Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

„Litwo Ojczyzno moja, ty jesteś jak zdrowie, ile cię trzeba cenić ten tylko się dowie, kto cię stracił.” - Adam Mickiewicz.

 Z Litwą, która przez wieki tworzyła z Polską jeden organizm państwowy, łączą nas tradycje kulturowe i wspólna historia. W Wilnie czy Kownie na każdym kroku zobaczymy polskie ślady i na nowo odkryjemy zapomniane dziedzictwo przeszłości. Miłośnicy zabytków, imprez kulturalnych i festiwali powinni odwiedzić Wilno, które zachwyca urokliwą Starówką i barokowymi zabytkami. Litewska stolica – Wilno, która w latach 1919-1939 znajdowała się w granicach Polski czaruje wspaniałymi miejscami. Na ulicach wciąż można usłyszeć język polski i zauważyć rodzime akcenty.  Niektórzy twierdzą, że łatwiej je pokochać, niż zrozumieć.  Przez setki lat żyły tu obok siebie i przenikały się rozmaite mniejszości narodowe, tworząc osobliwą tożsamość Wilna. Ten tygiel kultur zachował się do dziś. Natomiast Kowno to drugie co do liczebności miasto na Litwie.

 

 

 

 

PROGRAM:

 

Dzień 1:

Zbiórka uczestników i wyjazd w kierunku Litwy. Przyjazd do Trok  – zwiedzanie zamku Księcia Witolda, rejs taksówka wodną wokół Zamku, przyjazd do Wilna w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 2:

Śniadanie, zwiedzanie Wilna: wzgórze Trzech Krzyży z panoramą Wilna, kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu, Katedra z grobami królewskimi, Uniwersytet, Zaułek Bernardyński, Ostra Brama, cerkiew św. Trójcy, klasztor unicki Bazylianów – miejsce uwięzienia A. Mickiewicza, muzeum Adama Mickiewicza.  Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 3:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, cmentarz na Rossie. Wyjazd w kierunku Kowna i spacer po starówce. Czas wolny. Powrót do Polski w godzinach późnowieczornych.

 

Termin wyjazdu:
Termin powrotu:
Ilość dni:3
Transportsamochod
Cena
Cena zawiera:
  • zakwaterowanie: pokoje 2,3 – osobowe z łazienkami (2 noclegi);
  • wyżywienie (2 śniadania, 2 obiadokolacje,);
  • ransport: autokar z uchylnymi  siedzeniami, klimatyzacją, video, kawiarką, WC;
  • opieka pilota i polskojęzycznego przewodnika na Litwie;
Cena nie zawiera:
  • w cenę wycieczki nie są wliczone ceny biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – około 30 litów oraz rejs stateczkiem w Trokach – około 5 euro.
  • biuro nie ponosi odpowiedzialności za zamknięte z przyczyn losowych obiekty zwiedzania.
  • uczestnicy są zobowiązani do posiadania ważnego dowodu tożsamości uprawniającego do przekraczania granicy, (dowód osobisty, paszport)

Ważne

 

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu.

Polecamy również