Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

Wiedeń to serce Austrii, to miasto z niezwykle burzliwą historią, zawsze chętnie eksponował swoją przeszłość: od architektury Starego Miasta poprzez ludową muzykę graną w Heurigen (winiarnie, w których sprzedaje się młode wino) i dźwięki walca, aż po obyczaj całowania kobiecej ręki na powitanie. 

Wiedeń to miasto architektonicznych kontrastów, które znakomicie kształtują jego niepowtarzalny klimat. Liczne galerie, muzea i teatry przypominają też o wiodącej roli Wiednia jako stolicy kultury europejskiej. To tu inspiracji poszukiwali najwięksi artyści i kompozytorzy m.in. Mozart czy  Beethoven .   

Budapeszt to miasto pełne pięknych kamienic, kościołów, placów, pomników i fontann.   Szczególnie w pełni okazale prezentuje się nocą, kiedy mosty i budynki są fantastycznie oświetlone i nie widać, że niektóre miejsca mają lata świetności za sobą, miasto tętni wtedy życiem. W Budapeszcie splendor imperium habsburskiego splata się z wpływami orientalnymi i pozostałościami po starożytnych Rzymianach, zachowując piękno i klasykę budowli, świątyń czy placów.

Bratysława, tętniąca życiem stolica Słowacji ma dwa oblicza: zabytkowe z bogatą architekturą wiedeńskiego baroku, i współczesne, z zabudową typową dla wielkich miast Europy Środkowej. 

 

 

PROGRAM:

 

Dzień 1

Zbiórka uczestników,wyjazd we wczesnych godzinach rannych, przejazd na trasie  (miejsce do ustalenia) – Cieszyn – Brno – Mikulov – Bratysława.  Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, ewentualny spacer po Bratysławie nocą, nocleg.

 

Dzień 2

Śniadanie. Wyjazd do Wiednia, zwiedzanie muzeum Sobieskiego, następnie zwiedzanie Wiednia. Holfburg, Katedra św. Stefana, opera, Park Miejski ze Straussem, plac i kościół św. Karola Boromeuszka, Belweder, Schonbrunn, wieczorem Prater, nocleg w hotelu w Bratysławie. 

 

Dzień 3

Śniadanie. Wyjazd do Wiednia cd. Zwiedzania. Hundertwasserhaus, Parlament, Ratusz, Uniwersytet, Muzeum Przyrody na placu Maria – Treresien – Platz, spacer Karntnetstrasse, Graben i Kohlmarkt – czas wolny, po czym wyjazd do Budapesztu. Zakwaterowanie, obiadokolacji, nocleg.

 

Dzień 4

Śniadanie. Zwiedzanie miasta. Budapeszt po obu stronach Dunaju, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru wpisanego na Światową Listę UNESCO, Wzgórze Gelerta, Parlament, Bazylijka św. Stefana, Plac Bohaterów, zespół zamkowy Vahdahunaydi – w godzinach wieczornych powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 5

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Cd. Zwiedzania – Wzgórze Zamkowe, Kościół NMP – Macieja, itp. W godzinach późno popołudniowych wyjazd do Polski.

 

 

Termin wyjazdu:
Termin powrotu:
Ilość dni:5
Transportsamochod
Cena
Cena zawiera:
  • zakwaterowanie: pokoje 2,3 – osobowe z łazienkami
  • transport: autokar z uchylnymi siedzeniami, klimatyzacją, video, kawiarką, WC;
  • wyżywienie jak w programie
  • usługi pilota,
  • przewodnika w Budapeszcie i Wiedniu,
  • ubezpieczenie KL i NNW,
Cena nie zawiera:
  • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów,
  • program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzania poszczególnych obiektów może ulec zmianie,
  • biuro nie ponosi odpowiedzialności za siły wyższe mogące mieć wpływ na zamknięcie zwiedzanych obiektów,
Polecamy również