Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

1. DZIEŃ        Środa – 18 kwietnia

godz. 5.00 – kościół Chrystusa Króla w Rzeszowie – pakowanie bagaży i zajmowanie miejsc w autokarach.

godz. 5.30 – w kościele krótka modlitwa i błogosławieństwo na czas pielgrzymowania.

godz. 5.40 – wyjazd, jedziemy przez Barwinek, Koszyce.

Ok. 15.00 pobyt w Budapeszcie: Msza św. o 16.00 i spacer po mieście.

Ok. godz. 19.00 – wyjazd z Budapesztu, jedziemy wzdłuż Balatonu, przez Słowenię, nocny przejazd do Włoch.

2. DZIEŃ        Czwartek – 19 kwietnia

- rankiem zatrzymujemy się na poranną toaletę.

 – ok. godz. 8.30 – przyjazd do Loreto – Msza św. o 10.00, zwiedzanie Bazyliki i polskiego cmentarza. W Loreto jesteśmy do 11.30.

- w godzinach południowych zatrzymamy się nad Adriatykiem – możliwość zamoczenia nóg a nawet kąpieli.

    Tutaj podzielimy się na dwie części w zależności od wyboru trasy.

- ok. 14.30 pierwsza część uda się do Lanziano – miejscu cudu eucharystycznego a następnie do San Giovanni Rotondo. Tutaj kolacja, dla chętnych wieczorny spacer i jeden nocleg.

         Osoby, które wybiorą drugą opcje – Pompeje, po pobycie na morzem udadzą się do Subiaco – miejsca gdzie św. Benedykt przygotowywał się do wyruszenia na Monte Cassino – ok. 18.00 zakwaterowanie w hotelach we Fiugii na cztery noce, kolacja i odpoczynek.

3. DZIEŃ        Piątek – 20 kwietnia

W tym dniu pierwsza część pielgrzymki, po śniadaniu zwiedzi San Giovanni Rotondo, Górę św. Michała i cmentarz na Monte Cassino. Wieczorem zakwaterowanie w hotelach w Fiugii na trzy noce.

Druga część w tym dniu zwiedzi Monte Cassino. Pompeje, Wezuwiusz oraz sanktuarium MB Różańcowej w Pompejach.

4.   DZIEŃ        Sobota – 21 kwietnia

Śniadanie 7.30. O 8.00, wyjazd i całodzienne zwiedzanie Rzymu. Autokary dowiozą nas do stacji metra. Metrem udamy się na Piazza del Popolo. Tutaj Msza św. w kościele tytularnym kard. Dziwisza. Po Mszy w małych grupach z przewodnikiem udamy się na całodzienny spacer po starożytnym Rzymie. Zwiedzimy m.in.: bazylikę św. Jana na Lateranie, Święte Schody, Koloseum, Forum Romanum, place i fontanny rzymskie. Na ten dzień przydadzą się wygodne buty. Biorąc pod uwagę ilość pielgrzymów oraz możliwości kondycyjne podzielimy się na kilka mniejszych grup. Te grupy wyłonimy spontanicznie po Mszy św.

1. najmocniejsza – uda się do miejsc rzadko odwiedzanych.

2. wolniejsza – oprócz najbardziej znanych miejsc, uda się dodatkowo do bazyliki MB Większej, Panteonu i na Piazza Navona;

3. spacerowa – zwiedzi najważniejsze miejsca starego Rzymu.

Ok. 17.30 spotkamy się na Lateranie u św. Jana i po zwiedzeniu bazyliki, metrem udamy się do autokarów.

W tym dniu przydadzą się flagi – będą służyły jako znaki grup.

Osoby, które znają już Rzym udadzą się autokarem do Tivoli, na Mentorelle i Castel Gandolfo – zapisy na spotkaniach.

5. DZIEŃ         Niedziela – 22 kwietnia

- śniadanie 7.30.,p po śniadaniu o 8.00 wyjeżdżamy do Watykanu, gdzie spędzimy większą część dnia. Tutaj Msza św., modlitwa Anioł Pański z Papieżem. Nawiedzimy Bazylikę św. Piotra, udamy się do grobu św. Piotra i grobów papieskich, do grobu św. Jana Pawła II. W czasie wolnym – można udać się na wieżę, zakupić pamiątki. O 16.00 spotykamy się na placu św. Piotra obok kolumny i razem wracamy do autokarów. Autokary podwiozą nas do bazyliki św. Pawła za Murami. Tutaj modlitwa na grobie św. Pawła Apostoła.

6. DZIEŃ          Poniedziałek – 23 kwietnia

- rano pakujemy swoje rzeczy, śniadanie o 6.30. O 7.00 po śniadaniu wyjeżdżamy w kierunku Polski. Każdy wsiada do swojego autokaru i już za Rzymem na jednej ze stacji benzynowych przesiądziemy się na ten dzień do innych autokarów w zależności od trasy, którą wybraliśmy. W tym dniu proponujemy cztery trasy.

1. Asyż

2. Orvieto i Padwa

3. Św. Rit (Cascia i Roccaporena)

4. Wenecja. Osoby, które wybiorą Wenecję muszą liczyć się z dodatkowym kosztem związanym z wynajęciem statku oraz pokryciem kosztów tzw. wjazdówki – 15 euro

Msze św. w tym dniu w różnych sanktuariach.

Późnym wieczorem wszyscy spotykamy się koło Wenecji na dużej stacji benzynowej, wracamy do swoich autokarów, tutaj wieczorna toaleta.

7. DZIEŃ          Wtorek – 24 kwietnia

- rano pobyt na Kahlenbergu k/ Wiednia. W godzinach południowych Msza Św. w Katedrze w Ołomuńcu w Czechach.

- ok. godz. 24.00 – przyjazd do Rzeszowa przed kościół Chrystusa Króla.

 

Zakwaterowanie i wyżywienie

1. W czasie przejazdów zarówno do Rzymu jak i z powrotem do Polski własny prowiant. Na drogę powrotną zakupimy dla każdego pielgrzyma świeże bułki oraz dla każdego będzie wyśmienita kiełbasianka w słoikach z Górna oraz inne wiktuały.

2. Zakwaterowanie: w hotelach w Fiugii – górskim uzdrowisku koło Rzymu. Osoby, które wybiorą SGR jedną noc spędzą tutaj w hotelu. W każdym hotelu obiadokolacje i śniadania. Przed przyjazdem do hotelu w autokarach zostaną rozdzielone pokoje. Są one dwu i trzy osobowe, choć wyjątkowo może się trafić jakaś czwórka.

Co zabrać?
1. Kieszonkowe – sprawa osobista – wedle możliwości. Płatne są niektóre toalety – warto pomyśleć o drobnych euro. Płatne jest np. wejście na kopułę Bazyliki św. Piotra (7 euro windą, 5 euro schodami). Te miejsca zwiedzamy według uznania. W kościołach, w których będą Mszę św. zbierają składkę na utrzymanie świętych miejsc, mogą być złotówki.

2. Nie ma już żadnych granic, ale koniecznie trzeba mieć przy sobie dowód osobisty. Każdy pielgrzym w autokarze otrzyma śpiewnik. Zabrać różaniec, ubranie zarówno na nieco chłodniejsze noce, jaki i na upalne dni. Coś od deszczu. Wygodne buty. Małą poduszkę pod głowę. Okulary przeciwsłoneczne. Konieczne lekarstwa. Przewodniki turystyczne. Dobry film do autokaru na DVD. Polską flagę – najlepiej na składanej antenie. Warto pod nogi w autokarze zabrać krzesełko turystyczne. Wszyscy jesteśmy ubezpieczeni. Zalecamy, aby z Funduszu wybrać sobie kartę ubezpieczenia zdrowotnego ważną w krajach Unii. Wiele osób prosi o odprawienie intencji w różnych sanktuariach. Warto o tym pomyśleć wcześniej, gdyż w czasie pielgrzymki może nie być już możliwości. Na cmentarze w Loreto, Monte Cassino można zabrać znicz ewentualnie sztuczne kwiaty. Zwiedzamy jedynie miejsca wyszczególnione w planie. Niestety nie zwiedzimy wszystkiego we Włoszech w ciągu kilku dni. Każdy ma miejsce w swoim autokarze, ale wtedy, gdy podzielimy się w zależności od wybranego wariantu, trzeba się będzie przesiąść do innego autokaru. Bądźmy otwarci na siebie, jesteśmy rodziną pielgrzymią. Pilnujmy się nawzajem, dbajmy o zdyscyplinowanie. Uważajmy na złodziei. We Włoszech jest o tej porze ciepło – pełnia wiosny.

Termin wyjazdu:2018.04.18
Termin powrotu:2018.04.24
Ilość dni:7
Transportsamochod
Cena450 zł + 125 euro
rezerwacja Włochy Niedziela Rzeszowska
Cena zawiera:

przejazd autokarem,
4 noclegi w hotelu w Fiugii (lub 3 noclegi i 1 w SGR) pokoje 2-3 i 4 osobowe z łazienkami,
4 śniadania i 4 obiadokolacje,
opiekę pilota – księdza,
ubezpieczenie KL i NNW
TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWRANCYJNY

Cena nie zawiera:

30 EURO – KOSZTY DEWIZOWE – opłata za metro w Rzymie, autostrady, parkingi, wjazdówki do miast oraz inne opłaty związane z realizacją programu. Opłata obligatoryjna.

SPOTKANIA ORGANIZACYJNE WE ŚRODYW RZESZOWIE
dolny kościół Chrystusa Króla ul. Ks. Jałowego o 18.00:

28 lutego – weryfikujemy listy zgłoszeń oraz wpłacamy I ratę w wysokość 250 zł, i 55 euro
14 marca – wybieramy jedną trasę na poniedziałek oraz wpłacamy II rata w wysokości 100 euro, (w tym jest
30 euro – tzw. koszty dewizowe)
4 kwietnia – sprawdzamy listy zwłaszcza z wybranymi trasami oraz wpłacamy III ratę w wysokości 200 zł,

Polecamy również