Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

Włochy to niezwykłe miejsce, gdzie zaraz po Grecji narodziła się wielka cywilizacja, rozwinęła europejska nauka i kultura. Wielu naszych rodaków w XVI – XVIII w. podróżowało do Rzymu czy Padwy, aby zdobyć odpowiednie wykształcenie, dobre wychowanie. Włochy to także wspaniałe zabytki i pozostałości wielkiej cywilizacji. To także piękne krajobrazy. Krystalicznie czysta woda, zatoki z szerokimi piaszczystymi plażami, malownicze urwiska skalne wpadające do błękitnych wód Morza Tyrreńskiego. Największą i najdoskonalszą perłą Włoch jest stolica, wieczne miasto- Rzym. Miasto pełne  bogatych zabytków, urokliwych kamieniczek i niezwykłych fontann, z najsłynniejszą – Fontanną Di Trevi.  To także mnogość  kawiarenek, restauracji zachęcających do degustacji niesamowitych włoskich potraw, zaspakajających każde, nawet najbardziej wybredne podniebienie. Italia to kraj przepełniony niezwykle majestatycznymi zabytkami tak licznie przyciągającymi na wakacje turystów z całego świata. Zasmakować tu można bogactwa wspaniałych dzieł- od antycznych, greckich i rzymskich po średniowieczne, renesansowe, barokowe i współczesne.

 

 

 

DZIEŃ 1

Zbiórka (godzina zależna od miejsca zbiórki) i wyjazd w kierunku Włoch do Tarvisio. Tarvisio – zakwaterowanie, obiadokolacja  i nocleg.

 

DZIEŃ 2                 WENECJA, WERONA

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Wenecji.  Spacer z przewodnikiem – Most Westchnień, Plac św. Marka, Bazylika św. Marka , Pałac Dożów. Rejs tramwajem wodnym. Wyjazd w kierunku Werony – miasto wielkich kochanków. Dziedziniec domu Julii z najsłynniejszym balkonem świata, Palazzo del Capitano, Palazzo degli Scaligeri. Wyjazd w okolice Mediolanu, obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 3                 MEDIOLAN,

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Mediolanu. Zwiedzanie Miasta w przewodnikiem min. Katedra Narodzin św. Marii – Katedra Mediolańska jedna z najbardziej znanych budowli w Europie, Piazza del Duomo – plac katedralny, La Scala – najsłynniejsza scena operowa w Europie. Zamek Sforzów. Czas wolny. Wyjazd od hotelu w okolicach Pizy. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 4                 PIZA,  FLORENCJA

Śniadanie. wykwaterowanie z hotelu. Piza – zwiedzanie: plac Campo dei Miracoli ze słynną Krzywą Wieżą, katedra i baptysterium. Następnie przejazd do Florencji, stolicy Toskanii, znanej ze swoich renesansowych arcydzieł. Zwiedzanie miasta: kościół Santa Croce z grobowcami słynnych artystów takich, jak Michał Anioł czy Galileusz, plac Signoria, baptysterium, do którego prowadzą słynne Rajskie Wrota, katedra Santa Maria del Fiore, plac Michała Anioła ze wspaniałym widokiem na miasto. Przejazd w kierunku Asyżu.

 

DZIEŃ 5                ASYŻ, 

Śniadanie. wykwaterowanie z hotelu. Asyż – miasto św. Franciszka patrona Włoch. W programie spacer po mieście, zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka oraz Bazyliki św. Klary. Przejazd do hotelu w okolice Rzymu. Obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 6                 RZYM ANTYCZNY I BAROKOWY

Śniadanie. Zwiedzanie Rzymu z przewodnikiem:  Piazza Navona, Panteon, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie. Koloseum  starożytny amfiteatr rzymski (bez wejścia do środka), przejście wzdłuż  Forum Romanum – miejsce gdzie narodził się Rzym,  jeśli czas pozwoli zobaczymy również plac Wenecki oraz  Kapitol. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 7                  WATYKAN I RZYM CHRZEŚCIJAŃSKI

Śniadanie. Wyjazd do Rzymu spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Bazylika Św. Pawła za murami, Św. Jana na Lateranie  i  Święte Schody – dawna rezydencja papieży.  Watykan –  Bazylika Św. Piotra oraz grob bł. Jana Pawła II. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8                   PADWA

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Padwy. miasta św. Antoniego, zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego gdzie znajduje się grobowiec patrona miasta i jego relikwie. Centrum historycznego Padwy z najstarszym uniwersytetem w Europie. Przejazd na nocleg do Tarvisio. Obiadokolacja.

 

DZIEŃ 9

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd w kierunku Polski. Przyjazd na miejsce w godzinach wieczornych.

 

Termin wyjazdu:
Termin powrotu:
Ilość dni:9
Transportsamochod
Cenaod 2 050 zł
Cena zawiera:
 • transport: autokar z uchylanymi siedzeniami, klimatyzacją, video, kawiarką i WC,
 • zakwaterowanie jak w programie w pokojach 2,3, – osobowych,
 • wyżywienie jak w programie – śniadania (włoskie)  i obiadokolacje,
 • opiekę pilota,
 • opłaty tranzytowe i  wjazdowe do miast włoskich
 • ubezpieczenie KL i NNW,
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych,
Cena nie zawiera:
 • posiłki tranzytowe,
 • biletów wstępu, opłaty za przewodników lokalnych (Wenecja, Werona, Mediolan, Piza, Florencja, Asyż, Rzym, Padwa, ok. 65 euro (opłata obligatoryjna – zbierane przez pilota w dniu wyjazdu)
 • CENA JEST USTALANA KAŻDORAZOWO PRZY UWZGLĘDNIENIU MIEJSCA WYJAZDU, TERMINU, LICZBY UCZESTNIKÓW ORAZ ŻYCZEŃ KLIENTÓW
 • cena skalkulowana przy kursie EURO do 4,15 zł/euro. Jeśli kurs przekroczy 1euro  = 4,2  zł, cena ulegnie zmianie
 • program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu. W miarę możliwości czasowych, program może ulec rozszerzeniu.
Polecamy również