Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

Dzień 1:                 PRZELOT DO IZRAELA

Spotkanie pielgrzymów na lotnisko i odprawa celno – paszportowa. Przelot do Izraela. W godzinach wieczornych przylot do Tel Avivu. Powitanie na lotnisku i spotkanie z przewodnikiem. Przejazd do hotelu na północy Izraela. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2:                G. BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA – KAFARNAUM – NAZARET

Śniadanie. Przejazd dookoła Jeziora Galilejskiego: Góra Błogosławieństw, Tabha – miejsce prymatu Piotra i kościół Rozmnożenia Ryb i Chleba, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim. Dla chętnych możliwość degustacji ryby św. Piotra (ok. 20 USD/os). Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Obiadokolacja. Nocleg na północy Izraela.

Dzień 3:                G. TABOR – KANA – EIN KAREM – YAD VASHEM

Śniadanie. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus przemienił wodę w wino: możliwość zakupu wina. Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw szerut taxi) na górę Tabor. Przejazd do Betlejem. Po drodze zwiedzanie Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem. Przejazd do Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrziciela). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 4:                 BETLEJEM – JEROZOLIMA

Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem – Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Pole Pasterzy – gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Przejazd do Jerozolimy. Kotel Maarawi (Ściana Płaczu). Góra Syjon: Kościół Zaśnięcia NMP, Wieczernik, Grób Króla Davida. Kościół In Galicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Możliwość wyjazdu na wycieczkę „Jerozolima nocą” (ok. 25 USD/os).

Dzień 5:                 MORZE MARTWE – QUMRAN – JERYCHO – AQABA (JORDANIA)

Śniadanie. Wyjazd na pustynię Judzką. Panorama na Wadi Kelt – najpiękniejszy kanion tego regionu. Przejazd do Jerycha (najstarszego miasta świata) – krótki postój pod Qarantal – Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora. Dla chętnych możliwość wjazdu na Górę Kuszenia kolejką linową (ok. 15 USD/os). Możliwość zakupu kosmetyków z Morza Martwego. Następnie Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Kąpiel w Morzu Martwym (największa depresja na świecie – 417 m ppm). Przejazd na granicę Izraelsko – Jordańską. Obiadokolacja i nocleg w Aqabie.

Dzień 6:                 PETRA – PUSTYNIA WADI RUM

Śniadanie. Wizyta w Petrze – spacer przez kanion Siq, który prowadzi do pięknie zachowanego miasta Nabateńczyków. Zwiedzanie dostępnych zabytków wykutych w skale, które mienią się w pięknych kolorach. Skarbiec Faraona, rzymski amfiteatr, królewskie grobowce wykute w różowym piaskowcu i szereg innych atrakcji. Po południu jeep safari po pustyni Wadi Rum. Obiadokolacja i nocleg w Petrze.

Dzień 7:                 MADABA – G. NEBO – AMMAN

Śniadanie. Przejazd do do Madaby i zwiedzanie kościoła św. Jerzego – podziwianie mozaik z czasów bizantyjskich, w tym z pochodzącej z VI w. n.e. sławnej mapy Palestyny. na której można odnaleźć m.in. Nil, Morze Martwe i Jerozolimę z Bazyliką Grobu Świętego. Mozaikę wykonano ok. 560 r. n.e. z ponad dwu milionów elementów i pierwotnie miała oszałamiające rozmiary: 25 x 5 m. Bani Hamid (pokaz wyrobu mozaik i możliwość zakupu rękodzielnictwa) oraz wjazd na Górę Nebo gdzie zmarł Mojżesz. Obiadokolacja. Nocleg w Ammanie.

Dzień 8:                AMMAN– DŻERASZ – KACAR EL JAHUD

Śniadanie. Zwiedzanie Ammanu: pozostałości starożytnej Filadelfii, rzymski amfiteatr, cytadela z fragmentami rzymskich, bizantyńskich i arabskich budowli, świątynia Herkulesa i fortyfikacje odnowione przez Umajjadów. Przejazd do Dżerasz – zwiedzanie pięknie zachowanego rzymskiego miasta (dwa teatry, niecodzienne owalne forum, świątynie, kościoły, targowisko i łaźnie). Przejazd do granicy z Izraelem. Odprawa graniczna. Przejazd do hotelu w Betlejem. Po drodze Kacar El Jahud – możliwość odnowienia sakramentu chrztu w rzece Jordan. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9:                JEROZOLIMA

Śniadanie. Wjazd na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Zwiedzanie kościoła Pater Noster – Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej. Stacje Drogi Krzyżowej – Via Dolorosa i Bazylika Grobu Pańskiego. Wyjazd na lotnisko Ben Gurion. Odlot w godzinach wieczornych. Przylot na lotnisko i zakończenie pielgrzymki.

 

Termin wyjazdu:
Termin powrotu:
Ilość dni:9
Transportsamolot
Cenaod 4 290 zł
Cena zawiera:
 • przelot do Tel Avive i z powrotem,
 • na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem
 • polskojęzyczny przewodnik,
 • 8 noclegów w hotelach klasy turystycznej(***) ze śniadaniem i obiadokolacją pokoje 2-3 osobowe z łazienką.
 • taksówki na Górę Tabor
 • prom po Jeziorze Galilejskim
 • Ubezpieczenie KL, NNW i bagaż
 • Ubezpieczenie od chorób przewlekłych,

 

Cena nie zawiera:
 • Niektóre wstępy oraz zwyczajowe napiwków a także wizę jordańską. W związku z tym na miejscu przewodnikowi należy zapłacić 145 UDS – opłata obligatoryjna.
 • Napoje do kolacji płatne dodatkowo.
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji.
 • lunche
 • prywatne wydatki
 • wycieczki fakultatywne opisane w programie („Jerozolima nocą”, „Góra Kuszenia” itp)
 • inne nie objęte programem
 • Z uwagi na zmiany w cenach paliw oraz opłat lotniskowych, cena może ulec zmianie. Na miesiąc przed wylotem linie lotnicze aktualizują koszty przelotu – co może wpłynąć na cenę.
 • Cena skalkulowana przy kursie $ do 3,1 zł/$. Jeśli kurs przekroczy 1$ = 3,2  zł, cena ulegnie zmianie
 • Paszport ważny minimum 6 miesięcy – proszę podać datę ważności przed odlotem.
 • Osoby z wizą libijską, libańską i syryjską winny wymienić paszport gdyż może się zdarzyć, iż nie zostaną wpuszczone na teren Izraela.
 • W czasie pielgrzymki wizyta w betlejemskim sierocińcu, prowadzonym przez polskie Siostry Elżbietanki (mile widziane podarunki dla dzieci i sióstr).
 • W związku z lotami czarterowymi informujemy, że dokładna godzina wylotu może ulec zmianie o ± 24 godziny.
 • Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu.
Polecamy również