Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

Czarnogóra niewielkie państwo w sercu Bałkanów, może śmiało konkurować z Hiszpanią czy Grecją o status posiadacza najpiękniejszych plaż i krajobrazów w Europie. Ulokowane jest ono nad pięknym wybrzeżem Morza Adriatyckiego . Miejsce to graniczy z licznymi sąsiadami takimi jak : Serbia, Chorwacja, Kosowo, Bośnia i Hercegowina oraz Albania, szczycącymi się równie przyjemnymi widokami i miejscami. Czarnogóra to miejsce bardzo często odwiedzane przez turystów. Według legendy, gdy Bóg dał pradawnym mieszkańcom Czarnogóry jedynie kamienie i czarne szczyty, poskarżyli się i otrzymali niewielką cząstkę raju, czyli wybrzeże Adriatyku, pełne małych zatoczek i długich plaż. Są tu jeszcze nietknięte przez masową turystykę zakątki: rybackie wioski i gaje oliwne ukryte na malowniczych wzgórzach, pośród piniowych i cytrusowych alei.

 

 

 

PROGRAM:

 

Dzień 1:

Wyjazd w godzinach porannych, przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię, Czarnogórę – przejazd nocny.

 

Dzień 2:

Przyjazd w godzinach porannych do miasta Ulcnii, zakwaterowanie. Plażowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 3:

Śniadanie, czas wolny – plażowanie, obiadokolacja. Wieczorny spacer ok. 1 godz.  po Starym Ulcinj mieście meczetów. Starówka licząca ponad II tysiące lat jest wysunięta w głąb morza. Obiadokolacja i  nocleg.

 

Dzień 4 :

Śniadanie, czas wolny – plażowanie. W godzinach popołudniowych wycieczka do Baru – miasta zbudowanego przez Wenecjan, największego portu. W starożytności i wczesnym średniowieczu zwane było Antibarum, z racji tego, iż było siostrzanym miastem włoskiego Bari, leżącym dokładnie po drugiej stronie Adriatyku oraz Budwy, gdzie na szczególną uwagę zasługuje stare miasto, położone na wysuniętym w głąb Adriatyku cyplu. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 5 :

Śniadanie – całodzienna wycieczka do Albanii. Zwiedzanie miasta Kruja – nazywanego albańskim Krakowem. Zwiedzanie stolicy Bohatera Narodowego Albanii Jerzego Kastrioty Skanderbega z  oryginalną albańską zabudową i starym bazarem. Tirana – spacer po stolicy Albanii – Meczet Ethem Beja, wieża zegarowa, uniwersytet, most turecki Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 6:

Śniadanie, czas wolny – plażowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 7:

Śniadanie, czas wolny – plażowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 8:

Śniadanie, czas wolny – plażowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 9:

Śniadanie, czas wolny – plażowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 10:

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Dubrownika i zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym. Przejazd do Medjugorie. Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja. Możliwość uczestnictwa w modlitwie wieczornej.

 

Dzień 11:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do Mostaru – zachwycającym swoim orientalnym klimatem, z najcenniejszym zabytkiem – kamiennym starym mostem (wpisanym na listę UNESCO) nad rzeką Neretwą, łączącym dwie części miasta muzułmańską i chrześcijańską. Powrót do Medjugorie i wejście na Górę Objawień. Obiadokolacja. Wyjazd w drogę powrotną do Polski

 

Dzień 12:

 Przejazd przez Chorwację, Węgry i Słowację. Przyjazd na miejsce w godzinach popołudniowych.

Termin wyjazdu:
Termin powrotu:
Ilość dni:12
Transportsamochod
Cena
Cena zawiera:
 • zakwaterowanie (9 noclegów) w tym 8 noclegów w Hotelu Vielika Plaza w miejscowości Ulcinij – HOTEL JEST POŁOŻONY ok. 200 m. OD MORZA !  Pokoje: 2 i 3  osobowe – łazienka i WC, klimatyzacja, restauracja, bar. W Medjugorie zakwaterowanie w pensjonacie pokoje 2,3 i 4 osobowe z łazienkami,
 • wyżywienie  HB:   9 śniadań i 10 obiadokolacji,
 • transport, autokar z klimatyzacją, toaletą, barkiem i video,
 • opiekę pilota na trasie,
 • ubezpieczenie KL, NNW.
Cena nie zawiera:
 • biletów wstępu, napiwków, opłat za przewodników w Dubrowniku, Albanii, Czarnogóra, Medjugoria – 30 euro płacone u pilota w dniu wyjazdu,
 • posiłków  tranzytowych,
 • dodatkowych napoi do posiłków, 
 • leżaków i parasoli na plaży. 

Ważne:

 

 • Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu.
 • Proponujemy zabrać ze sobą odpowiednią ilość odzieży i obuwia; kostium kąpielowy, klapki, nakrycie głowy, kremu z filtrem do opalania, przybory higieniczne. Prosimy zabrać ze sobą podstawowe leki (na przeziębienie, ból gardła, itp.) oraz środki na uczulenia i oparzenia słoneczne. 
Polecamy również