Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

Sankt Petersburg , przed laty pod nazwą Leningrad , jest wyjątkowym i niespotykanym miastem na skalę światową. Miasto leży przy ujściu Newy wpadającej do Zatoki Fińskiej. Miasto nazwane jest drugą stolicą Rosji. Stanowi ważny ośrodek gospodarczy, naukowy i kulturalny. Sankt Petersburg ponadto obfituje w liczne zabytki, barwne kamienice, obiekty sakralne. To tutaj znajduje się słynny z wierszy i opowieści pisarzy – Pomnik Cara Piotra Wielkiego – „Jeździec Miedziany”. Petersburg to miasto pełne urokliwych miejsc, zabytków , które koniecznie trzeba zobaczyć.

Zaczynając od spaceru Newskim Prospektem – główną ulicą Sankt Petersburga. Przepiękne kamienice w barowym stylu z kopułami w przyjaznych pastelowych kolorach wykonanych zgodnie z życzeniem Piotra I. Każdego roku, późną wiosną w mieście przychodzą białe noce.  Noc w Petersburgu to nieustanny  wieczór.  Światło robi się dziwne, niebieskawe, ale nie ściemnia się wcale.  W ciężkich czasach ludzie pisali, że było to znakiem nieustannego czuwania w strachu. To właśnie Białe noce pojawiały się w wierszach takich pisarzy jak Achmatowej czy u Dostojewskiego. Dziś są wielką atrakcją – na Newie podnoszą się mosty, a wybrzeże zmienia się w centrum rozrywkowe.

 

 

PROGRAM:

 

Dzień 1

Przejazd na obiadokolacje i nocleg. Dla chętnych (fakultatywnie 20 zł) wieczorne zwiedzanie starówki i spacer pod Ostrą Bramę.

 

Dzień 2

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu  i przejazd  kierunku Łotwy.

Przyjazd do RYGI i spotkanie z przewodnikiem miejscowym. Spacer po  Starym Miastu wpisanego na światową listę UNESCO. Zobaczymy min. ratusz, XIII w. Domski Sobór z bardzo cennymi organami( zwiedzanie wewnątrz), średniowieczne kamienice kupieckie, kościół katolicki św. Jakuba, kościoły ewangelickie. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 3

Śniadanie i przejazd przez terytorium Łotwy i Estonii do Sankt Petersburga. Po drodze zwiadzie jednego z najstarszych  rosyjskich miast  – PSKÓW. Tam też obiadokolacja. Przyjazd do hotelu do Petersburga..

                                                                                                                      

Dzień 4

Śniadanie. Autokarowa wycieczka po mieście ze zwiedzaniem TWIERDZY PIETROPAWŁOWSKIEJ – od założenia tej twierdzy w roku 1703 datowany jest początek Sankt Petersburga wraz z SOBOREM ŚW. PIOTRA I PAWŁA, miejsca pochówku carów Rosji w tym członków rodziny ostatniego cara Mikołaja II. Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg.

 

Dzień 5

Śniadanie. Zwiedzanie jednego z największych muzeów świata  – ERMITAŻU. W pięciu carskich pałacach z XVIII i XIX w. zgromadzono min. sztukę antyczną, dzieła Leonarda da Vinci, Rembrandta, Tycjana, Rubensa, malarstwo flamandzki, holenderskie, sztukę francuską, hiszpańską. Także same wnętrza Ermitażu stanowią przykłady dzieł sztuki na czele z Sala Złotą, gdzie ściany od podłogi po sufit są złocone. Następnie zwiedzanie SOBORU ŚW. IZAAKA – jednego z największych soborów na świecie o unikatowym wnętrzu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 6

Śniadanie. Przejazd do Pałacu PETERHOF – letniej rezydencji Piotra I nad zatoka Fińską – zwiedzanie pięknego parku o powierzchni 101 h, z ogromna ilością fontann łącznie z kaskada złoconych fontann. Następnie przejazd do CARSKIEGO SIOŁA pałacu Katarzyny II gdzie znajduje się autentycznie odtworzona bursztynowa komnata(na jej budowę i wykończenie zużyto  6 ton bursztynu). Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 7

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do TALLINA. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem i zwiedzanie miasta – min. starówka miejska wpisana na listę UNESCO. Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja.

 

Dzień 8

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Wilna. Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja.

 

Dzień 9

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w drogę powrotna do Polski. Przyjazd na miejsce wsiadania w godzinach wieczornych. 

Termin wyjazdu:
Termin powrotu:
Ilość dni:9
Transportsamochod
Cena
Cena zawiera:
 • zakwaterowanie: pokoje 2,3 – osobowe 
 • (8 noclegi);
 • wyżywienie jak w programie
  ( 8x śniadanie, 8x obiadokolacje);
 • transport: autokar z uchylnymi siedzeniami, klimatyzacją, video, kawiarką, WC;
 • opiekę pilota i usługi  przewodników miejskich
   w Rydze, Sankt Petersburgu i Tallinie, ;
 • opłaty graniczne i miejscowe;
 • ubezpieczenie NNW, KL,
Cena nie zawiera:
 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów ok. 110 euro
 • wizy do Rosji ok. 270 zł.
 • zwiedzanie Wilna – 20 zł

 

Informacje Praktyczne : 

 

 •  W razie znaczącego wzrostu kursu euro lub paliw organizator zastrzega sobie możliwość zmiany ceny imprezy.
 • każdy z uczestników musi posiadać ważny paszport ( min. 6 miesiące przed upływem jego ważności w dniu powrotu);
 • program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzania poszczególnych obiektów może ulec zmianie;
 • biuro nie ponosi odpowiedzialności za zamknięte z przyczyn losowych obiekty zwiedzenia. 
Polecamy również