Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

1.DZIEŃ  2.09.19                     RZESZÓW –  PRZELOT – BETLEJEM

Spotkanie na lotnisku w Rzeszowie  o godzinie 3.50. Odprawa paszportowa i bagażowa. Wylot do Tel Avivu o godzinie 05:50. Wylądowanie na miejscu o godzinie 10.25 czasu miejscowego. Spotkanie z przewodnikiem i przejazd do Betlejem. Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Pole Pasterzy – gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

2.DZIEŃ  3.09.19                     JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA

Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa – Via Dolorosa – do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą” (ok. 25 USD/os).

3.DZIEŃ 4.09.19                      JEROZOLIMA: G. OLIWNA – EMMAUS

Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster – Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi.Emmaus – ruiny wioski, gdzie Chrystus ukazał się swoim Uczniom po raz pierwszy po Zmartwychwstaniu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

4.DZIEŃ  5.09.19                     G. SYJON       EIN KAREM – YAD VASHEM

Śniadanie. Zwiedzanie Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Muzeum Holokaustu: YadVashem. Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Przejazd do Betlejem na nocleg i obiadokolację.

5 .DZIEŃ  6.09.19        WADI QELT- JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN – KACAR EL JAHUD – BETANIA

Śniadanie. Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) – krótki postój pod Qarantal – Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora. Dla chętnych możliwość wjazdu na Górę Kuszenia kolejką linową do Klasztoru Kuszenia (15 USD/os), Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 417 m ppm). Następnie Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Możliwość odnowienia chrztu dla Pielgrzymów w rzece Jordan – Kacar El Jahud – prawdziwe miejsce chrztu Pana Jezusa. Następnie Betania – kościół i grobowiec Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

6. DZIEŃ 7.09.19                     G. TABOR – TABHA-KAFARNAUM – G. BŁOGOSŁAWIEŃSTW

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na północ Izraela. Góra Tabor – Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw. szerut taxi) na miejsce Przemienienia Pańskiego. Tabha – miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga. Dla chętnych degustacja Ryby św. Piotra (w cenie 20 USD/ os). Następnie przejazd na Górę Błogosławieństw. Na koniec rejs po Jeziorze Galilejskim. Przejazd do hotelu w Nazarecie i zakwaterowanie oraz obiadokolacja.

7. DZIEŃ 8.09.19                     NAZARET – KANA GALILEJSKA – HAJFA

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika i Grota Zwiastowania, dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina.  Przejazd do Kany Galilejskiej – gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Następnie przejazd do Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański. Przyjazd na lotnisko Tel Aviv ok. godz. 18,00. Odprawa bezpieczeństwa, bagażowa i paszportowa. Wylot do Rzeszowa o godz. 21:15.

8. DZIEŃ 9.09.19                     RZESZÓW

Przylot do Rzeszowa   ok. 00:05 i zakończenie pielgrzymki.

Termin wyjazdu:2019.09.02
Termin powrotu:2019.09.09
Ilość dni:8
Transportsamolot, samochod
Cena1290 PLN + 490 USD
Cena zawiera:

- przelot samolotem: Rzeszów – Tel Aviv– Rzeszów, samolot rejsowy
– ubezpieczenie KL i NNW +pakiet rozszerzony o choroby przewlekłe,
– na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem,
– opiekę przewodnika polskojęzycznego,
– zakwaterowanie w hotelach klasy turystycznej (***) ze śniadaniem i obiadokolacją, pokoje 2-3 osobowe z łazienką,
– wjazd taksówką na Górę Tabor,
– rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim,
codzienne Msze św. i opiekę duchową na całej trasie pielgrzymki.
Tour Guide – system nagłaśniający,
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

- dopłata do pokoju jednoosobowego: 190 USD/os.
– napoje do obiadokolacji inne niż woda,
– wycieczki fakultatywne opisane w programie m.in. „Jerozolima nocą”, „Góra Kuszenia”
– taca pielgrzymów zbierana na Mszach św.,
– 130 USD – bilety wstępów do zwiedzanych obiektów oraz zwyczajowe napiwki, oddzielnie płatne u przewodnika lub osoby koordynującej wyjazd po przylocie do Izraela. Opłata bezzwrotna

- zastrzegamy sobie zmiany w programie na zasadzie przestawień kolejności zwiedzania
ZGŁOSZENIA PRZYJMUJE:
Matteo Travel tel. 504 189 508
Zaliczka po zapisaniu się na listę w wysokości 1000 zł na niżej podane konto.
II rata w wysokości 290zł i 490 USD płatna do dnia 2.08.2019 r.
Paszport musi być ważny jeszcze minimum 6 miesięcy od daty planowanego wylotu.
Wpłaty w PLN: Bank PKO BP SA: 87 1020 4391 0000 6402 0108 7113

Polecamy również