Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

„Litwo Ojczyzno moja, ty jesteś jak zdrowie, ile cię trzeba cenić ten tylko się dowie, kto cię stracił.” - Adam Mickiewicz.

Suwalszczyzna to najdalej na północny-wschód wysunięty kraniec Polski, wciśnięty pomiędzy Białoruś, Litwę i rosyjski  Obwód Kaliningradzki. Jej zasięg od południa wyznacza rzeka Biebrza, od zachodu mniej więcej dolina Rospudy, zaś od północy i wschodu zamyka ją granica państwowa. Suwalszczyzna znana jest w całej Polsce między innymi jako krajowy biegun zimna. Jednak to tylko ułamek prawdy o tej krainie!   Niezwykła jest tu przede wszystkim przyroda: polodowcowe strome pagórki, np. Cisowa Góra, sąsiadują z jeziorami, takimi jak Hańcza – najgłębsze jezioro w Polsce. Jest tu także to, czego nie może zabraknąć na północnym wschodzie – kultura pogranicza. Szczególnie znana jest mniejszość litewska.

 

 

 

PROGRAM:

 

Dzień 1:

Wyjzad w kierunku Warszawy. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja i zakwaterowanie.

 

Dzień 2:

Śniadanie. Zwiedzanie Warszawy. Pałac Kultury i Nauki – panorama Warszawy z 30tego piętra wieżowca. Przejazd metrem pod grób ks. Jerzego Popiełuszki. Trakt Królewski – pałace, kościoły, pomniki przy Krakowskim Przedmieściu, Uniwersytet Warszawski, a także Grób Nieznanego Żołnierza.

 

Dzień 3:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Wigier – zwiedzanie klasztoru Kamedułów malowniczo położonego na półwyspie na wzgórzu nad jez. Wigry. Rejs statkiem po jeziorze. Przejażdżka kolejką wąskotorową po Puszczy Augustowskiej .  Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 4:

Śniadanie. Przejazd w kierunku Trok - zwiedzanie zamku Księcia Witolda, tradycyjny obiad karaimski – kibiny z rosołem. Przyjazd do Wilna w godzinach popołudniowych zwiedzanie cmentarza na Rossie. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 5:

Śniadanie, zwiedzanie Wilna: wzgórze Trzech Krzyży z panoramą Wilna, kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu, Katedra z grobami królewskimi, Uniwersytet, Zaułek Bernardyński, Ostra Brama, cerkiew św. Trójcy, klasztor unicki Bazylianów – miejsce uwięzienia A. Mickiewicza, muzeum Adama Mickiewicza Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 6:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Kowna. Spacer po starówce. Obiad. Powrót do Polski  w godzinach nocnych.

 

Termin wyjazdu:
Termin powrotu:
Ilość dni:6
Transportsamochod
Cena
Cena zawiera:
  •  transport: autokar z uchylanymi siedzeniami, klimatyzacją, video, kawiarką i WC,
  • zakwaterowanie jak w programie w pokojach 2,3 – osobowych w hotelu **
  • wyżywienie – śniadania i obiadokolacje, tradycyjny posiłek karaimski,
  •  opiekę pilota,
  • przewodnicy miejscy w Warszawie oraz na Litwie,
  • ubezpieczenie KL (w tym od chorób przewlekłych) i NNW
Cena nie zawiera:
  • grupa dojdzie do skutku przy min. ilości osób 40,
  • przy wcześniejszej rezerwacji jest możliwe dołączenie do programu zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego  ( cena biletu to 18 zł z przewodnikiem).

Ważne

 

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu.

Polecamy również