Jedna idea, jedna pasja, wielu ludzi...

Ponad 40 tysięcy zadowolonych klientów

ORŁY TURYSTYKI 2020 - Ocena 9.8/10 w oparciu o opinie klientów

Powrót na stronę główną biura podróży.
biuro@matteotravel.pl
Rzeszów, ul. Władysława Reymonta 12a

 

 

Co jest przedmiotem ubezpieczenia?

 

Ochrona jest dostępna w wariantach ubezpieczenia różniących się zakresem ochrony, wysokością sum ubezpieczenia i sum gwarancyjnych oraz ich podlimitami, i może obejmować następujące ryzyka:

  1. następstwa nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku w czasie podróży zagranicznej (koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance) – KL; suma ubezpieczenia w zależności od wariantu do: 10 000 EUR, 20 000 EUR, 30 000 EUR, 50 000 EUR;

  2. następstwa nieszczęśliwych wypadków w czasie podróży zagranicznej (trwały uszczerbek na zdrowiu, śmierć) – NNW; suma ubezpieczenia w zależności od wariantu: 2000 EUR, 4000 EUR.

Ryzyka fakultatywne za opłatą dodatkowej składki:

  1. wyrządzenie w życiu prywatnym w trakcie podróży zagranicznej czynem niedozwolonym osobom trzecim szkód osobowych (śmierć, uszkodzenie ciała, rozstrój zdrowia) lub szkód rzeczowych (uszkodzenie lub zniszczenie mienia) – OC; suma gwarancyjna dla każdego wariantu 50 000 EUR;

  2. wyrządzenie szkód osobom trzecim w trakcie podróży zagranicznej w związku z uprawianiem określonych sportów amatorskich; suma gwarancyjna 10 000 EUR (szkody rzeczowe – do 10% sumy gwarancyjnej);

  3. utrata, zniszczenie lub uszkodzenie bagażu podróżnego podczas podróży zagranicznej wskutek zdarzeń wskazanych w OWU – BP; suma ubezpieczenia w zależności od wariantu do: 200 EUR, 400 EUR;

  4. utarta, zniszczenie lub uszkodzenie sprzętu sportowego stanowiącego własność Ubezpieczonego podczas podróży zagranicznej wskutek zdarzeń wskazanych w OWU; suma ubezpieczenia dla każdego wariantu do 700 EUR.

 

 

Czego nie obejmuje ubezpieczenie?

 

Następstw amatorskiego uprawiania sportów letnich i zimowych, uprawiania sportów wysokiego ryzyka, sportów ekstremalnych, zawodowego ani wyczynowego uprawiania sportów (o ile nie została opłacona dodatkowa składka).

  • Następstw wykonywania pracy fizycznej za granicą.
  • Następstw chorób przewlekłych i nowotworowych w ubezpieczeniu KL i NNW (o ile nie została opłacona dodatkowa składka).
  • Uszczerbków, które nie są zawarte w tabeli stopnia trwałego uszczerbku na zdrowiu zawartej w treści OWU (w ubezpieczeniu NNW).
  • Szkód, których wartość nie przekracza równowartości 250 EUR (w ubezpieczeniu OC).

 

Jakie są ograniczenia ochrony ubezpieczeniowej?

 

 

Ochroną ubezpieczeniową w zakresie wszystkich ryzyk nie są objęte zdarzenia powstałe w wyniku:

  1. choroby psychicznej, niedorozwoju umysłowego lub zaburzeń psychicznych Ubezpieczonego oraz ich skutków;

  2. ataku konwulsji lub epilepsji;

  3. wypadku powstałego wskutek stanu nietrzeźwości Ubezpieczonego lub zażycia narkotyków, środków odurzających, substancji psychotropowych lub środków zastępczych (w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii), lub leków niezaleconych przez lekarza lub użytych niezgodnie z zaleceniami lekarza, kierowania pojazdem bez wymaganych prawem danego kraju uprawnień albo usiłowania lub popełnienia przez Ubezpieczonego czynu spełniającego ustawowe znamiona przestępstwa;

  4. uczestnictwa w wyścigach pojazdów motorowych i motorowodnych, jazdy na odcinkach przeznaczonych do szybkiej jazdy, rajdów, jak również innej jazdy pojazdami motorowymi, w której chodzi o rywalizację – pomimo opłacenia dodatkowej składki z tytułu uprawiania sportów wysokiego ryzyka;

  5. samobójstwa lub usiłowania popełnienia samobójstwa, dokonania samookaleczenia przez Ubezpieczonego.

W ubezpieczeniu KL ochroną ubezpieczeniową nie są objęte jakiekolwiek koszty, jeżeli powstały w wyniku:

  1. zabiegu usuwania ciąży;

  2. porodu, który nastąpił po upływie 32. tygodnia ciąży;

  3. leczenia zaburzeń psychicznych, depresji, wad wrodzonych, chorób wenerycznych i AIDS, nawet gdy nie były wcześniej leczone.

W ubezpieczeniu NNW Towarzystwo nie ponosi odpowiedzialności w przypadku:

  1. zatrucia substancjami stałymi lub płynnymi, które wniknęły do organizmu drogą pokarmową; wad wrodzonych, chorób tropikalnych;

    wylewów krwi do mózgu, zawałów, udarów.

    W ubezpieczeniu BP Towarzystwo nie ponosi odpowiedzialności:

     

  2. za szkody wynikające z zagubienia lub pozostawienia przedmiotów;

  3. za szkody polegające wyłącznie na uszkodzeniu lub zniszczeniu pojemników bagażowych, waliz, toreb, kufrów bagażowych lub plecaków.

  4. W ubezpieczeniu BP ochroną ubezpieczeniową nie są ponadto objęte:

  5. srebro, złoto, platyna w złomach i sztabach;

  6. środki płatnicze (karty płatnicze, pieniądze, czeki) bilety podróżne, bony towarowe, książeczki ani bony oszczędnościowe, papiery wartościowe, klucze;

  7. biżuteria, zegarki, dzieła sztuki, antyki ani zbiory kolekcjonerskie.

  8. W ubezpieczeniu OC Towarzystwo nie odpowiada za:

  9. szkody powstałe w związku z posiadaniem w trakcie podróży zagranicznej psów, koni, zwierząt dzikich i egzotycznych;

  10. szkody wyrządzone osobom bliskim.

  11. W ubezpieczeniu sprzętu sportowego Towarzystwo nie odpowiada za:

  12. utratę, uszkodzenie lub zniszczenie sprzętu sportowego spowodowane w związku z uprawianiem sportów w miejscu do tego niedozwolonym.

 

Gdzie obowiązuje ubezpieczenie?

 

Podczas wyjazdów poza terytorium Polski oraz kraj rezydencji Ubezpieczonego, w zależności od wybranego wariantu – na terytorium Europy lub całego świata.

 

Co należy do obowiązków Ubezpieczonego?

 

  1. Ubezpieczający zobowiązany jest podać do wiadomości Towarzystwa wszystkie okoliczności, o które Towarzystwo pyta we wniosku o zawarcie umowy ubezpieczenia lub innych pismach przed zawarciem umowy oraz informować Towarzystwo o wszelkich zmianach tych okoliczności w trakcie trwania umowy ubezpieczenia.
  2. W przypadku umowy ubezpieczenia zawieranej na cudzy rachunek Ubezpieczający jest zobowiązany powiadomić Ubezpieczonego o jego prawach i obowiązkach wynikających z umowy ubezpieczenia.

  3. Ubezpieczający zobowiązany jest terminowo opłacać składkę w wysokości i terminie określonym w umowie generalnej ubezpieczenia.

  4. W przypadku umowy ubezpieczenia zawieranej na cudzy rachunek, o ile konieczna jest zgoda Ubezpieczonego na udzielenie ochrony lub Ubezpieczony zgadza się na finansowanie kosztu składki ubezpieczeniowej, Ubezpieczający jest zobowiązany przekazać osobom zainteresowanym przed przystąpieniem do umowy ubezpieczenia na piśmie lub – jeżeli osoba zainteresowana wyrazi na to zgodę – na innym trwałym nośniku Ogólne warunki ubezpieczenia podróży Kontynenty (indeks UTG/2021/01/12) wraz z załącznikami.

  5. W razie zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego Ubezpieczony zobowiązany jest skontaktować się z Centrum Alarmowym oraz zawiadomić Towarzystwo lub inne wskazane podmioty o zajściu zdarzenia ubezpieczeniowego w terminach szczegółowo określonych odrębnie dla poszczególnych ryzyk w OWU.

Jak i kiedy należy opłacać składki?

 

Składka płatna jest w złotych na wskazany Ubezpieczającemu rachunek bankowy Towarzystwa. Składka płatna jest jednorazowo.

 

Kiedy rozpoczyna się i kończy ochrona ubezpieczeniowa?

 

Ochrona ubezpieczeniowa na podstawie zawartej umowy można być udzielana przez okres minimalnie 1 dnia do maksymalnie 12 miesięcy.

Okres ochrony ubezpieczeniowej rozpoczyna się z chwilą przekroczenia przez Ubezpieczonego granicy RP lub kraju rezydencji, nie wcześniej jednak niż od początku dnia określonego w umowie uczestnictwa jako data rozpoczęcia imprezy turystycznej, a w odniesieniu do imprez turystycznych „z dojazdem własnym uczestnika” rozpoczyna się na wskazaną przez Ubezpieczonego liczbę dni przed właściwym terminem rozpoczęcia imprezy turystycznej, określonym w umowie uczestnictwa, nie wcześniej jednak niż z chwilą przekroczenia przez Ubezpieczonego granicy RP lub kraju rezydencji, o ile Ubezpieczony opłacił składkę za okres dojazdu własnego.

Okres ochrony ubezpieczeniowej kończy się z chwilą zakończenia przez Ubezpieczonego tej podróży powrotnej z zagranicy – przekroczenia granicy RP lub kraju rezydencji, nie później jednak niż z upływem dnia określonego w umowie uczestnictwa jako dzień zakończenia imprezy turystycznej, a w odniesieniu do imprez turystycznych „z dojazdem własnym uczestnika” – z chwilą zakończenia przez Ubezpieczonego podróży powrotnej z zagranicy, przekroczenia granicy RP lub kraju rezydencji, nie później jednak niż na wskazaną przez Ubezpieczonego liczbę dni po właściwym terminie zakończenia imprezy turystycznej, określonym w umowie uczestnictwa, o ile Ubezpieczony opłacił składkę za okres dojazdu własnego.

Okres trwania umowy ubezpieczenia kończy się z chwilą jej rozwiązania.

 

Jak rozwiązać umowę?

 

Odstępując od umowy ubezpieczenia zawartej na okres dłuższy niż 6 miesięcy w terminie 30 dni, a w przypadku gdy Ubezpieczający jest przedsiębiorcą – w terminie 7 dni od dnia zawarcia umowy. Jeżeli najpóźniej w chwili zawarcia umowy Towarzystwo nie poinformowało Ubezpieczającego będącego konsumentem o prawie odstąpienia od umowy, termin 30 dni biegnie od dnia, w którym Ubezpieczający będący konsumentem dowiedział się o tym prawie.

Wypowiadając umowę ubezpieczenia w każdym czasie.

 

WAŻNE UWAGI DOTYCZĄCE UBEZPIECZENIA OD KOSZTÓW REZYGNACJI:

 

  • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji zawierane jest w Towarzystwie Ubezpieczeniowym UNIQA. Ubezpieczonym jest uczestnik wyjazdu, za którego została opłacona składka.

  • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji można wykupić dodatkowo maksymalnie w ciągu 3 dni od daty podpisania umowy - zgłoszenia na imprezę turystyczną, jeżeli do terminu rozpoczęcia imprezy turystycznej pozostało więcej niż 31 dni.

  • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji można wykupić dodatkowo w dniu podpisania umowy - zgłoszenia na imprezę turystyczną, jeżeli do terminu rozpoczęcia imprezy turystycznej pozostało mniej niż 31 dni.

  • Warunkiem zawarcia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji jest zapłata minimum I raty za wyjazd oraz składki ubezpieczenia od kosztów rezygnacji w ciągu maksymalnie 3 dni od daty podpisania umowy, jeżeli do terminu rozpoczęcia imprezy turystycznej pozostało więcej niż 31 dni (nawet jeśli termin wpłaty I raty jest dłuższy według ogólnych zapisów umowy)

  • Warunkiem zawarcia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji jest zapłata minimum I raty za wyjazd oraz składki ubezpieczenia od kosztów rezygnacji w dniu podpisania umowy, jeżeli do terminu rozpoczęcia imprezy turystycznej pozostało mniej niż 31 dni (nawet jeśli termin wpłaty I raty jest dłuższy według ogólnych zapisów umowy)

  • Składka ubezpieczeniowa od kosztów rezygnacji jest ustalana każdorazowo dla danej imprezy turystycznej.

  • Składka ubezpieczeniowa od kosztów rezygnacji nie podlega zwrotowi, w szczególności w przypadku:

    • rezygnacji klienta z udziału w imprezie turystycznej

    • anulowania grupy przez biuro

 

 

Pliki do pobrania: