Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

Transylwania leży w centralnej części Rumunii, na Wyżynie Siedmiogrodzkiej. Ze wszystkich stron otoczona jest pasmami górskimi. Transylwania to jedna z najbardziej tajemniczych krain w Europie: pełna obronnych kościołów, chłopskich twierdz, majestatycznych gór, kolorowych miast i pozostałości po najsłynniejszym wampirze świata. Położony w Rumunii Siedmiogród to Siedem miast, od których pochodzi jego nazwa, czyli Kluż-Napokę, Sybin, Braszów, Sighisoarę, Bystrzycę, Sebesz i Mediasz, założyli tu siedem wieków temu osadnicy sascy, tworząc wraz z miejscowymi Rumunami, Węgrami, Cyganami wielobarwny i wielokulturowy tygiel. Dzisiaj jego pozostałością są niepowtarzalne, zabytkowe miasteczka wyglądające jak przeniesione z bajki oraz rzadko spotykane na świecie warowne kościoły i chłopskie zamki. Całości uroku Transylwanii dopełniają dzikie i piękne góry oraz rumuński turystyczny numer 1: hrabia Drakula, natomiast miasto Sighisoara jest miejsce narodzin słynnego wampira. Natomiast Budapeszt to miasto pełne pięknych kamienic, kościołów, placów, pomników i fontann. Szczególnie okazale prezentuje się nocą, kiedy mosty i budynki są fantastycznie oświetlone i nie widać, że niektóre miejsca mają lata świetności za sobą. W Budapeszcie splendor imperium habsburskiego splata się z wpływami orientalnymi i pozostałościami po starożytnych Rzymianach.

 

 

 

PROGRAM:

 

Dzień 1

Zbiórka w godzinach porannych w miejscu wskazanym przez organizatora i przejazd przez Słowację, Węgry do Rumuni. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Cluj Napoca. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 2

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie CLUJ NAPOCA – stolicy Siedmiogrodu – rynek, kościół farny św. Michała z XIV w., dom króla Macieja Korvina – gdzie urodził się późniejszy król Węgier, Baszta Krawców. Przejazd do SIGHISOARY. Centrum tego miasteczka znajduje się pod ochroną jako znakomity przykład niewielkiego ufortyfikowanego średniowiecznego grodu, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Zwiedzanie m.in. 64-metrowej Wieży Zegarowej z Muzeum Historycznym, Casa Dracula – dom Wlada Dracula, ojca Wlada Palownika, pierwowzoru literackiego wampira Drakuli. Przejazd i zakwaterowanie w okolicach Braszówa.

 

Dzień 3

Śniadanie. Przejazd do Sinai – miejscowości zwanej „Perłą Karpat”, gdzie znajduje się pałac PELES – dawna siedziba królewska Karola I. Przejazd do RASNOV – chłopski zamek z miasteczkiem kojarzonym ze słynnym Carcassonne: kościół, plebania, zabudowania mieszkalne, pomieszczenia gospodarcze. BRAN – komercyjny zamek Draculi, to tu kręcone były filmy i to tu powstała książka o Draculi. Powrót do BRESZOWA – zwiedzanie miasteczka zwanego Krakowem Siedmiogrodu. Zobaczymy m.in. Czarny Kościół – największą gotycką świątynia pomiędzy Wiedniem i Stambułem, ulice Sforii – najwęższą w Europie Środkowo-Wschodniej, Bastion Tkaczy – jeden z pozostałych bastionów miejskich fortyfikacji. Powrót do Hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 4

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do SIBII – spacer po zabytkowym centrum, w skład którego wchodzą trzy place, gdzie znajdują się charakterystyczne dla tego miasta budynki z „oczami” oraz XVI-wieczny ratusz, kościół Jezuitów, żelazny Most Kłamców (według tradycji jeśli ktoś skłamie na moście ten ma się zawalić). Przejazd do MEDIUS – to tutaj 16 lutego 1576r., po ogłoszeniu go w Krakowie królem Polski, książę siedmiogrodzki Stefan Batory zaprzysiągł pacta conventa, m.in. przyrzekł odebrać dla Rzeczypospolitej ziemie zagrabione przez Iwana Groźnego.  Zwiedzanie Grodu Kościelnego – Biertan  wraz z Katedrą, który jest przykładem słynnych saskich kościołów obronnych – (wpisanego na Listę UNESCO). Zakwaterowanie w hoteli, obiadokolacja i nocleg. 

 

Dzień 5

Śniadanie. Przejazd do Alba Lulia – jednej z dawnych stolic Siedmiogrodu, słynącej z doskonałych win.  Zwiedzanie starówki i Cytadeli Alba Carolina – fortyfikacji z siedmioma bastionami i sześcioma bramami zaprojektowanej przez Giovaniego Viscontiego, Katedra XI-XVII w. (grób Izabeli Jagiellonki). Przejazd do Budapesztu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 6

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem miejscowym i zwiedzanie Budapesztu. Wyjazd na Wzgórze Zamkowe, zwiedzanie m.in.:, neogotyckiego  Zamku Królewskiego, trzech najsłynniejszych mostów Budapesztu: Wolności, Łańcuchowego i Elżbiety, a także Bazyliki w której przechowywana jest najważniejsza relikwia Węgrów – zasuszona dłoń króla św. Stefana. Spacer po ulicy Vaci, która tętni życiem 24 godziny na dobę, jest tu mnóstwo restauracji i sklepów z pamiątkami. Spacer na Wyspę Małgorzaty. Przejazd na Plac Bohaterów. Obiadokolacja i przejazd w kierunku Polski. Przyjazd w godzinach wczesno porannych następnego dnia.

 

 

Termin wyjazdu:
Termin powrotu:
Ilość dni:6
Transportsamochod
Cena
Cena zawiera:
 • autokar klasy lux z klimatyzacją i WC, DVD.
 • ubezpieczenie KL(w tym choroby przewlekłe)  i NNW,
 • polskojęzyczny przewodnik,
 • hotele ** i *** pokoje 2-3 osobowe
  z łazienką
 • Wyżywienie śniadania i obiadokolacje

 

Cena nie zawiera:
 • Bilety wstępów około 40 euro

 

Uwagi:

 

 • Minimalna ilość osób 40
 • Program jest ramowy. Zastrzegamy sobie możliwość zmian w programie.
 • Przypominamy o ważności paszportu minimum 6 miesięcy przed końcem daty ważności licząc od daty powrotu.
Polecamy również