4 czerwca 2020

Kiedy można bezpiecznie podróżować do Włoch?

Włochy są gotowe na przyjęcie zagranicznych turystów i zapewnienie im bezpieczeństwa. Włoski minister zapowiedział, że od środy, 3 czerwca otwarto granice poszczególnych regionów. Również turyści ze strefy Schengen, przyjeżdżający do Włoch nie będą musieli poddawać się kwarantannie. "Jest to również ważne przesłanie, zapewnienie, które dajemy całemu światu jako Włochy. Kraj, który się ponownie otwiera i przygotowuje się do powrotu do normalności". - napisał włoski minister na Facebooku.


3 czerwca 2020  

Kiedy będą otworzone granice?

W połowie czerwca można będzie się spodziewać rządowych rekomendacji dotyczących wyjazdów zagranicznych - poinformował wiceminister zdrowia, Janusz Cieszyński. Wiceminister zdrowia wyraził przekonanie, że wkrótce większość krajów zniesie ograniczenia dla przyjeżdżających z Polski. Wczoraj na taki krok zdecydowały się Czechy, wcześniej m.in. Grecja (oprócz przylatujących z lotniska w Katowicach-Pyrzowicach). Rekomendacje związane z wyjazdami zagranicznymi będą przedstawiane mniej więcej w połowie czerwca. Wtedy odniesiemy się też do wszystkich innych przypadków, sytuacji w innych krajach - mówił wiceminister zdrowia, podczas konferencji prasowej.
Minister spraw zagranicznych, Jacek Czaputowicz, podczas swojej wizyty w Tallinie stwierdził, że otwarcie granic jest kwestią dni, może tygodni. Jesteśmy na dobrej drodze i mam nadzieję, że w ciągu najbliższych tygodni restrykcje będą znoszone, a podróżowanie będzie możliwe jeszcze przed wakacjami - mówił Czaputowicz. Razem z szefami dyplomacji krajów bałtyckich stwierdził, że otwarcie granic jest możliwe jeszcze przed wakacjami.


2 czerwca 2020

Władze Czech zezwolą na wjazd obywateli z krajów, które zostały uznane za te o niskim ryzyku rozprzestrzeniania się koronawirusa - poinformowało czeskie Ministerstwo Zdrowia. Nie będą oni musieli przechodzić kwarantanny, ani zgłaszać swojego przyjazdu w oddziałach czeskiego odpowiednika Sanepidu. Wśród tych krajów została wymieniona także Polska. System wyznaczający kraje bezpieczne do podróżowania został zatwierdzony przez rząd, a wjazd z krajów niskiego ryzyka będzie możliwy od 15 czerwca.


24 maja 2020

Turyści będą mogli wjeżdżać do Grecji bez konieczności robienia testów na koronawirusa ani odbywania czternastodniowej kwarantanny. Międzynarodowe połączenia zostaną przywrócone 1 lipca. 


21 maja 2020

Z dniem 1 czerwca zostanie zniesiony obowiązek kwarantanny przy podróżach między Bułgarią, Serbią i Grecją. Oczekuje się, że wkrótce do grupy dołączy Rumunia. Bardzo zaawansowane są także rozmowy między Bułgarią, Austrią i Niemcami.


NASZE AKTUALNE OFERTY PIELGRZYMEK
DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH

Dysponujemy wolnymi miejscami na poniższe pielgrzymki.
Jest możliwość dopisania się do konkretnej grupy.
Zainteresowanych prosimy o kontakt z biurem Matteo Travel.

Aby zobaczyć szczegóły wyjazdu należy kliknąć na wybraną pielgrzymkę.


ROK 2020

Ostatnie 7 wolnych miejsc na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii:

Wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej:


ROK 2021

Możliwość dołączenia do następujących grup: