Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

Turcja  jest krajem położonym nad czterema morzami. Na północy jest Morze Czarne, od zachodu Morze     Egejskie i Morze Marmara, a od południa Morze Śródziemne, nazywane w języku tureckim Morzem Białym. Turcja jest jednym z najchętniej odwiedzanych krajów, należących już do kategorii egzotycznych.  Właśnie dlatego, że nie jest zbyt egzotyczna. Że każdy Europejczyk poczuje się tam jak u siebie. To tutaj Tu wschód spotyka się z zachodem, tradycja z nowoczesnością, a codzienność z egzotyką. Pełen kontrastów Stambuł jest jednym z najbardziej niezwykłych miast świata. Stambuł to jedyne miasta położone na dwóch kontynentach. W 1855 roku w mieście tym zmarł Adam Mickiewicz. Niegdyś potężne Imperium –  Bizancjum, w późniejszych latach zmieniło nazwę na Konstantynopol w Ankarze znajduje się słynne na całą Turcję Mauzoleum Tatarka…

 

 

 

PROGRAM:

 

Dzień 1

Wyjazd z Polski Nocleg na Węgrzech w Szeged w hotelu 3* lub 4*.

 

Dzień 2

Śniadanie. Przejazd przez Serbię, Bułgarię, przekroczenie granicy tureckiej, przyjazd do Istambułu, kolacja, nocleg.

 

Dzień 3

Śniadanie, przejazd do Ankary zwiedzanie Mauzoleum Ataturka, wyjazd do Kapadocji, zwiedzanie podziemnego miasta (miasta 40 pokoi), transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, czas wolny, nocleg.

 

Dzień 4

Po śniadaniu zwiedzanie Kapadocji : czarodziejskie kominy skalne, kościółki chrześcijańskie ze świetnie zachowanymi freskami. Zwiedzanie kościółka św. Szymona w Pasa Bagi. Następnie zwiedzamy muzeum „Goreme Open Air Museum” oraz Kościół Św. Józefa i kościół Św. Marji. Powrót na obiadokolacje i nocleg. Dla chętnych – płatne dodatkowo ok. (30 €) – wieczór turecki.

 

Dzień 5

Śniadanie, po którym następuje przejazd do Tarsu – miejsca urodzin Św. Pawła. Zwiedzamy: studnie Św. Pawła, fragment murów osiedla żydowskiego – miejsca urodzenia Św. Pawła, kościół – muzeum, fragment drogi antycznej. Przejazd do hotelu Erdemli Olbios hotel.

 

Dzień 6

Śniadanie. Przejazd w okolice Antalyi. Krótkie zwiedzanie Perge, jednej z najważniejszych metropolii Pamphylii, pięknego antycznego miasta w którym znajdują się łaźnie termalne i ulica kolumnowa, gdzie według tradycji nauczał Św. Piotr. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 7

Śniadanie.  Przejazd oraz wizyta na tarasach wapiennych w Pamukkale. Zwiedzanie starożytnego uzdrowiska Hierapolis z największą nekropolia w Anatolii. Przejazd do Laodycei – zwiedzamy starożytne kolosy, pozostałości stadionu z czasów Wespazjana oraz ruiny dwóch teatrów z czasów Hadriana. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacje i nocleg.

 

Dzień 8

Śniadanie, przejazd do Efezu – zwiedzanie jednego z najlepiej zachowanych miast antycznych. W 53 n.e przybył tu św. Paweł i wkrótce założył tu gminę chrześcijańską. Zwiedzamy m.in. miejski mur obronny, gimnazjon Vediusa, drogę Arkadyjską (portową), teatr dla 24 tys. widzów, gmach biblioteki Celsusa, świątynię Hadriana. Wizyta w Domku, w którym zgodnie z tradycją Matka Jezusa Maria wraz ze świętym Janem mieszkała w latach 37–48 n.e. Nawiedzenie ruin Bazyliki oraz modlitwa przy grobie św. Jana. Przejazd do Kusadasi. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 9

Wyjazd do Istambułu, zakwaterowanie w hotelu obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 10

Śniadanie, zwiedzanie miasta: Kościół Mądrości Bożej – Hagia Sofia, Błękitny Meczet, Hipodrom, kryty bazar. Czas wolny. Obiadokolacja. Dla chętnych rejs statkiem przez Cieśninę Bosfor – dodatkowo płatne (25 €). Zakwaterowanie, nocleg.

 

Dzień 11

Śniadanie. Wyjazd do Polski, przekroczenie granicy, przejazd przez Serbię, nocleg na Węgrzech w Szeged.

 

Dzień 12

Śniadanie. Tranzyt do Polski.

Termin wyjazdu:
Termin powrotu:
Ilość dni:12
Transportsamochod
Cena
Cena zawiera:
  • Noclegi w pokojach 2 i 3 osobowych i wyżywienie
  • Opiekę 2 pilotów
  • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów – wycieczki fakultatywne dodatkowo płatne
Cena nie zawiera:
  • Opłat za autostrady w wysokości około 400 EURO
  • Kosztów autokaru
  • Wizy tureckiej w wysokości 15 EURO
  • Dopłaty do pokoju 1 osobowego SGL – w kwocie 165 EURO

Ważne:

 

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu. 

Polecamy również