Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

Magiczne miasto nad Dunajem…

Wiedeń, jako głowa i serce kraju, z historią tak samo burzliwą jak historia Austrii, zawsze chętnie eksponował swoja przeszłość: od architektury Starego Miasta poprzez ludową muzykę graną w Heurigen (winiarnie, w których sprzedaje się młode wino) i dźwięki walca, aż po obyczaj całowania kobiecej ręki na powitanie. Wiedeń to miasto architektonicznych kontrastów, które znakomicie kształtują jego niepowtarzalny klimat. Liczne galerie, muzea i teatry przypominają też o wiodącej roli Wiednia jako stolicy kultury europejskiej. To tu inspiracji poszukiwali najwięksi artyści i kompozytorzy m.in. Beethoven i Mozart. Praga to jedno z najciekawszych miast w Europie.  Miasto o interesującej historii, wyjątkowej atmosferze i niebanalnych atrakcjach.  Piękno Pragi zapiera dech w piersiach. Wyjątkowy charakter tego wpływowego niegdyś miasta kształtował się przez wieki.  Zabytki Pragi tworzą niezwykłą mozaikę architektoniczną prezentującą dziedzictwo wielu pokoleń. Klejnoty gotyku, renesansu, baroku i secesji mieszczą bogate zbiory dzieł mistrzów malarstwa, rzeźbiarstwa i muzyki. 

 

 

 

 

PROGRAM:

 

Dzień 1

 Wyjazd z miejsca podstawienia autokaru w godzinach wieczornych w kierunku Czech, przekroczenie granicy w Cieszynie, przejazd nocny non-stop do Wiednia.

 

Dzień 2        Wiedeń

Przyjazd do Wiednia (godz. 9.00), zwiedzanie Wiednia centrum Wiednia, objazd Ringiem. Spacer z pilotem po Starym Mieście począwszy od neogotyckiego Ratusza pod Parlamentem do Hofburgu – zimowej rezydencji Habsburgów oraz pod pomnik Marii Teresy stojący między budynkami Muzeum Sztuk Pięknych i Muzeum Przyrodniczego. Kontynuujemy spacer ulicą Ringstrasse pod budynek Opery, a następnie jedną z najelegantszych ulic Wiednia – Kartnerstrasse do późnogotyckiej Katedry św. Stefana. Przejazd pod kompleks pałacowo – ogrodowy Schonbrunn – spacer po parku ( styl francuski, liczne rzeźby) , przejście na Wzgórze Gloriette. Około 16.00 wyjazd w kierunku Pragi. Przyjazd do hotelu w godzinach późno wieczornych, kolacja i nocleg w hotelu.

 

Dzień 3        Praga

Śniadanie,  zwiedzanie Pragi: Kompleks Hradczan (zamek praski, Złota Uliczka, Katedra Św. Wita), Kościół Św. Jerzego, Loretta, Mała Strana, Kościół Strachowski, Vaclavski Nemesti, Wyszehrad, Teatr Narodowy, Uniwersytet Karola. Godzina 18.00 wyjazd w drogę powrotną do Polski. Powrót  w godzinach nocnych.

 

Termin wyjazdu:
Termin powrotu:
Ilość dni:3
Transportsamochod
Cena
Cena zawiera:
  • przejazd autokarem,
  • 1 nocleg w hotelu – pokoje 2-3   osobowe,
  • wyżywienie: 1 śniadanie i 1 obiadokolacja,
  • opiekę pilota,
  • ubezpieczenie KL i NNW;

 

Cena nie zawiera:
  • wydatków osobistych,
  • biletów wstępu –  około 20 euro i 300 koron

 

Ważne

 

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu.

Polecamy również