Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

 

 

1.     DZIEŃ 29.11.2019             KRAKÓW-TEL AVIV

Spotkanie na lotnisku w Krakowie o godz.7:20. Wylot do Tel Avivu o godz. 10:20 i lądowanie o godz.14:45. Przejazd do Betlejem. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

2.     DZIEŃ 30.11.2019             BETLEJEM, GROTA MLECZNA, BAZYLIKA NARODZENIA, JEROZOLIMA:DROGA KRZYŻOWA

Śniadanie. Wizyta w  Grocie Mlecznej, Grocie św. Hieronima w kościele św. Katarzyny. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie. Przejazd od Jerozolimy i zwiedzanie Kościoła Św. Anny, Via Dolorosa (przejście Drogą Krzyżową), Zwiedzanie Bazyliki Grobu Pańskiego. Zejście pod Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu w Betlejem, obiadokolacja, nocleg. 

3.     DZIEŃ 1.12.2019               ALLENBY BRIDGE, G.NEBO, MADABA, AMMAN

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Allenby Bridge – most Króla Husajna jest mostem, który umożliwia przekroczenie rzeki Jordan i łączy miasto Jerycho na Zachodnim Brzegu z Jordanią – przekroczenie granicy z Jordania. Przejazd na Górę Nebo, gdzie zmarł Mojżesz, a następnie do Madaby – miejsca słynącego z przepięknych bizantyjskich mozaik. Przejazd do Ammanu i zwiedzanie miasta. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

4.     DZIEŃ 2.12.2019               PETRA

Śniadanie. Przejazd do Petry – turystycznej „perły” Jordanii i zwiedzanie– spacer przez Kanion Siq, który prowadzi do pięknie zachowanego miasta Nabateńczyków. Zwiedzanie dostępnych zabytków wykutych w skale, które mienią się w pięknych kolorach. Powrót do hotelu w Ammanie, obiadokolacja i nocleg.

5.     DZIEŃ 3.12.2019               GÓRA TABOR, KANA GALILEJSKA, NAZARET

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przekroczenie granicy jordańsko-izraelskiej. Następnie przejazd na Górę Tabor. Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw. szerut taxi) na miejsce Przemienienia Pańskiego. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Następnie zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i Grota Zwiastowania, dom św. Józefa, miejsce gdzie mieszkała Święta Rodzina. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

6.     DZIEŃ 4.12.2019               TABHA, GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW, KAFARNAUM

Śniadanie. Przejazd wzdłuż Jeziora Galilejskiego:, Tabha – miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Góra Błogosławieństw, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewem i tańcami. Dla chętnych możliwość degustacji ryby św. Piotra (ok. 20 USD/os). Przejazd do Betlejem. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

7.     DZIEŃ 5.12.2019               GÓRA SYJON, GÓRA OLIWNA

Śniadanie. Góra Oliwna: Pater Noster. panorama na stare miasto oraz Dominus Flevit ,Ogród Oliwny, Kościół Wszystkich Narodów-Getsemani.  Góra Syjon w Jerozolimie – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem

8.     DZIEŃ 6.12.2019               POWRÓT DO POLSKI 

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko. O godz. 6:30 wylot do Krakowa, lądowanie o godz. 9:15. Zakończenie pielgrzymki.

 

Termin wyjazdu:2019.11.29
Termin powrotu:2019.12.06
Ilość dni:8
Transportsamolot, samochod
Cena1550 PLN + 600 USD
Cena zawiera:

- Przelot samolotem (EL AL) na trasie: Kraków-Tel Awiw-Kraków
– ubezpieczenie KL od chorób przewlekłych – pakiet rozszerzony (na terenie Izraela, Palestyny i Jordanii – nie dotyczy przelotów)
– na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem,
– opiekę przewodnika polskojęzycznego,
– noclegi w hotelach klasy turystycznej (***) ze śniadaniem, obiadokolacją, pokoje 2 – 3 osobowe z łazienką,- Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
– System nagłaśniający Tour Guide

Cena nie zawiera:

- dopłata do pokoju jednoosobowego:
250 USD/os.
– napoje do obiadokolacji inne niż woda,
– wycieczki fakultatywne opisane w programie m.in. „Jerozolima nocą”, „Ryba Św. Piotra”
– taca pielgrzymów zbierana na Mszach św.,
– 50 USD – BILETY WSTĘPÓW DO ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW ORAZ ZWYCZAJOWE NAPIWKI, ODDZIELNIE PŁATNE U PRZEWODNIKA LUB OSOBY KOORDYNUJĄCEJ WYJAZD PO PRZYLOCIE DO IZRAELA – OPŁATA OBLIGATORYJNA,

- W przypadku zmian godzin samolotu zmianie może ulec program i cena.

Polecamy również