoczony staranną opieką.  Rumuni wiedzą, że jest on  ich skarbem.

 

 

 

PROGRAM:

 

Dzień 1

Wyjazd z Polski, przejazd przez Słowację, Węgry do Rumunii – Oradea, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 2

Śniadanie, przejazd do Kluż (spacer ulicami miasta), Sighisoara (zabytkowe centrum miasta-UNESCO),

 

Dzień 3

Śniadanie, Prejmer – kościół obronny, Sinaia – Pałac Peles, zakwaterowania, Braszów -zabytkowe centrum miasta, rynek, ratusz, „Czarny Kościół”, uliczka Sforii, mury obronne, Brama Schei, cerkiew Św. Mikołaja, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień4

Śniadanie, wykwaterowanie, Bran - skansen z chatami z Siedmiogrodu i „zamek Draculi”, Rasnov (twierdza chłopska), Sybin (średniowieczna starówka, mury obronne, rynek, ratusz, kościół ewangelicki, Most Kłamców, Pasaż Schodów, cerkiew prawosławna), Przejazd do Alba Iulia – zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 5

Śniadanie, spacer po Cytadeli w Alba Iulia, przejazd do Hunedoary (najpiękniejszy średniowieczny zamek Transylwanii). Przejazd na Węgry, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

 

Dzień 6

Śniadanie, baseny termalne, przejazd do Polski, obiadokolacja, wyjazd z Tarnowa w Drogę powrotną.

Termin wyjazdu:
Termin powrotu:
Ilość dni:6
Transportsamochod
Cena
Cena zawiera:
  •  transport
  •  ubezpieczenie
  •  5 noclegów, 5 śniadań, 6 obiado-kolacji
  •  pilot, przewodnik
Cena nie zawiera:

 

  • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów stanowią koszt dodatkowy ok. 25 Euro
  • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Ważne:

 

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu. 

Polecamy również