Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

1. DZIEŃ czw. 7.02.2019                    LUBLIN –  PRZELOT

Spotkanie na lotnisku w Lublinie o godzinie 04:00. Odprawa bagażowo – paszportowa. Wylot o godzinie 06:10 i przelot do Tel Aviv. Po wylądowaniu o godzinie 10:50  kontrola paszportowa i odbiór bagażu.

Przejazd do Ein Karem. Zwiedzanie: Kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Następnie przejazd na Pole Pasterzy – gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Przejazd do hotelu w Betlejem. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2. DZIEŃ pt. 8.02.2019                       JEROZOLIMA: G. OLIWNA – G. SYJON

Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster – Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu.

3. DZIEŃ sob. 9.02.2019                    JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA

Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa – Via Dolorosa – do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą” (ok. 25 USD/os).

4. DZIEŃ niedz. 10.02.2019               NAZARET – KANA GALILEJSKA

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na północ Izraela. Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika i Grota Zwiastowania, dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina.  Przejazd do Kany Galilejskiej – gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Przejazd do hotelu w Nazarecie, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

5. DZIEŃ pon. 11.02.2019                  G. TABOR – G. BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA- KAFARNAUM

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw. szerut taxi) na górę Tabor. Następnie przejazd dookoła Jeziora Galilejskiego: Góra Błogosławieństw, Tabha – miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Dla chętnych możliwość degustacji ryby św. Piotra (ok. 20 USD/os). Przejazd do hotelu w Betlejem, zakwaterowanie oraz obiadokolacja.

6. DZIEŃ wt. 12.02.2019      WADI QELT- JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN – KACAR EL JAHUD – BETANIA

Śniadanie. Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) – krótki postój pod Qarantal – Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora. Dla chętnych możliwość wjazdu na Górę Kuszenia kolejką linową do Klasztoru Kuszenia (15 USD/os). Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 417 m ppm). Następnie Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Możliwość odnowienia chrztu dla Pielgrzymów w rzece Jordan – Kacar El Jahud – prawdziwe miejsce chrztu Pana Jezusa. Następnie Betania – kościół. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

7. DZIEŃ śr. 13.02.2019                      BETLEJEM – WYLOT

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie Betlejem: Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny. Jeśli będzie możliwość to wizyta w klasztorze Sióstr Karmelitanek na Wzgórzu Dawida. Przejazd na lotnisko. Odprawa bagażowo – paszportowa. Wylot do kraju o godzinie 20:50. Lądowanie w Lublinie o godzinie 23:40. Zakończenie.

Termin wyjazdu:2019.02.07
Termin powrotu:2019.02.13
Ilość dni:7
Transportsamolot, samochod
Cena380 USD + 1600 PLN
Cena zawiera:

- przelot samolotem: Lublin – Tel Aviv – Lublin,
– bagaż rejestrowany,
– ubezpieczenie KL i NNW,
– ubezpieczenie KL od chorób przewlekłych – pakiet rozszerzony,
– na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem,
– opiekę przewodnika polskojęzycznego,
– zakwaterowanie w hotelach klasy turystycznej (***) ze śniadaniem i obiadokolacją, pokoje 2-3 osobowe z łazienką,
– wjazd taksówką na Górę Tabor,
– rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim.
– składka na turystyczny fundusz gwarancyjny.
– system nagłośnienia tour guide

Cena nie zawiera:

- dojazd i powrót z lotniska,
– dopłata do pokoju jednoosobowego: 230 USD/os.
– napoje do obiadokolacji inne niż woda,
– wycieczki fakultatywne opisane w programie m.in. „Jerozolima nocą”, „Góra Kuszenia”, Ryb św. Piotra
– taca pielgrzymów zbierana na Mszach św.,

140 USD – BILETY WSTĘPÓW DO ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW ORAZ ZWYCZAJOWE NAPIWKI, ODDZIELNIE PŁATNE U PRZEWODNIKA LUB OSOBY KOORDYNUJĄCEJ WYJAZD PO PRZYLOCIE DO IZRAELA – OPŁATA OBLIGATORYJNA,
Zastrzegamy sobie możliwość zmiany daty wylotu i powrotu pielgrzymki.

Polecamy również