Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

 

 

1.DZIEŃ (czw): 01.02.2018 LUBLIN – PRZELOT – BETLEJEM
Spotkanie na lotnisku w Lublinie o godzinie 4.00. Odprawa paszportowa i bagażowa. Wylot do Tel Aviv o godzinie 6.10. Wylądowanie na miejscu o godzinie 10.50 czasu miejscowego. Spotkanie z przewodnikiem i przejazd do Betelem. Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Pole Pasterzy – gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.
2.DZIEŃ (pt): 02.02.2018 JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA
Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa – Via Dolorosa – do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą” (ok. 25 USD/os).
3.DZIEŃ (sb): 03.02.2018 JEROZOLIMA: G. OLIWNA – EMMAUS
Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster – Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Emmaus – ruiny wioski, gdzie Chrystus ukazał się swoim Uczniom po raz pierwszy po Zmartwychwstaniu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.
4.DZIEŃ (ndz): 04.02.2018 G. SYJON EIN KAREM – YAD VASHEM
Śniadanie. Zwiedzanie Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Muzeum Holokaustu: Yad Vashem. Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Przejazd do Betlejem na nocleg i obiadokolację.
5 .DZIEŃ (pn) 05.02.2018 WADI QELT- JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN – KACAR EL JAHUD – BETANIA
Śniadanie. Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) – krótki postój pod Qarantal – Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora. Dla chętnych możliwość wjazdu na Górę Kuszenia kolejką linową do Klasztoru Kuszenia (15 USD/os), Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 417 m ppm). Następnie Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Możliwość odnowienia chrztu dla Pielgrzymów w rzece Jordan – Kacar El Jahud – prawdziwe miejsce chrztu Pana Jezusa. Następnie Betania – kościół i grobowiec Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.
6. DZIEŃ (wt) 06.02. 2018 G. TABOR – TABHA-KAFARNAUM – G. BŁOGOSŁAWIEŃSTW
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na północ Izraela. Góra Tabor – Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw. szerut taxi) na miejsce Przemienienia Pańskiego. Tabha – miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga. Degustacja Ryby św. Piotra. Następnie przejazd na Górę Błogosławieństw. Na koniec rejs po Jeziorze Galilejskim. Przejazd do hotelu w Nazarecie i zakwaterowanie oraz obiadokolacja.
7. DZIEŃ (śr) 07.02.2018 NAZARET – KANA GALILEJSKA – HAJFA
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika i Grota Zwiastowania, dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Przejazd do Kany Galilejskiej – gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Następnie przejazd do Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański. Przyjazd na lotnisko Tel Aviv ok. godz. 17,00. Odprawa bezpieczeństwa, bagażowa i paszportowa. Wylot do Lublina o godz. 20.50. Przylot do Lublina ok. 23.40 i zakończenie pielgrzymki.

Termin wyjazdu:2018.02.01
Termin powrotu:2018.02.07
Ilość dni:7
Transportsamolot, samochod
CenaSPRZEDANE
rezerwacja ZIEMIA ŚWIĘTA
Cena zawiera:

przelot samolotem: Lublin – Te Aviv– Lublin, samolot rejsowy z bagaże podręcznym i głównym 20 kg
ubezpieczenie KL i NNW + pakiet rozszerzony o choroby przewlekłe,
na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem,
opiekę przewodnika polskojęzycznego,
zakwaterowanie w hotelach klasy turystycznej (***) ze śniadaniem i obiadokolacją, pokoje 2-3 osobowe z łazienką,
wjazd taksówką na Górę Tabor,
rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim,
codzienne Msze św. i opiekę duchową na całej trasie pielgrzymki.
Tour Guide – system nagłaśniający,
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

dopłata do pokoju jednoosobowego: 190 USD/os.
napoje do obiadokolacji inne niż woda,
wycieczki fakultatywne opisane w programie m.in. „Jerozolima nocą”, „Góra Kuszenia”
taca pielgrzymów zbierana na Mszach św.,

bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
oraz zwyczajowe napiwki oraz Ryba Św. Piotra: 130 USD oddzielnie płatne u przewodnika lub osoby koordynującej wyjazd po przylocie do Izraela. Opłata bezzwrotna

zastrzegamy sobie zmiany w programie na zasadzie przestawień kolejności zwiedzania
CENA OBLICZONA PRZY KURSIE USD MAX
1 USD= 3,7 ZŁ

Polecamy również