Rezerwacja wstępna wycieczki zamknij

Imię:*

Nazwisko:*

Email:*

Telefon:

Uwagi do rezerwacji:*

Poleć wycieczkę zamknij

Adres email

 

1.Dzień 2.03.19 POLSKA – TEL AVIV 

Wylot z Rzeszowa o godz…..Przylot do Tel Aviv, spotkanie z przewodnikiem i przejazd do Betlejem, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2.Dzień 3.03.19 EIN KAREM – YAD VASHEM – G. SYJON

Śniadanie. Przejazd do Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem.  Pole Pasterzy – gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Następnie Góra Syjon w Jerozolimie – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

3.Dzień 4.03.19  G. OLIWNA – BETLEJEM

Śniadanie. Następnie wjazd na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Zwiedzanie kościoła Pater Noster – Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Kościół In Galicantu Zwiedzanie Betlejem – Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą” (ok. 25 USD/os).

4.Dzień 5.03.19         WADI QELT – JERYCHO KACAR EL JAHUD – MORZE MARTWE – QUMRAN – BETANIA

Śniadanie. Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) – krótki postój pod Qarantal – Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora. Dla chętnych możliwość wjazdu na Górę Kuszenia kolejką linową do Klasztoru Kuszenia (15 USD/os). Przejazd do Kacar El Jahud – prawdziwego miejsca chrztu Pana Jezusa. Możliwość odnowienia chrztu dla Pielgrzymów w rzece Jordan. Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 417 m ppm). Następnie Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Betania – kościół i grobowiec Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

5.Dzień 6.03.19 JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA

Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa – Via Dolorosa – do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

6.Dzień 7.03.19 CEZAREA – HAJFA – G. TABOR – KANA

Śniadanie. Przejazd do Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa. Po drodze Cezarea Nadmorska – akwedukt z czasów rzymskich. Następnie wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw szerut taxi) na górę Tabor. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie/Tyberiadzie.

7.Dzień 8.03.19 TABHA – G. BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM  – NAZARET

Śniadanie. Przejazd dookoła Jeziora Galilejskiego: Góra Błogosławieństw, Tabha – miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Degustacji ryby św. Piotra. Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie/Tyberiadzie.

8.Dzień 9.03.19 TLV – WYLOT

Śniadanie w postaci ciastek, kawy i herbaty. Przejazd na lotnisko i wylot do kraju o godz.5:20. Przylot do Warszawy do godz.8:25 i powrót autokarem do Rzeszowa. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

 

 

 

 

Termin wyjazdu:2019.03.02
Termin powrotu:2019.03.09
Ilość dni:8
Transportsamolot, samochod
Cena990 PLN +630 USD
Cena zawiera:

przelot samolotem
powrót autokarem z lotniska w Warszawie do Rzeszowa
ubezpieczenie KL i NNW + pakiet rozszerzony
o choroby przewlekłe + OC
na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem,
opiekę przewodnika polskojęzycznego,
zakwaterowanie w hotelach klasy turystycznej (***) ze śniadaniem i obiadokolacją, pokoje 2-3 osobowe z łazienką,
wjazd taksówką na Górę Tabor,
rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim,

Cena nie zawiera:

Dodatkowo płatne:
bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
oraz zwyczajowe napiwki, ryba św Piotra : 130 USD oddzielnie płatne u przewodnika lub osoby koordynującej wyjazd po przylocie do Izraela – opłata obligatoryjna

Dojazd i powrót z lotniska w Rzeszowie
dopłata do pokoju jednoosobowego: 190 USD/os.
napoje do posiłków,
wycieczki fakultatywne opisane w programie m.in. „Jerozolima nocą”, „Góra Kuszenia”, taca pielgrzymów zbierana na Mszach św.,

Zadatek po zapisaniu się na listę w wysokości 700 zł na niżej podane konto.
Paszport musi być ważny jeszcze minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu
Wpłaty w PLN: Bank PKO BP SA: 87 1020 4391 0000 6402 0108 7113
Wpłaty w USD: Bank PKO BP SA: 60 1020 4391 0000 6702 0112 7901, SWIFT (BIC): BPKOPLPW

Polecamy również