Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

Włochy to niezwykłe miejsce, gdzie zaraz po Grecji narodziła się wielka cywilizacja, rozwinęła europejska nauka i kultura. Wielu naszych rodaków w XVI – XVIII w. podróżowało do Rzymu czy Padwy, aby zdobyć odpowiednie wykształcenie, dobre wychowanie. Włochy to także wspaniałe zabytki i pozostałości wielkiej cywilizacji. To także piękne krajobrazy. Krystalicznie czysta woda, zatoki z szerokimi piaszczystymi plażami, malownicze urwiska skalne wpadające do błękitnych wód Morza Tyrreńskiego. Największą i najdoskonalszą perłą Włoch jest stolica, wieczne miasto- Rzym. Miasto pełne  bogatych zabytków, urokliwych kamieniczek i niezwykłych fontann, z najsłynniejszą – Fontanną Di Trevi.  To także mnogość  kawiarenek, restauracji zachęcających do degustacji niesamowitych włoskich potraw, zaspakajających każde, nawet najbardziej wybredne podniebienie. Włochy to kraj przepełniony niezwykle majestatycznymi i monumentalnymi zabytkami, tak licznie przyciągającymi na wakacje turystów z całego świata. Zasmakować tu można bogactwa wspaniałych dzieł- od antycznych, greckich i rzymskich po średniowieczne, renesansowe, barokowe i współczesne.

 

 

 

Dzień 1

Zbiórka uczestników (godzina w zależności od miejsca wyjazdu), wyjazd w kierunku Włoch do Tarvisio. Tarvisio – zakwaterowanie, obiadokolacja  i nocleg.

 

Dzień 2                    WENECJA, WERONA

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Wenecji. Spacer z przewodnikiem – Most Westchnień, Plac św. Marka, Bazylika św. Marka, Pałac Dożów. Rejs tramwajem wodnym. Wyjazd w kierunku Werony- miasto wielkich kochanków. Dziedziniec domu Julii z najsłynniejszym balkonem świata, Palazzo del Capitano, Palazzo degli Scaligeri. Wyjazd w okolice Pizy, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 3                    PIZA, FLORENCJA

Śniadanie. Piza – Zwiedzanie: plac Campo dei Miracoli ze słynną Krzywą Wieżą, katedra i baptysterium. Następnie przejazd do Florencji, stolicy Toskanii, znanej ze swoich renesansowych arcydzieł. Zwiedzanie miasta: kościół Santa Croce z grobowcami słynnych artystów takich, jak Michał Anioł czy Galileusz, plac Signoria, baptysterium, do którego prowadzą słynne Rajskie Wrota, katedra Santa Maria del Fiore, plac Michała Anioła ze wspaniałym widokiem na miasto. Przejazd kierunku Asyżu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 4                    ASYŻ

Śniadanie.  Asyż – miasto św. Franciszka patrona Włoch. W programie spacer po mieście, zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka oraz Bazyliki św. Klary. Przejazd do hotelu w okolice Rzymu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 5                    RZYM BAROKOWY I ANTYCZNY

Śniadanie. Zwiedzanie  Rzymu z przewodnikiem: Piazza Navona, Panteon, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie. Koloseum  starożytny amfiteatr rzymski (bez wejścia do środka), przejście wzdłuż  Forum Romanum – miejsce gdzie narodził się Rzym,  jeśli czas pozwoli zobaczymy również plac Wenecki oraz  Kapitol. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 6                   WATYKAN I RZYM CHRZEŚCIJAŃSKI

Śniadanie. Wyjazd do Rzymu spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Bazylika Św. Pawła za murami, Św. Jana na Lateranie  i  Święte Schody – dawna rezydencja papieży.  Watykan –  Bazylika Św. Piotra oraz grobu bł. Jana Pawła II. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 7                    MONTE CASSINO, POMPEJE

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd na Monte Cassino – zwiedzanie Klasztoru i Cmentarza Żołnierzy Polskich.  Przejazd do Pompei – zwiedzanie antycznego miasta zalanego błotem wulkanicznym przez Wezuwiusza w 79r. Przejazd do hotelu w okolicach Sorento. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 8                   CAPRI

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przepłynięcie na wyspę Capri – najpiękniejszą wyspę morza Tyreńskiego, wyjazd kolejką na punkt widowkoy, spacet z przewodniekm po misateczku. Przepłynięcie do Neapolu i wyjazd w kierunku  półwyspu Gargano. San Giovani Rotondo – zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 9                   SAN GIOVANNI ROTONDO, MONTE SAN ANGELO

Śniadanie, San Giovanni Rotondo i nawiedzenie relikwii Świętego Ojca Pio, zwiedzanie Bazyliki. Monte san Angelo- jedno z najstarszych i najbardziej znanych chrześcijańskich sanktuariów związanych z objawieniami św. Michała Archanioła. Czas wolny(ewentualne plażowanie), obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 10                  LANCIANO, MANOPELLO, LORETO

Śniadanie. Wyjazd ok. 7 .00 w kierunku Rimini.  Po drodze Lanciano – miejsce Cudu Eucharystycznego, Manopello- Chusta św. Weroniki, Loreto- „włoska Częstochowa” i cmentarz  żołnierzy polskich. Zakwaterowanie w Rimini, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 11                    PADWA

Śniadanie, wyjazd w kierunku Polski. Po drodze zwiedzanie Padwy, miasta św. Antoniego, zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego gdzie znajduje się grobowiec patrona miasta i jego relikwie. Centrum historycznego Padwy z najstarszym uniwersytetem w Europie. Dalszy przejazd w kierunku Polski. Przejazd nocny.

 

Dzień 12

Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

Termin wyjazdu:
Termin powrotu:
Ilość dni:12
Transportsamochod
Cenaod 2 590 zł
Cena zawiera:
 • transport: autokar z uchylanymi siedzeniami, klimatyzacją, video, kawiarką i WC,
 • zakwaterowanie jak w programie w pokojach 2,3, – osobowych,
 • wyżywienie jak w programie – śniadania (włoskie)  i obiadokolacje,
 • opiekę pilota,
 • opłaty tranzytowe i  wjazdowe do miast włoskich
 • ubezpieczenie KL i NNW,
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych,

 

Cena nie zawiera:
 • posiłki tranzytowe,
 • biletów wstępu, opłaty za przewodników lokalnych (Wenecja, Werona, Piza, Florencja, Asyż, Rzym, Pompeje, Capri, San Giovani Rotondo, Padwa, ok. 90  euro (opłata obligatoryjna – zbierane przez pilota w dniu wyjazdu)

 

 • CENA JEST USTALANA KAŻDORAZOWO PRZY UWZGLĘDNIENIU MIEJSCA WYJAZDU, TERMINU, LICZBY UCZESTNIKÓW ORAZ ŻYCZEŃ KLIENTÓW
 • cena skalkulowana przy kursie EURO do 4,15 zł/euro. Jeśli kurs przekroczy 1euro  = 4,2  zł, cena ulegnie zmianie
 • program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu. W miarę możliwości czasowych, program może ulec rozszerzeniu.

 

Polecamy również