Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

 Włochy to niezwykłe miejsce, gdzie zaraz po Grecji narodziła się wielka cywilizacja, rozwinęła europejska nauka i kultura. Wielu naszych rodaków w XVI – XVIII w. podróżowało do Rzymu czy Padwy, aby zdobyć odpowiednie wykształcenie, dobre wychowanie. Włochy to także wspaniałe zabytki i pozostałości wielkiej cywilizacji. To także piękne krajobrazy. Krystalicznie czysta woda, zatoki z szerokimi piaszczystymi plażami, malownicze urwiska skalne wpadające do błękitnych wód Morza Tyrreńskiego. Największą i najdoskonalszą perłą Włoch jest stolica, wieczne miasto- Rzym. Miasto pełne  bogatych zabytków, urokliwych kamieniczek i niezwykłych fontann, z najsłynniejszą – Fontanną Di Trevi.  To także mnogość  kawiarenek, restauracji zachęcających do degustacji niesamowitych włoskich potraw, zaspakajających każde, nawet najbardziej wybredne podniebienie. Italia to kraj przepełniony niezwykle majestatycznymi zabytkami tak licznie przyciągającymi na wakacje turystów z całego świata. Zasmakować tu można bogactwa wspaniałych dzieł- od antycznych, greckich i rzymskich po średniowieczne, renesansowe, barokowe i współczesne.

 

 

 

DZIEŃ 1

Zbiórka (godzina zależna od miejsca zbiórki) i wyjazd w kierunku Włoch do Tarvisio. Tarvisio – zakwaterowanie, obiadokolacja  i nocleg.

DZIEŃ 2                   WENECJA, ASYŻ

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Wenecji.  Spacer z przewodnikiem – Most Westchnień, Plac św. Marka, Bazylika św. Marka , Pałac Dożów. Rejs tramwajem wodnym. Przejazd do Asyżu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3                    ASYŻ, ORVIETO

Śniadanie. Zwiedzanie miasta św. Franciszka patrona Włoch. W programie spacer po mieście, zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka. Przejazd do Orvietto – nawiedzenie gotyckiej katedry, którą zbudowano jako dziękczynienie za tzw. Cud bilseński z 1263 r. oraz zwiedzanie centrum miasteczka, czas wolny. Wyjazd w kierunku Rzymu. Zakwaterowanie w okolicach Rzymu (FIUGGI), obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4                    RZYM ANTYCZNY I BAROKOWY

Śniadanie. Zwiedzanie Rzymu z przewodnikiem:  Piazza Navona, Panteon, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie. Koloseum  starożytny amfiteatr rzymski (bez wejścia do środka), przejście wzdłuż  Forum Romanum – miejsce gdzie narodził się Rzym,  jeśli czas pozwoli zobaczymy również plac Wenecki oraz  Kapitol. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5                  WATYKAN I RZYM CHRZEŚCIJAŃSKI

Śniadanie. Wyjazd do Rzymu spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Bazylika Św. Pawła za murami, Św. Jana na Lateranie  i  Święte Schody – dawna rezydencja papieży.  Watykan –  Bazylika Św. Piotra oraz grob bł. Jana Pawła II. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6                    MONTE CASSINO

Śniadanie, wykwaterowanie z klasztoru, wyjazd na Monte Cassino – zwiedzanie Klasztoru i Cmentarza Żołnierzy Polskich. Wyjazd w kierunku półwyspu Gargano. San Giovani Rotondo – zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7                    SAN GIOVANNI ROTONDO, MONTE SAN ANGELO

Śniadanie, San Giovanni Rotondo i nawiedzenie relikwii Świętego Ojca Pio, zwiedzanie Bazyliki. Monte san Angelo- jedno z najstarszych i najbardziej znanych chrześcijańskich sanktuariów związanych z objawieniami św. Michała Archanioła. Czas wolny(ewentualne plażowanie), obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8                     LANCIANO, MANOPELLO, LORETO

Śniadanie. Wyjazd ok. 7 .00 w kierunku Rimini.  Po drodze Lanciano – miejsce Cudu Eucharystycznego, Manopello- Chusta św. Weroniki, Loreto- „włoska Częstochowa” i cmentarz  żołnierzy polskich. Zakwaterowanie w Rimini, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9                    PADWA

Śniadanie, wyjazd w kierunku Polski. Po drodze zwiedzanie Padwy, miasta św. Antoniego, zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego gdzie znajduje się grobowiec patrona miasta i jego relikwie. Centrum historycznego Padwy z najstarszym uniwersytetem w Europie. Dalszy przejazd w kierunku Polski. Przejazd nocny.

Dzień 10

Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

Termin wyjazdu:
Termin powrotu:
Ilość dni:10
Transportsamochod
Cenaod 1890 zł
Cena zawiera:
 • transport: autokar z uchylanymi siedzeniami, klimatyzacją, video, kawiarką i WC,
 • zakwaterowanie jak w programie w pokojach 2,3, – osobowych,
 • wyżywienie jak w programie – śniadania (włoskie)  i obiadokolacje,
 • opiekę pilota,
 • opłaty tranzytowe i  wjazdowe do miast włoskich
 • ubezpieczenie KL i NNW,
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych,
Cena nie zawiera:
 • posiłki tranzytowe,
 • biletów wstępu, opłaty za przewodników lokalnych (Wenecja, Asyż, Rzym, San Giovani Rotondo, Padwa), ok. 35 euro (opłata obligatoryjna – zbierane przez pilota w dniu wyjazdu)
 • CENA JEST USTALANA KAŻDORAZOWO PRZY UWZGLĘDNIENIU MIEJSCA WYJAZDU, TERMINU, LICZBY UCZESTNIKÓW ORAZ ŻYCZEŃ KLIENTÓW
 • cena skalkulowana przy kursie EURO do 4,15 zł/euro. Jeśli kurs przekroczy 1euro  = 4,2  zł, cena ulegnie zmianie
 • program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu. W miarę możliwości czasowych, program może ulec rozszerzeniu.
Polecamy również