Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

Hellada – kraj wyspiarski, górzysty i morski. Południowa cześć Grecji ma wiele do zaoferowania i jest miejscem, które na długi czas pozostanie w pamieć każdego, kto zdecydował spędzić swój czas tutaj. Wulkany, pobliskie wyspy, doskonała kuchnia, wspaniale winnice, historia i zawsze ciepłe morze – to gwarancja udanego pobytu. Peloponez to Grecja w pigułce – raj na ziemi.

 

Tolo to dziś jeden z popularniejszych kurortów turystycznych, o prawdziwie magicznej atmosferze. Położona w małej zatoce argolidzkiej z piaszczystą plaża i krystaliczna woda, otoczona nadbrzeżnymi tawernami oferujące smaki wyśmienitej kuchni greckiej. Piękne górzyste krajobrazy, bliskość ciekawych i antycznych zabytków przyciąga latem mnóstwo turystów, witanych z tradycyjną grecką gościnnością

W samym miasteczku Tolo znajda Państwo wszystko to czego potrzebują, aby przeżyć niezapomniane wakacje: restauracje, kawiarnie oraz bary, aby również wieczorem spędzać miło czas.

 

ZAKWATEROWANIE HOTELE 3* – WEDŁUG KLASYFIKACJI MIEJSCOWEJ 

HOTEL RITSAS – TOLO PELOPONEZ

http://www.ritsashotel.gr/pegasus/h001/index.php?pcode=H001_INDEX&lang=EN

 

Hotel Ritsas to rodzinnie prowadzony hotel z miłą i domową atmosferą. Położony jest w spokojnej dzielnicy Tolo a jednocześnie blisko centrum, które oferuje liczne bary tawerny oraz kawiarnie. Położony dokładnie 50 m od piaszczystej plaży”Hrisi Amo” co znaczy złota plaża. Hotel oferuje swoim gościom komfortowy wypoczynek, miłą obsługę oraz dysponuje: basenem z dużym ogrodem, gdzie znajdują sie parasole i leżaki, tawerną, kawiarnią, barem przy basenie, WiFi, siłownią. Pokoje wyremontowane w 2015 roku, przestronne i gustownie urządzone wyposażone są w: balkon, łazienkę, suszarkę do włosów, klimatyzację, telefon, TV SAT, WiFi, lodówkę oraz sejf  Klimatyzacja w cenie.

Posiłki: śniadania w formie bufetu,obiadokolacje w formie bufetu.  

Termin wyjazdu:2017.09.14
Termin powrotu:2017.09.21
Ilość dni:8
Transportsamolot
Cena420 euro
rezerwacja WCZASY W GRECJI
Cena zawiera:

przelot na trasie WAW-ATH-WA (bagaż 23 kg, podręczny 8 kg)
zakwaterowanie 7 nocy w hotelu SOLEIL lub RITSAS w Tolo (z klimatyzacją)
transfer lotnisko-hotel-lotnisko
śniadania i obiadokolacje
• postój nad Kanałem Korynckim w dniu wylotu. Przekopywany był od 602 r p.n.e do 1896 r. Jest niemalże w całości stworzony przez człowieka przy minimalnym wkładzie maszyn. Łączy 2 morza : Jońskie i Egejskie oraz skraca drogę miedzy wyspami i kontynentami. Będziemy mieli okazje stanąć na moście granicznym i z wysokości 75 m spojrzeć na efekt pracy: Periandera, Kaliguli, Juliusza Ceazara, Nerona i innych wielkich tego świata.
• zwiedzanie klasztoru Agia Moni. Dzisiejszy dzień będzie zdecydowane wyjątkowy. Przeniesiemy państwa w okres mrocznego Bizancjum, w epoce którego powstawały prawdziwe perły architektury. Jeden z najstarszych klasztorów prawosławnych, ukryty we wzgórzach Argolidy każdego dnia na kilka godzin otwiera swoje bramy. Klasztor Agia Moni został założony w XI w n.e uważany jest za jeden z najstarszych. Do dnia dzisiejszego zamieszkują go mniszki, które bardzo przyjaźnie odnoszą się do przyjezdnych. Będziemy mieli okazje zwiedzić cerkiew, która zachwyca swoja bryła architektoniczna. Mimo, ze freski uległy znacznemu zniszczeniu bogata historia oraz lokalizacja sprawiają iż każdy, kto przybywa tutaj bez trudu przenosi się duchowo w okres Bizancjum i ascezy. Poznamy życie mniszek, posłuchamy o ascezie ówczesnej i obecnym życiu w murach klasztoru. Następnie przejazd na zwiedzanie Nafplio weneckiego miasta, pierwszej stolicy młodej, niepodległej Grecji z fortecami i bastionami. Zobaczymy urocza starówkę, cerkiew Sw. Spirydona, pod której zamordowano pierwszego prezydenta Grecji, Plac Konstytucji. Dla chętnych sprawdzian sil, 899 schodów do fortu Palamedesa skąd roztacza się wspaniały widok na miasto z meczetami oraz zatokę argosaronska.
• zwiedzanie starożytnej Asini: projekcja filmu w j. angielskim oraz zwiedzanie wzgórza/ Akropolu nad urwiskiem. .W czasach mykeńskich istniało tu ważne miasto, które w 740r. p.n.e. zostało zniszczone przez zazdrosnych mieszkańców potężnego wówczas miasta Argos. Miała być to zemsta za sojusz mieszkańców miasta ze Sparta. W czasach hellenistycznych zostało odbudowane. Obecnie zobaczyć tu można pozostałości cytadeli, grobów mykeńskich oraz wiele ciekawych przedmiotów. To miejsce było źródłem natchnienia dla greckiego poety – Georgiosa Seferisa, laureata nagrody Nobla. W poemacie pt. “The King of Assini” opisuje w malowniczy sposób spustoszenia starożytnego miasta. Opisuje to miejsce jako najpiękniejszą skalną ścianę na brzegu morza, ozdobioną pozostałościami odległej przeszłości.
• zwiedzanie Aten w dniu przylotu: pokażemy Państwu nie tylko wzgórze Akropolu z Partenonem, świątynia Ateny Nike, Propylejami i Erechtejonem ale także Agorę Grecka i Rzymskie Forum Romanum, rozrywkowo-rzemieślniczą Plake, Plac Syntagma – z grobem Nieznanego Żołnierza, świątynie Zeusa Olimpijskiego. Zobaczymy teatralna zmianę warty oraz słynny stadion Panatenajski z IV w p.n.e., na którym miało miejsce otwarcie nowożytnych igrzysk olimpijskich przy którym kończy się 42 km biegu maratońskiego
• opiekę rezydenta na miejscu

Cena nie zawiera:

napoi do obiadokolacji innych niż woda
innych usług niż wyżej wymienione (np. serwis na plaży)
dopłata do pokoju jednoosobowego – 120 euro

DZIECI (jako 3 i 4 osoba w pokoju)
0-2 lata 270 euro (łóżko z rodzicami)
2 – 11 lat – 400 euro (osobne łóżko)

Polecamy również