Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

 

 

 

 

Udajemy się jako pielgrzymi do Rzymu do źródeł chrześcijaństwa. Chcemy otworzyć się zarówno na piękno i dobro, ale z radością przyjąć także trudy podróży, niewygody i zmęczenie ofiarując to w intencjach, jakie każdy z nas będzie wiózł do grobu świętych Piotra i Pawła a zwłaszcza świętego Jana Pawła II. Centralnym punktem każdego dnia będzie wspólna Msza św. sprawowana w różnych sanktuariach.

Osoby , które chcą fakturę, muszą dokonać wpłaty na konto Biura Matteo Travel i skontaktować się z biurem, celem podania informacji o tym, że chcą fakturę. Na fakturze może być: wycieczka, pielgrzymka, wyjazd zorganizowany, impreza turystyczna. Faktury wystawiamy maksymalnie do siedmiu dni od daty zakończenia wyjazdu.

1.  DZIEŃ         Środa – 8 maja

godz. 5.00 – kościół Chrystusa Króla w Rzeszowie – pakowanie bagaży i zajmowanie miejsc w autokarach.

godz. 5.30 – w kościele krótka modlitwa i błogosławieństwo na czas pielgrzymowania.

godz. 5.40 – wyjazd, jedziemy przez Barwinek, Koszyce.

Ok. 15.00 pobyt w Budapeszcie: Msza św. o 16.00 i spacer po mieście.

Ok. godz. 19.00 – wyjazd z Budapesztu, jedziemy wzdłuż Balatonu, przez Słowenię, nocny przejazd do Włoch.

2. DZIEŃ         Czwartek – 9 maja

- rankiem zatrzymujemy się na poranną toaletę.

 – ok. godz. 8.30 – przyjazd do Loreto – Msza św. o 10.00, zwiedzanie Bazyliki i polskiego cmentarza. W Loreto jesteśmy do 11.30.

- w godzinach południowych zatrzymamy się nad Adriatykiem – możliwość zamoczenia nóg a nawet kąpieli.

    Tutaj podzielimy się na dwie części w zależności od wyboru trasy.

- ok. 14.30 pierwsza część uda się do Lanziano – miejscu cudu eucharystycznego a następnie do San Giovanni Rotondo. Tutaj kolacja, dla chętnych wieczorny spacer i jeden nocleg.

         Osoby, które wybiorą drugą opcje – Pompeje, po pobycie na morzem udadzą się do Subiaco – miejsca gdzie św. Benedykt przygotowywał się do wyruszenia na Monte Cassino – ok. 18.00 zakwaterowanie w hotelach we Fiugii na cztery noce, kolacja i odpoczynek.

3.  DZIEŃ         Piątek – 10 maja

W tym dniu pierwsza część pielgrzymki, po śniadaniu zwiedzi San Giovanni Rotondo, Górę św. Michała i cmentarz na Monte Cassino. Wieczorem zakwaterowanie w hotelach w Fiugii na trzy noce.

Druga część w tym dniu zwiedzi Monte Cassino, sanktuarium MB Różańcowej w Pompejach oraz kościół Matki Bożej z Lourdes gdzie jest pochowany ks. Dolindo. 

4.   DZIEŃ         Sobota – 11 maja

Śniadanie 7.30. O 8.00, wyjazd i całodzienne zwiedzanie Rzymu.  W małych grupach z przewodnikiem udamy się na całodzienny spacer po starożytnym Rzymie. Zwiedzimy m.in.: bazylikę św. Jana na Lateranie, Święte Schody, Koloseum, Forum Romanum, place i fontanny rzymskie. Na ten dzień przydadzą się wygodne buty. Biorąc pod uwagę ilość pielgrzymów oraz możliwości kondycyjne podzielimy się na kilka mniejszych grup. 

1. najmocniejsza – uda się do miejsc rzadko odwiedzanych.

2. wolniejsza – oprócz najbardziej znanych miejsc, uda się dodatkowo do bazyliki MB Większej, Panteonu i na Piazza Navona;

3. spacerowa – zwiedzi najważniejsze miejsca starego Rzymu.

Ok. 17.30 spotkamy się na Lateranie u św. Jana i po zwiedzeniu bazyliki, udamy się do autokarów.

W tym dniu przydadzą się flagi – będą służyły jako znaki grup.

Osoby, które znają już Rzym udadzą się autokarem do Tivoli, na Mentorelle i Castel Gandolfo – zapisy na spotkaniach.

5. DZIEŃ         Niedziela – 12 maja

- śniadanie 7.30.,p po śniadaniu o 8.00 wyjeżdżamy do Watykanu, gdzie spędzimy większą część dnia. Tutaj Msza św., modlitwa Anioł Pański z Papieżem. Nawiedzimy Bazylikę św. Piotra, udamy się do grobu św. Piotra i grobów papieskich, do grobu św. Jana Pawła II. W czasie wolnym – można udać się na wieżę, zakupić pamiątki. O 16.00 spotykamy się na placu św. Piotra obok kolumny i razem wracamy do autokarów. Autokary podwiozą nas do bazyliki św. Pawła za Murami. Tutaj modlitwa na grobie św. Pawła Apostoła.

6. DZIEŃ          Poniedziałek – 13 maja

- rano pakujemy swoje rzeczy, śniadanie o 6.30. O 7.00 po śniadaniu wyjeżdżamy w kierunku Polski. Każdy wsiada do swojego autokaru i już za Rzymem na jednej ze stacji benzynowych przesiądziemy się na ten dzień do innych autokarów w zależności od trasy, którą wybraliśmy. W tym dniu proponujemy cztery trasy.

1. Asyż

2. Orvieto i Padwa

3. Św. Rita (Cascia i Roccaporena)

4. Wenecja. Osoby, które wybiorą Wenecję muszą liczyć się z dodatkowym kosztem związanym z wynajęciem statku oraz pokryciem kosztów tzw. wjazdówki – 15 euro + ewentualny wstęp do Wenecji

Msze św. w tym dniu w różnych sanktuariach.

Późnym wieczorem wszyscy spotykamy się koło Wenecji na dużej stacji benzynowej, wracamy do swoich autokarów, tutaj wieczorna toaleta.

7. DZIEŃ          Wtorek – 14 maja

- rano pobyt na Kahlenbergu k/Wiednia. W godzinach południowych Msza Św. w Katedrze w Ołomuńcu w Czechach.

- ok. godz. 22.00 – przyjazd do Rzeszowa przed kościół Chrystusa Króla.

Termin wyjazdu:2019.05.08
Termin powrotu:2019.05.14
Ilość dni:7
Transportsamochod
Cena550 zł + 135 euro
Cena zawiera:

przejazd autokarem,
4 noclegi w hotelu w Fiugii (lub 3 noclegi i 1 w SGR) pokoje 2-3 i 4 osobowe z łazienkami,
4 śniadania i 4 obiadokolacje,
opiekę duszpasterska Księdza,
ubezpieczenie KL i NNW
TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWRANCYJNY

Cena nie zawiera:

30 EURO – KOSZTY DEWIZOWE – opłata za metro w Rzymie, autostrady, parkingi, wjazdówki do miast oraz inne opłaty związane z realizacją programu

Zakwaterowanie i wyżywienie
1. W czasie przejazdów zarówno do Rzymu jak i z powrotem do Polski własny prowiant.
2. Zakwaterowanie: w hotelach w Fiugii – górskim uzdrowisku koło Rzymu. Osoby, które wybiorą SGR jedną noc spędzą tutaj w hotelu. W każdym hotelu obiadokolacje i śniadania. Przed przyjazdem do hotelu w autokarach zostaną rozdzielone pokoje. Są one dwu i trzy osobowe, choć wyjątkowo może się trafić jakaś czwórka.
Co zabrać?
1. Kieszonkowe – sprawa osobista – wedle możliwości. Płatne są niektóre toalety – warto pomyśleć o drobnych euro. Płatne jest np. wejście na kopułę Bazyliki św. Piotra (7 euro windą, 5 euro schodami). Te miejsca zwiedzamy według uznania. W kościołach, w których będą Mszę św. zbierają składkę na utrzymanie świętych miejsc, mogą być złotówki.
2. Nie ma już żadnych granic, ale koniecznie trzeba mieć przy sobie dowód osobisty. Każdy pielgrzym w autokarze otrzyma śpiewnik. Zabrać różaniec, ubranie zarówno na nieco chłodniejsze noce, jaki i na upalne dni. Coś od deszczu. Wygodne buty. Małą poduszkę pod głowę. Okulary przeciwsłoneczne. Konieczne lekarstwa. Przewodniki turystyczne. Dobry film do autokaru na DVD. Polską flagę – najlepiej na składanej antenie. Warto pod nogi w autokarze zabrać krzesełko turystyczne. Wszyscy jesteśmy ubezpieczeni. Zalecamy, aby z Funduszu wybrać sobie kartę ubezpieczenia zdrowotnego ważną w krajach Unii. Wiele osób prosi o odprawienie intencji w różnych sanktuariach. Warto o tym pomyśleć wcześniej, gdyż w czasie pielgrzymki może nie być już możliwości. Na cmentarze w Loreto, Monte Cassino można zabrać znicz ewentualnie sztuczne kwiaty. Zwiedzamy jedynie miejsca wyszczególnione w planie. Niestety nie zwiedzimy wszystkiego we Włoszech w ciągu kilku dni. Każdy ma miejsce w swoim autokarze, ale wtedy, gdy podzielimy się w zależności od wybranego wariantu, trzeba się będzie przesiąść do innego autokaru. Bądźmy otwarci na siebie, jesteśmy rodziną pielgrzymią. Pilnujmy się nawzajem, dbajmy o zdyscyplinowanie. Uważajmy na złodziei. We Włoszech jest o tej porze ciepło – pełnia wiosny.

SPOTKANIA ORGANIZACYJNE WE ŚRODYW RZESZOWIE
dolny kościół Chrystusa Króla ul. Ks. Jałowego o 18.00:

13 marca – weryfikujemy listy zgłoszeń oraz wpłacamy I ratę w wysokość 350 zł, i 65 euro
27 marca – wybieramy jedną trasę na poniedziałek oraz wpłacamy II rata w wysokości 100 euro, (w tym jest 30 euro – tzw. koszty dewizowe)
10 kwietnia – sprawdzamy listy zwłaszcza z wybranymi trasami oraz wpłacamy III ratę w wysokości 200 zł,

Polecamy również