Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

1.DZIEŃ           8.07.19                        RZESZÓW – TEL AVIV, CEZAREA NADMORSKA , HAJFA, G. TABOR, KANA

Zbiórka uczestników pielgrzymki na lotnisku Rzeszów – Jasionka o godz. 3:30.Odprawa celno – paszportowa. Przylot do Tel Avivu o godz. 5:50. Przylot o godz, 10:25. Przejazd do Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa. Po drodze Cezarea Nadmorska – akwedukt z czasów rzymskich. Następnie wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw szerut taxi) na górę Tabor. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie/Tyberiadzie.

2.DZIEŃ           9.07.19            CEZAREA FILIPOWA (BANIAS)

Po śniadaniu ruszymy w kierunku Cezarei Filipowej- Banias- rezerwat przyrody ze słynnym wodospadem, zaliczany jest on do najpiękniejszych miejsc północnego Izraela. To tutaj znajduje się źródło rzeki Jordan. Strumyk Banias wytryskuje u podstawy góry Hermon-najwyższej góry Izraela. Według ewangelistów św. Mateusza i św. Marka w okolicy Cezarei Filipowej Chrystus przepowiedział św. Piotrowi, że zostanie on najważniejszym z apostołów (Mt 16,13; Mk 8,27. Następnie udamy się  do Doliny Hula znajdującej się pomiędzy Wzgórzami Galilei oraz Wzgórzami Golan. Zobaczymy  grotę Pana nad źródłem Jordanu, resztki budowli Heroda Wielkiego i Filipa, budowle miasta krzyżowców (cytadela, dwie wieże, dwie bramy miejskie i młyn wodny). Następnie odwiedzimy starożytną miejscowość- Gamli, która położona jest na Wzgórzach Golan i często nazywana jest Masadą Północy.  Powrót do hotelu i obiadokolacja i nocleg.

3.DZIEŃ           10.07.19          NAZARET, MAGDALA, TABHA, KAFARNAUM, G.BŁOGOSŁAWIEŃSTW

Po śniadaniu w Nazarecie zwiedzimy Bazylikę i Grotę Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Następnie przejedziemy dookoła Jeziora Galilejskiego i zobaczymy  Górę Błogosławieństw, Tabhę – miejsce prymatu Piotra i Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga. Następnie weźmiemy udział w rejsie po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Odwiedzimy Magdalę – miejsce pochodzenia Marii Magdaleny. Przejazd do Betlejem. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

4.DZIEŃ           11.07.19          JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA  

Po śniadaniu przejedziemy do Jerozolimy – przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa – Via Dolorosa – do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

  5.DZIEŃ         12.07.19          BETANIA, WADI QELT, JERYCHO, GÓRA KUSZENIA, KACAR EL JAHUD, MORZE MARTWE

Śniadanie. Przejedziemy do Betanii, gdzie znajduje się kościół i grobowiec Łazarza, następnie przejedziemy do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycha (najstarsze miasto świata) -tam  krótki postój pod Qarantal – Górą Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora. Dla chętnych będzie możliwość wjazdu na Górę Kuszenia kolejką linową do Klasztoru Kuszenia (15 USD/os). Dalej przejedziemy do  Kacar El Jahud – prawdziwego miejsca chrztu Pana Jezusa, gdzie będzie możliwość odnowienia chrztu  w rzece Jordan. Po południu plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 417 m ppm). Powrót do hotelu i obiadokolacja

6.DZIEŃ           13.07.19          G. OLIWNA – BETLEJEM

Śniadanie. Następnie wjazd na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Zwiedzanie kościoła Pater Noster – Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Kościół In Galicantu Zwiedzanie Betlejem – Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą” (ok. 25 USD/os).

7.DZIEŃ           14.07.19          EIN KAREM –  G. SYJON

Śniadanie. Przejazd do Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Pole Pasterzy – gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Następnie Góra Syjon w Jerozolimie – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Około godz.16:30 przejazd na lotnisko w Tel Aviv i wylot do Rzeszowa o godz. 21:15. Przylot do Rzeszowa o godz. 00:05 i zakończenie pielgrzymki.

 

Termin wyjazdu:2019.07.08
Termin powrotu:2019.07.14
Ilość dni:7
Transportsamolot, samochod
Cena990 zł + 630 USD
Cena zawiera:

- przelot samolotem: Rzeszów – Tel Aviv – Rzeszów
– ubezpieczenie KL i NNW,
– ubezpieczenie KL od chorób przewlekłych – pakiet rozszerzony,
– na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem,
– opiekę przewodnika polskojęzycznego,
– zakwaterowanie w hotelach ze śniadaniem i obiadokolacją, pokoje 2 – 3 osobowe z łazienką,
– rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim.
– Składka na turystyczny fundusz gwarancyjny.
– System nagłośnienia tour guide
– Codzienna msza Święta
– Wstęp do Parków Narodowych w Izraelu

Cena nie zawiera:

- dopłata do pokoju jednoosobowego: 190 USD/os.
– napoje do obiadokolacji inne niż woda,
– wycieczki fakultatywne opisane w programie m.in. „Góra Kuszenia”, Ryba Św. Piotra
– taca pielgrzymów zbierana na Mszach św.

140 USD – BILETY WSTĘPÓW DO ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW ORAZ ZWYCZAJOWE NAPIWKI: ODDZIELNIE PŁATNE U PRZEWODNIKA LUB OSOBY KOORDYNUJĄCEJ WYJAZD PO PRZYLOCIE DO IZRAELA. OPŁATA BEZZWROTNA, OBOWIĄZKOWA
Zastrzegamy sobie zmiany w programie na zasadzie przestawień kolejności zwiedzania lub ze względu na sytuację polityczną – społeczną. CENA OBOWIĄZUJE PRZY GRUPIE MIN 43 OSÓB

Polecamy również